مجله خودرو

چگونه تایرها می توانند برد خودروهای الکتریکی را تا 50 کیلومتر افزایش دهند؟

افزایش برد خودروی برقی باتری دار تا 50 کیلومتر می تواند به سادگی تعویض لاستیک باشد.

میشلین ادعا می‌کند که جدیدترین لاستیک‌های خودروی الکتریکی خود، به لطف مقاومت در برابر غلتش کم، می‌توانند تا 50 کیلومتر برد اضافی را به یک بار شارژ اضافه کنند.

برونو دی فرودی، معاون ارشد میشلن، گفت: «اگر یک تایر EV خاص استفاده کنید، برد باتری خود را 30 تا 50 کیلومتر افزایش خواهید داد، که بد نیست». CarExpert در پایگاه تحقیق و توسعه این شرکت در کلرمون فران در فرانسه.

لاستیک‌ها نقش حیاتی‌تری در الکتریکی شدن وسایل نقلیه بازی می‌کنند. میشلن شرکتی است که چالش های تقریبا غیرممکن را دوست دارد.

“به همین دلیل است که ما طیف جدیدی از محصولات را راه اندازی کرده ایم که E Primacy هستند. آنها محدوده ای هستند که به طور خاص برای وسایل نقلیه الکتریکی تنظیم شده اند. شما باید مقاومت غلتشی را بهبود ببخشید و این راهی برای محافظت از باتری است.

خرید لوازم یدکی خودرو

جدا از برد، دی فرودی گفت که توسعه تایرها برای دنیای خودروهای الکتریکی چالش‌های جدیدی از جمله مقابله با وزن اضافی خودرو، چالش عملکرد گشتاور بالا از شروع ایستاده و کاهش صدای کابین را به همراه دارد.

او گفت: «ما هنوز در حال پیشبرد سازش هستیم CarExpert.

ما باید بار گشتاور را جبران کنیم که وحشتناک است. و شما باید صدا را کاهش دهید، زیرا بخش بزرگی از سر و صدا از جاده می آید.

دی فرودی گفت که میشلن در پنج سال گذشته بر روی تایرهای افزایش دهنده برد با مقاومت غلتشی کمتر تمرکز کرده است، اما مطمئن نیست که در پنج سال آینده چقدر پیشرفت بیشتری حاصل خواهد شد.

ما مقاومت غلتشی را کاهش خواهیم داد. اما هدف چیست؟ من نمی دانم. محدودیتی وجود دارد. یک محدودیت وجود دارد زیرا نمی توانید مقاومت صفر داشته باشید.

«آنوقت دیگر چنگال نخواهی داشت، مستقیم خواهی رفت و هرگز ماشین را متوقف نخواهی کرد. مانند رانندگی روی یخ است.»

به گفته De Feraudy، مهندسان میشلین به طور مداوم در حال توسعه راه حل های جدید برای دنیای EV هستند.

“شما با تعدادی مهندس ملاقات خواهید کرد و گاهی اوقات مجبور می شوید آنها را پایین بکشید، زیرا آنها راه حلی ارائه می دهند که هیچ کس نمی تواند آن را باور کند.

“گاهی اوقات راه حل هایی ایجاد می کند که از ذهن شما خارج است. اما با کمی زمان و با مقداری پول نقد کار می کند. بنابراین شما واقعاً می توانید پارادایم را تغییر دهید. با باتری از 300 به 700 کیلوگرم اضافه می کنید. حالا می توانیم 300 کیلو اضافه روی ماشین حمل کنیم [with the E Premacy]، که یک پیشرفت بزرگ است.

«این یک تغییر پارادایم با ماشین باتری است. فقط با تغییر ساختار لاستیک.”

در حالی که De Feraudy در حال برجسته کردن پیشرفت‌ها است، او گفت که میشلن به پایان بازی تایرهای EV نزدیک نیست.

“بنابراین، محدودیت کجاست؟ هیچکس نمیداند. اما هنوز کارهای زیادی برای بهبود لاستیک ها وجود دارد.”

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: محتوا محافظت شده میباشد