مجله خودرو

چگونه آخرین ورود فورد در موتوراسپرت می تواند موستانگ را نجات دهد

یک قهرمان جدید و شگفت‌انگیز موتوراسپرت می‌تواند به نجات موتورهای بنزینی کمک کند فورد موستانگ از انقراض

آخرین نسخه مسابقه‌ای موستانگ با نام GT3 در برنامه‌ای که بر روی مسابقه 24 ساعته لمانز در سال 2024 متمرکز خواهد بود برای مسابقه در سراسر جهان آماده می‌شود.

موستانگ GT3 همچنین از سال 2025 در استرالیا رقابت خواهد کرد، در برنامه ای کاملاً جدا از مشارکت برند Blue Oval در مسابقات سوپراسپرت ها.

کلید برنامه GT3 این است که به جای اینکه فورد از بودجه بازاریابی خود هزینه کند، به یک مرکز سود تبدیل خواهد شد.

صدها اتومبیل مسابقه ای موستانگ GT3 در طول عمر این مدل ساخته خواهند شد که همه آنها به تیم های خصوصی فروخته می شوند و اثر هاله می تواند شبیه به اتصال مسابقه ای باشد که پورشه 911 را زنده و پر رونق نگه داشته است.

خرید لوازم یدکی خودرو

پورشه یکی از موفق‌ترین برندها در مسابقات GT3 است، اما اتومبیل‌های مسابقه‌ای جاده‌ای نیز شامل خودروهایی از آئودی، بی‌ام‌و، فراری، هوندا، مرسدس بنز، لامبورگینی و مک لارن می‌شوند.

این واقعاً موستانگ را جهانی می کند. رئیس جهانی فورد پرفورمنس، این به دنیا تعهد ما را می‌گوید، زیرا ما به دنبال همه این وسایل نقلیه الکتریکی جالب هستیم که برای ما به عنوان یک شرکت و برای جهان مهم هستند، همچنان جایی برای موتورهای احتراق داخلی و کوپه‌های اسپرت وجود دارد. مارک راشبروک گفت CarExpert.

«داشتن نسل هفتم موستانگ در مسابقات اتومبیلرانی به ما یک باند طولانی خوب در اتومبیل جاده ای می دهد. همان باند طولانی را با اتومبیل های مسابقه ای نیز به ما می دهد.

«GT3 (مسابقه‌ای) یک دسته جهانی است. این در اروپا و آسیای جنوب شرقی و “دولت ها” است.

آقای راشبروک ارتباط مستقیمی بین مسابقه موستانگ و زنده نگه داشتن مدل ایجاد می کند، حتی زمانی که موستانگ Mach-E تلاش برای طیف وسیعی از مدل های باتری-الکتریکی را آغاز می کند که می توانند تحت نام تجاری فرعی موستانگ به فروش برسند.

او گفت: «از آنجایی که ما یک نردبان کامل از اتومبیل های جاده موستانگ را ارائه می دهیم، مهم است که همان نردبان کامل اتومبیل های مسابقه موستانگ را ارائه دهیم.

و این فرصت را داشته باشم تا داستان کوپه های جاده ای را در آن مسابقه بگویم.

بنابراین مردم همچنان موستانگ‌ها را در جاده خواهند داشت و می‌توانند به میدان مسابقه بروند و مسابقه آنها را ببینند یا خودشان مسابقه دهند. افراد زیادی هستند که می خواهند این کار را انجام دهند.»

اولین فورد موستانگ که با بدنه نسل هفتم رقابت کرد و به زودی به نمایشگاه‌های استرالیا می‌آید، مسابقه سوپراسپرت بود که اکنون با نسخه رقابتی شورولت کامارو روبه‌رو می‌شود.

اما آن‌ها اتومبیل‌های مسابقه‌ای سفارشی ساخته شده‌اند که بدنه‌ای شبیه به خودروهای جاده‌ای فورد و شورلت دارند.

موستانگ GT3 ظاهر بسیار رادیکال تری دارد، اما از اصول اولیه خودروهای جاده ای با موتور Coyote V8 ساخته شده است.

همین امر در مورد موستانگ GT4 نیز صادق است – که تغییرات کمتری خواهد داشت – که به دنبال مسابقه GT3 خواهد بود.

خودروی مسابقه‌ای مانند خودروی تولیدی به‌عنوان یک بدنه به رنگ سفید شروع می‌شود. بدیهی است که تغییراتی وجود دارد… به منظور دستیابی به ساختار دقیق و سیستم تعلیق بهینه.

آقای راشبروک گفت موستانگ GT3 بسیار رادیکال‌تر از رقیب سوپراسپرت است و آن را پیشرفته‌ترین موستانگ می‌داند.

“کاملا. با یک عامل. من فقط به آن نگاه می کنم، در مقایسه با یک سوپراسپرت، و از یک سیاره متفاوت است.

آقای راشبروک نمی تواند به جزئیات مالی موستانگ GT3، قیمت یا تعداد خودروهایی که با مشارکت شرکت های بریتانیایی Multimatic (بدنه ها) یا M-Sport (موتورها) ساخته می شود، وارد شود، اما او نسبت به این برنامه خوش بین است. .

“ما علاقه زیادی داریم. افرادی در استرالیا هستند. و همچنین برای موستانگ GT4.

در سرتاسر دنیا علاقه زیادی به این خودروها وجود دارد. وقتی برای اولین بار گفتیم که قرار است این کار را انجام دهیم، ژانویه 2022 – و همچنین با استفاده از اسب تاریک (مدل) – علاقه زیادی وجود دارد.

بیشتر: همه چیز فورد موستانگ

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: محتوا محافظت شده میباشد