مجله خودرو

چه کسی 100 هزار دلار برای LDV الکتریکی خرج می کند؟

برند چینی LDV زمانی که اعلام کرد قیمت استیکرها در استرالیا حدود 100000 دلار است، خودروهای برقی، ون و جابجایی مردم را بالا برد.

این شرکت در مورد این واقعیت که خریداران خصوصی را با eT60 ute، eDeliver 9 وانت MIFA 9 با آن قیمت هدف قرار نداده است، هیچ حرفی نزد. در عوض، به شدت بر ناوگان تجاری متمرکز بود.

شش ماه بعد، ما اطلاعاتی در مورد میزان موثر بودن آن استراتژی داریم.

تا به امروز در سال 2023، توزیع کننده محلی Ateco 27 ​​نمونه از eT60، هفت نمونه از MIFA 9 و 12 نمونه از eDeliver 9 را تحویل داده است.

اگرچه این اعداد به چیزی که LDV از محصولات دیزلی خود می بیند نزدیک نیست، مدیر کل محلی دینش چیناپا می گوید که این برند از پیشرفت عرضه الکتریکی خود راضی است.

خرید لوازم یدکی خودرو

آقای چیناپا گفت: «آنچه که ما فکر می‌کردیم اتفاق می‌افتد، در واقع اتفاق می‌افتد CarExpert.

وقتی صحبت از وسایل نقلیه تجاری می شود، آنها واقعاً برای مادر و بابا نیستند – خریداران مادر و پدر در این برهه از زمان، یا خریداران مشاغل کوچک، خریداران اصلی یک وسیله نقلیه تجاری الکتریکی نیستند.

«یک یا دو خریدار خصوصی وجود دارد، اما وقتی جلوی فروشندگان خود ایستادیم، گفتیم که این خریدار یک ون برقی یا یک پیکاپ برقی است. این یا شرکت‌های بزرگ استرالیایی با تراشه‌های آبی هستند… یا دولتی هستند.»

همراه با Woolworths که هفته گذشته تایید کرد از شاسی کابین eDeliver 9 به عنوان پایه ای برای وسایل نقلیه تحویل الکتریکی خود استفاده خواهد کرد، این برند می گوید که با تعدادی از شرکت های استرالیایی – از جمله شرکت های معدنی علاقه مند به T60 ute الکتریکی کار می کند.

بخشی از این فرآیند بررسی این است که چگونه یک وسیله نقلیه الکتریکی با فرآیندهای موجود خود مطابقت دارد، چه زیرساختی نیاز به تغییر دارد و آیا این تغییرات ارزش ایجاد کردن را دارند یا خیر. همانطور که انتظار دارید، این کار ساده ای نیست.

همه آنها باید عقب بنشینند. روند را شروع کنید، سفر برق رسانی را شروع کنید و زیرساخت های چگونگی انجام آن را ایجاد کنید. CarExpert.

«اگر فردا به دفتر Ateco مراجعه کردید و گفتید که 30 ون را در منطقه مستقر خواهید کرد و همه آنها نیاز به شارژ دارند، در منطقه محلی برق کافی برای دریافت آن در اینجا وجود ندارد.

“کسی باید همه چیز را حل کند… هیچ یک از این چیزها زمین را در هم می شکند، اما به زمان نیاز دارد – و مردم وقتی وارد این فرآیند می شوند نمی دانند چه چیزی را نمی دانند.

کل این فرآیند آزمایشی بخشی ضروری از چیزی است که من «مرحله اول» برقی‌سازی بازار خودروهای تجاری می‌نامم.»

رقیبی برای خودروهای الکتریکی این برند در استرالیا به سختی پیدا می شود.

هیچ دستگاه الکتریکی کارخانه ای برای مقابله با eT60 وجود ندارد، اگرچه بازارهای پس از فروش به سختی تلاش می کنند تا این خلاء را پر کنند، در حالی که eDeliver 9 با فورد eTransit رو به رو می شود … اما هیچ چیز دیگری در این مرحله نیست.

MIFA 9 رقابتی با مرسدس بنز دارد، اما EQV به طور قابل توجهی گران تر است.

آقای چیناپا می‌گوید مزیت LDV در برابر این رقبا، همراه با رقبای آینده، با شتاب گرفتن بازار خودروهای تجاری الکتریکی قوی‌تر خواهد شد.

او گفت: “تفاوت شاید ما با برخی دیگر در این است که ما در حال گذاشتن سنگ بنای آماده سازی برای فرآیند برق رسانی هستیم.” CarExpert.

زمانی که راه اندازی کردیم، نمی توانستیم به هر فروشنده ای اجازه دهیم که خودروهای برقی را بفروشد و سرویس دهد. ما باید فروشندگان خود را برای خودروهای الکتریکی آماده کنیم.

فناوران باید به یک دوره آموزشی بروند تا مطمئن شوند که چگونه با یک سیستم ولتاژ بالا بازی کنند. فروشنده باید ابزارهای ویژه و الزامات ایمنی خاصی داشته باشد. شما نمی توانید یک سوئیچ را تکان دهید و یک شبه برقی شوید.

آنچه ما در حال حاضر سعی در انجام آن داریم این است که از مزیت رهبر اول به بازار برای انجام همه یادگیری ها استفاده کنیم. شبکه را آماده کنیم، خودمان را آماده کنیم… پس زمانی که انفجار رخ داد [of demand] اتفاق می افتد، که من معتقدم این اتفاق خواهد افتاد، ما آماده خواهیم نشست.»

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: محتوا محافظت شده میباشد