مجله خودرو

کیا خط تولید خودروهای برقی را با خودروهای شهری و کراس اوور توسعه می‌دهد

به گزارش مستر مکانیک

کیا کراس اوور EV3 را برای اروپا حیاتی می بیند

رقبای Jeep Avenger و VW ID 2 در توسعه بزرگ خودروهای برقی این برند با مدل‌های EV1 تا EV9 حضور دارند.

تعمیرگاه کیا متعهد شده است که خط تولید خودروهای الکتریکی کوچک خود را در سال‌های آینده – از جمله یک خودروی برقی شهری جدید و یک کراس اوور جمع‌وجور – به عنوان بخشی از گستره وسیع‌تری از مدل‌های سفارشی با برند EV گسترش دهد.

این شرکت کره ای تا پایان سال 2027 15 مدل الکتریکی جدید را در سراسر جهان عرضه خواهد کرد که تمرکز عمده آن بر بازار اروپا است و هدف آن افزایش فروش برقی نزدیک به یک سوم در هفت سال آینده است.

خرید لوازم یدکی خودرو

اگرچه کیا به ارائه مدل‌های چند نیروگاهی مانند نیرو – که می‌توانند به پیشرانه‌های هیبریدی الکتریکی، هیبریدی و پلاگین در بریتانیا مجهز شوند، ادامه خواهد داد، اما در حال گسترش خط تولید مدل‌های خود با برند EV است.

کیا خودروهای برقی کوچک در اروپا می‌سازد

پیشنهاد فعلی شامل کراس اوور کیا EV6 و پرچمدار EV9 است، اما در نهایت به طیف کاملی از وسایل نقلیه گسترش خواهد یافت، با نکات سنگین از EV1 تا EV9. دیوید هیلبرت، مدیر بازاریابی کیا اروپا تأیید کرد که این برند “در تمام بخش های اصلی پوشش خواهد داشت”.

کیا اخیراً یک نسخه مفهومی از EV5 را معرفی کرده است، یک شاسی بلند کلاس C که بین کیا نیرو EV و EV6 قرار دارد. در حالی که این مدل ابتدا در چین عرضه می شود، در سال های آینده در اروپا نیز به فروش خواهد رسید. اما تمرکز اصلی اروپا بر روی مدل‌های کوچک‌تر از آن خواهد بود – به‌ویژه یک کراس اوور جمع‌وجور که رقیب جیپ اونجر و پژو e-2008 است و می‌تواند نام EV3 را یدک بکشد.

هیلبرت خاطرنشان کرد که بازار شاسی بلندهای سگمنت B اکنون “بزرگترین بخش در اروپا” است که آن را برای این برند حیاتی می کند. گروه موتور هیوندای که مالک کیا است، در حال کار بر روی پلت فرمی جانشین معماری پیشرفته E-GMP است که زیربنای EV6 و EV9 است.

این می تواند توسط مدل های کوچک آینده مورد استفاده قرار گیرد و به طور بالقوه امکان استفاده از فناوری باتری جدید را فراهم می کند که به کاهش هزینه ها کمک می کند. کیا در حال برنامه ریزی برای تولید خودروهای الکتریکی کوچک و متوسط ​​از سال 2025 در کارخانه اسلواکی خود است که در حال حاضر خانه خانواده کیا Ceed و Kia Sportage است.

اگرچه هیچ تاییدی وجود ندارد، اما احتمالاً EV5 با این طرح مطابقت دارد. هیلبرت گفت کیا همچنان متعهد به ارائه دریچه ها و خودروهای سالون در آینده است.

“همه بخش های اصلی به شکلی پوشش داده خواهد شد [by 2027]،” او گفت. ما یک محدوده مدل موجود با چیزهایی مانند خانواده Ceed در بخش C داریم و اینها بخش های مهمی برای ما در حال حاضر و آینده هستند.”

در زیر آن، کیا قصد دارد در بازار پایه A-segment باقی بماند. در حال حاضر پیکانتو موتور احتراقی را ارائه می دهد و نسخه جدیدی از آن مدل را در سال جاری عرضه خواهد کرد.

این شرکت می‌گوید که با تقویت خط تولید خود به این بخش متعهد می‌ماند و نشان می‌دهد که یک EV1 نهایی با خودروهایی مانند فولکس واگن ID 2 آینده رقابت می‌کند و با یک جانشین سطح پایه هیوندای i10 دوقلو می‌شود.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: محتوا محافظت شده میباشد