مجله خودرو

کانسپت Reborn Lotus Elise S1 EV برای تولید محدود

به گزارش مستر مکانیک

Nyobolt امیدوار است فناوری شارژ سریع آن “پتانسیل عملکرد باتری را باز کند”

کانسپت Nyobolt با شارژ فوق سریع 1246 کیلوگرمی، 470 اسب بخار قدرت دارد که آزمایش جاده ای را در سال جاری آغاز می کند.

طراح لوتوس الیز اصلی، خودروی اسپرت اصلی خود را به عنوان یک خودروی برقی شارژ سریع تصور کرده است که در نوامبر سال جاری، پیش از نسخه‌های اسپورت‌تر برنامه‌ریزی‌شده برای سال‌های آینده، به شکل یک نمونه اولیه جاده‌ای در می‌آید.

این کانسپت الکتریکی خیره‌کننده که میزبان سخت‌افزار باتری بسیار پیشرفته‌ای از یک شرکت فناوری مستقر در بریتانیا به نام Nyobolt است، انتظار می‌رود در صورت تولید آن به ۲۵ خودرو در سال محدود شود، که حدود ۱۲ ماه پس از نمونه اولیه اثبات مفهوم تصمیم‌گیری خواهد شد. به جاده می خورد

خرید لوازم یدکی خودرو

با وزن تنها 1246 کیلوگرم و 368 پوند فوت و 470 اسب بخار، برای نسبت قدرت به وزن 400 اسب بخارمطابق-تن، وعده می دهد که سطوح آشنای ICE عملکرد خودروهای اسپرت را با برد الکتریکی قابل استفاده 155 مایل ترکیب کند.

هنگامی که در ماه نوامبر تحت آزمایش جاده ای قرار می گیرد، در زمین های آزمایشی بریتانیا آزمایش می شود. در حال حاضر هیچ برنامه ای برای توسعه نوربرگ رینگ وجود ندارد.

جولیان تامسون، طراح، که اکنون در جنرال موتورز است، اما بیشتر به خاطر مدل Elise S1 (و همچنین کانسپت های مختلف گروه فولکس واگن و کانسپت Range Rover LRX با پیش نمایش Evoque) شناخته شده است، این خودروی دو نفره را در سال 2021 ترسیم کرد و توسط آن به ثمر نشست. آژانس طراحی Callum مستقر در وارویک، که توسط رئیس سابق او و رئیس سابق طراحی JLR، یان کالوم، تاسیس شد.

این کانسپت مبتنی بر شاسی Lotus Exige S است و صرفاً یک نمایشگر فناوری برای Nyobolt مستقر در کمبریج است، یک باتری راه‌اندازی که می‌گوید آندهای تنگستن آن می‌توانند زمان شارژ EV را به «فقط چند دقیقه» کاهش دهند.

این شرکت که امیدوار است فناوری شارژ سریع ثبت اختراع شده، پتانسیل عملکرد باتری را باز کند، گفت: «باتری‌ها دیگر عامل محدودکننده در توسعه خودروهای الکتریکی نیستند.» و اضافه کرد که «در حال حاضر قابل ساخت و مقیاس‌پذیر است. شارژ مجدد را به اندازه سوخت گیری یک خودروی بنزینی یا دیزلی راحت کنید.”

مدیر عامل شرکت Nyobolt، Sai Shivareddy، گفت که این شرکت تاکنون 70 میلیون پوند بودجه جمع آوری کرده است، با باتری های آن در حال حاضر در کاربردهای صنعتی در صنعت رباتیک استفاده می شود.

این شرکت قصد دارد یک سایت تولید مواد در بریتانیا افتتاح کند و امیدوار است در نهایت “میلیون ها” واحد برای طیف وسیعی از کاربردها از جمله لوازم خانگی، ذخیره انرژی و خودرو تولید کند.

Nyobolt می‌گوید باتری‌هایش کوچک‌تر و سبک‌تر از باتری‌هایی هستند که امروزه توسط خودروهای الکتریکی استفاده می‌شود، اما همچنان قابل بازیافت و تولید با قیمت پایین‌تر هستند. با استفاده از زیرساخت های موجود، تنها در شش دقیقه به طور کامل شارژ می شود و در چهار دقیقه تا 80 درصد شارژ می شود. Nyobolt ادعا می‌کند که باتری‌هایش می‌توانند بیش از 2000 چرخه شارژ سریع را بدون «افت عملکرد قابل‌توجه» انجام دهند و 300000 مایل دوام خواهند آورد، زیرا فناوری آن به آند فشار وارد نمی‌کند و عمر باتری را طولانی‌تر می‌کند.

این شرکت می‌گوید ظرفیت شارژ سریع‌تری که توسط مفهوم Nyobolt EV تبلیغ می‌شود، با ساده‌سازی فرآیند شارژ برای اجزای خالی آن به دست آمده است. مواد جدید، طرح‌های سلولی و کنترل‌های نرم‌افزاری برای قدرتمندتر و کارآمدتر کردن باتری ایجاد شده‌اند.

شیواردی گفت که این شرکت به دنبال توسعه نوآوری های شارژ است که “نمی توانند منتظر بمانند”. با افزایش روزافزون جذب خودروهای الکتریکی در بریتانیا و سراسر جهان، او معتقد است راه حلی لازم است که “زمان شارژ را از ساعت ها به چند دقیقه کاهش دهد.”

این فناوری همچنین برای کاهش برخی از موانع توسعه باتری، به عنوان مثال زمان شارژ آهسته، دسترسی به مواد باتری و مشکلات تخریب باتری، تولید شده است. به گفته مدیر عامل Callum، فناوری Nyobolt راه حلی برای این مشکلات ارائه می دهد.

پیامدهای مهم فناوری باتری که در این مفهوم آینده‌نگر قرار دارد، با بازنگری اساسی کالوم در طراحی اولیه Elise تقویت می‌شود.

رهبر خلاق کالوم، الک جونز، گفت: “به جای اتخاذ رویکردی به حالت resto-mod، هدف این بود که طراحی را تکامل دهیم و آن را به روز کنیم، در حالی که احساس نادیده گرفته شدن خودروهای اسپورت برای همه افراد را حفظ کنیم که در Elise بسیار مورد استقبال قرار گرفت. ما باید اطمینان حاصل می‌کردیم که نگرش درست را با بدن حفظ می‌کنیم، بنابراین بینی را پایین می‌آوریم و همان موضع تهاجمی را اتخاذ می‌کنیم.

«فناوری Nyobolt به این خودرو اجازه می‌دهد تا تمام جعبه‌هایی را که Elise اصلی را به یک خودروی مطلوب برای رانندگان تبدیل کرده‌اند، علامت بزند، اما این خودرو الکتریکی است. این دو مورد معمولاً به دلیل وزن و محدودیت های بسته بندی باتری دست به دست نمی شوند.

نتیجه یک برداشت کاملاً مدرن از الیز است – عریض‌تر، پایین‌تر و تمیزتر از خودروی 1996 برای موضعی هدفمندتر، و با انبوهی از پیشرفت‌های مدرن در سرتاسر تا حس یک خودروی اسپورت طراحی شده امروزی را به جای قبل از هزاره ایجاد کند. . نکته مهم، گفته می‌شود که وزن آن به دلیل سبک‌تر بودن باتری‌ها «نزدیک به یک تن از دو» است.

شکل ظاهری و مشخص‌ترین ویژگی‌های S1 همچنان باقی مانده است، اما رینگ‌های آلیاژی 19 اینچی با مشخصات جدید، چراغ‌های LED باریک در هر انتها، دوربین‌های دید عقب و قسمت پشتی حجیم‌تر و بازسازی‌شده نشان‌دهنده تفاوت اساسی این کانسپت نسبت به نمونه اولیه است. .

نایبولت و کالوم قصد دارند در خودروهای نمایشی بیشتری که از این فناوری استفاده می‌کنند، همکاری کنند، اما هنوز مشخص نکرده‌اند که این خودروها چه شکلی به خود خواهند گرفت یا چه زمانی آنها را خواهیم دید. این خودرو بار دیگر در جشنواره سرعت گودوود در ماه جولای در معرض دید عموم قرار خواهد گرفت.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: محتوا محافظت شده میباشد