مجله خودرو

چگونه پیشرفت های جدید استرالیا برای حمایت از خودروهای الکتریکی نیاز دارد

اصلاحات قانون ساخت و ساز ملی دولت استرالیا به این معنی است که تحولات جدید باید مقرراتی را برای شارژ EV از اکتبر 2023 در نظر بگیرند.

اصلاحات این آیین نامه توسعه دهندگان را موظف می کند تا از وجود فضایی برای تابلوهای برق و شارژرهای الکتریکی در ساختمان های جدید اطمینان حاصل کنند: برای 100 درصد از فضاهای پارکینگ خودرو در ساختمان های آپارتمانی، 10 درصد از فضاها در ادارات و خرده فروشی ها، و 20 درصد از فضاها در سایر فضاهای تجاری. ساختمان ها

برای حمایت از این تغییرات، هیئت کدهای ساختمانی دولت استرالیا (ABCB) این هفته یادداشت مشاوره ای را برای کمک به سازندگان برای برآورده کردن الزامات به ایمن ترین روش منتشر کرد و تیم تحقیقاتی استرالیایی EV FireSafe را برای راهنمایی درگیر کرد.

توصیه‌ها – که می‌توانید در اینجا بخوانید – شامل نصب کلید جداسازی اصلی با علائم واضح است. فقط نصب شارژرهایی با علامت انطباق مقرراتی؛ نگهداری بسته خدمات اضطراری در صورت آتش سوزی؛ قرار دادن بولارد در اطراف شارژرها برای جلوگیری از ضربه؛ و به روز رسانی طرح های بلوک.

همچنین اولویت بندی به اصطلاح «شارژ هوشمند» را توصیه می‌کند که امکان نظارت از راه دور و دسترسی به قطع منبع تغذیه را به یک EV متصل می‌کند و به پاسخ‌گویان اضطراری «روش بالقوه دیگری برای خاموش کردن از واحد به EV» می‌دهد.

خرید لوازم یدکی خودرو

این یادداشت می‌گوید: «ما معتقدیم که توصیه‌های ارائه‌شده در این یادداشت مشاوره‌ای کم‌هزینه هستند، تأثیر بصری پایینی دارند، به راحتی قابل اجرا هستند و منعکس‌کننده شیوه‌های بهتری هستند که قبلاً توسط بسیاری از تأمین‌کنندگان معتبر اتخاذ شده است».

این توصیه‌ها به کاهش خطر تجهیزات یا شیوه‌های نصب غیراستاندارد با رشد صنعت شارژ EV کمک می‌کند.

این هیئت گفت که “به همکاری با سایر ارگان های دولتی و آژانس های واکنش اضطراری” برای بررسی آخرین شواهد در مورد روند شارژ خودروهای الکتریکی از سراسر جهان و به روز رسانی دستورالعمل ها در سراسر جهان ادامه خواهد داد.

گری راک، مدیر اجرایی ABCB، افزود: «شواهد جهانی نشان می‌دهد که خودروهای برقی نسبت به خودروهای بنزینی و دیزلی سنتی کمتر در معرض آتش سوزی قرار می‌گیرند».

«بر اساس دانش به‌دست‌آمده از سراسر جهان، یادداشت مشاوره‌ای ما برخی از کارهای واقعا معقول و کم‌هزینه را مشخص می‌کند که می‌توانیم برای ایمن‌تر کردن شارژ برای ساختمان‌ها، ساکنان و اولین پاسخ دهندگان خود انجام دهیم.»

EV FireSafe پایگاه داده ای از آتش سوزی های باتری خودروهای برقی مسافربری در سراسر جهان قابل تأیید را نگه می دارد و روش های پاسخ اضطراری را که کار می کنند ردیابی می کند. چند یافته جالب از 30 آوریل عبارتند از:

  • EV FireSafe 375 آتش سوزی باتری کششی EV را تأیید کرده است و در حال بررسی 87 مورد دیگر است. برای ارائه این شرایط، بیش از 10 میلیون خودروی الکتریکی در سال 2022 در سراسر جهان فروخته شد.
  • حدود 18 درصد از کل حوادث آتش‌سوزی باتری خودروهای برقی زمانی رخ داد که خودرو به شارژر متصل بود و 5 درصد دیگر ظرف 10 دقیقه پس از آتش‌سوزی از شارژر جدا شد.
  • علل اصلی فرار حرارتی و احتراق یا انفجار به ترتیب عبارتند از: برخورد و زباله، خطای باتری OEM، غوطه ور شدن آب، خطای کارگاه، آتش سوزی، آتش سوزی خارجی و گرمای بیش از حد.
  • 95 درصد آتش‌سوزی‌های باتری EV حوادث اشتعال با شعله‌های جهت‌دار جت‌مانند بود، و 5 درصد باقی‌مانده انفجار ابر بخار معمولاً در فضای بسته بود.

بیشتر: باتری EV به ندرت کار می کند، اما در دستور کار دولت استرالیا است

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: محتوا محافظت شده میباشد