مجله خودرو

چگونه ماشین خود را برای فروش آماده کنیم تا بهترین قیمت را بدست آوریم

زمان آن فرا رسیده است که غرور و شادی (قدیمی) خود را بفروشید – و آن را برای صاحب علاقه بعدی خود آماده کنید. اما آماده‌سازی خودروی شما برای فروش فراتر از حذف تمام سکه‌های پنج سنتی (و کرک‌های مرموز) از زیرسیگاری و سی‌دی‌های Savage Garden خراشیده‌شده از جعبه دستکش است.

آماده‌سازی صحیح خودروی خود قبل از فروش منجر به تجربه‌ای روان‌تر می‌شود – و خریدار با کیفیت بهتری را جذب می‌کند که قیمت بالاتری می‌پردازد.

اگر می خواهید ماشین خود را بفروشید اینجا کلیک کنید و قیمت را سریع دریافت کنید.

پس از کجا شروع میکنی؟

همه چیز را از ماشین بردارید

ماشین را به همان حالتی که برای اولین بار دریافت کردید برگردانید. آن را به همان اندازه که یک فرآیند پاکسازی معنوی است، در نظر بگیرید.

خرید لوازم یدکی خودرو

امور مالی باقیمانده را مرتب کنید

آیا همچنان وام خودرو را پرداخت می کنید؟ برای بحث در مورد گزینه ها با وام دهنده خود تماس بگیرید. در حالت ایده آل، قبل از تبلیغات، وام خودرو را به طور کامل پرداخت کنید. بسیاری از خریداران از اتومبیل های سنگین می ترسند.

هر چیزی را که نیاز به تعمیر دارد، برطرف کنید

امیدواریم که از خودروی خود به خوبی مراقبت کرده باشید و آن را در شرایط جاده ای نگه داشته باشید – اما اگر نه، این اولین مقصد شماست.

شرایط جاده ای به این معنی است که رانندگی در جاده های عمومی ایمن است. خودرویی که در شرایط مناسب جاده‌ای قرار دارد نیز خودرویی است که توسط صاحبش مراقبت می‌شود – خودرویی که خریدار بهتری را جذب می‌کند و به قیمت بیشتری به فروش می‌رسد.

اگر نمی دانید چگونه ماشین خود را از نظر فنی عمومی بررسی کنید، به یک مکانیک معتبر محلی مراجعه کنید و از آنها بخواهید یک بار آن را معاینه کنند.

آنها بررسی خواهند کرد که تایرها آج زیادی دارند. که تمام چراغ های بیرونی کار می کنند. که شاخ کار می کند. که کمربندهای ایمنی در شرایط خوبی هستند، ساییده یا شکافته نشده اند.

در برخی از ایالت ها مجبور نیستید این موارد را اصلاح کنید، اما چیزی شبیه به دو لاستیک تقریباً طاس به خریدار بالقوه مهمات می دهد – که قیمت نهایی خرید شما را کاهش می دهد.

در واقع، در ویکتوریا و کوئینزلند، شما انتخابی ندارید: هنگام فروش خودروی ثبت نام شده، اثبات صلاحیت فنی لازم است. در ACT هم همینطور است، اگرچه فقط برای خودروهای قدیمی تر از شش سال.

هنگامی که ماشین قابل حمل است، به شما بستگی دارد که آیا لوازم آرایشی را تعمیر کنید یا خیر. ضربه، خط و خش و سایر ایرادات جزئی و قابل تعمیر، ارزش خودروی شما را کاهش می دهد. اگر آنها را ثابت نکردید، قیمت را کمی کاهش دهید.

در صورت وجود سرویس آن را دریافت کنیدمدتی است

این به این معنی است که ماشین شما در شرایط جاده ای مناسب است. اگر خودروی تقریباً نو است و با شور و اشتیاق مذهبی به فواصل سرویس های برنامه ریزی شده پایبند بوده اید، جای نگرانی نیست. اما اگر کمی قدیمی‌تر و خارج از گارانتی است و نمی‌توانید آخرین باری را که روغن را تعویض کرده‌اید به یاد بیاورید، ارزش سرویس‌دهی آن را دارد. خریداران باهوش خواهند پرسید.

حذف لوازم جانبی پس از فروش را در نظر بگیرید

اگر یک خودروی اسپرت یا آفرود دارید، به احتمال زیاد از نظر مالی بهتر است خودروی خود را به بهترین شکل ممکن برگردانید. آن چرخ‌های مسابقه‌ای آهنگری 20 اینچی بزرگ را بردارید و روی اقلام 18 اینچی کارخانه‌ای بازگردید (با فرض اینکه هنوز در گاراژ شما هستند).

آن میله گاو و وینچ گران قیمت را بردارید و سپر جلوی اصلی را دوباره باز کنید. لوازم جانبی را به طور جداگانه بفروشید – تلاش بیشتری می شود، اما احتمالاً در کل پول بیشتری به دست خواهید آورد. مردم دوست دارند اتومبیل خود را با وسایل شخصی خود سفارشی کنند.

قبل از فروش ماشین را تمیز کنید

اگر لفاف آن مک چیکنی که شش ماه پیش خوردید در پشت پای غرور و شادی آینده آنها چروکیده باشد، چه پیامی به خریدار احتمالی می دهد؟ بدیهی است که خوب نیست.

اگر وقتتان کم است، در صورت امکان، ماشین خود را به کارواش دستی ببرید. آنها را وادار کنید که داخل و خارج و قسمت موتور را انجام دهند. جلا دادن رنگ را جدی بگیرید. یک جزئیات کامل حرفه ای ممکن است چند صد دلار هزینه داشته باشد اما به طور بالقوه هزاران دلار به قیمت خودرو اضافه می کند.

اگر این یک گزینه نیست و کمی زمان دارید، ماشین را یک شستشوی اولیه بدهید. یک نقطه سایه پیدا کنید، ابتدا آن را شلنگ بکشید، سپس از یک سطل و اسفنج با مقداری شامپو ماشین برای انجام نمای بیرونی استفاده کنید. اسفنج را غوطه ور کرده و بشویید زیرا کثیفی و کثیفی ایجاد می شود. شامپو ماشین از سوپرمارکت خوب است – شما به هیچ چیز فانتزی نیاز ندارید. از مایع ظرفشویی استفاده نکنید.

پس از شستن قسمت بیرونی با شامپو، دوباره آن را بشویید. سپس برای خشک کردن قسمت بیرونی از چوب بابونه استفاده کنید و اساسا کارتان تمام است. یک نکته کوچک: زمانی که در سوپرمارکت هستید کمی براق لاستیک آئروسل بگیرید و پس از پایان شستن لاستیک ها را اسپری کنید. چیزهای بسیار کمی برای شستشوی ماشین پاداش بیشتری برای تلاش می دهند. (فقط کناره لاستیک را اسپری کنید – قسمتی را که با جاده برخورد می کند اسپری نکنید. مگر اینکه دوست دارید تصادف کنید.)

اگر زمان زیادی دارید، پولیش کردن رنگ ارزش انجام دادن را دارد – به خصوص اگر رنگ ماشین بیچاره شما برای مدتی با چنین نازپروردگی مواجه نشده باشد. یک پولیش اولیه ماشین، مقداری پارچه میکروفیبر و زمان تمام چیزی است که نیاز دارید. ایستادن و تحسین رنگ فوق العاده براق و بازتابنده پس از آن ارزش یک یا دو ساعت تلاش را دارد – و باعث می شود خودروی شما در عکس ها یک میلیون دلار به نظر برسد. (یا حداقل هزار دلار، بسته به چیزی که دارید.)

فضای داخلی به همان اندازه مهم است. همه چیز، از جمله تشک های کف را بردارید. کاملاً جاروبرقی بکشید و کفپوش ها را جداگانه انجام دهید. تمام سطوح را پاک کنید. اگر می‌خواهید – یا اگر نیاز دارید – تمیز کردن اضافی صندلی‌ها را برای از بین بردن لکه‌های مشکوک، چه پارچه‌ای یا چرمی در نظر بگیرید. فروشگاه‌های لوازم جانبی خودروی محلی شما، محصولات فراوانی را به فروش می‌رسانند که دقیقاً این کار را انجام می‌دهند.

محفظه موتور نیز ارزش تمیز کردن را دارد. پاک کردن تمام سطوح قابل مشاهده با یک پارچه میکروفیبر مرطوب یا چند پارچه، می تواند تفاوت عمده ای ایجاد کند. بهتر است از شلنگ زدن در قسمت موتور خودداری کنید، مگر اینکه بدانید دارید چه کار می کنید.

مدارک خود را مرتب کنید

اگر موفق به حفظ سابقه خدمات کامل شده اید، مطمئن شوید که می توانید آن را ثابت کنید – در حالت ایده آل، با یک دفترچه ثبت خدمات پر از مهر. این برای ارزش خودروی شما معجزه می کند. دفترچه راهنمای کاربر خودرو را دنبال کنید و تمام اسناد مورد نیاز خود را دارید. راهنمای ما را در مورد سایر اسنادی که ممکن است در هنگام فروش اتومبیل خود در نظر بگیرید، بخوانید.

شما آماده رفتن هستید

چند عکس عالی بگیرید، آگهی را بنویسید، قیمت را مشخص کنید و سپس تبلیغ کنید – و تنها کاری که باید انجام دهید این است که درخواست‌ها را تماشا کنید. هنگ خود را برای خداحافظی با ماشین خود در حین حرکت به سمت غروب آفتاب، به فصل بعدی آماده کنید.

اگر می خواهید ماشین خود را بفروشید اینجا کلیک کنید و قیمت را سریع دریافت کنید.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: محتوا محافظت شده میباشد