مجله خودرو

کیا پیکانتو 2023 ظاهر جسورانه و ارتقای فناوری را به ارمغان می آورد

به گزارش مستر مکانیک

Picanto برای تمرکز بر حرفه ای های جوان و رفت و آمدهای کوتاه شهری طراحی شده است

ماشین شهری دارای جلوپنجره EV9-aping ‘ دماغ ببر’ و به‌روزرسانی‌های هوایی است. انتظار می رود بیش از 15000 پوند انصراف دهد

کیا پیکانتو 2023 جدید رسماً معرفی شده است که با طراحی مجدد اساسی در داخل و خارج به منظور حفظ جذابیت و ارقام فروش قوی خود، ظاهر شده است.

پیکانتو جدید که با تمرکز ویژه بر حرفه ای های جوان و رفت و آمدهای کوتاه شهری دوباره طراحی شده است، با تجهیزات استانداردتر، عملکرد به روز رسانی هوا و فناوری جدید که گفته می شود آن را به یکی از ایمن ترین خودروها در کلاس خود».

خرید لوازم یدکی خودرو

طراحی مجدد بیرونی جسورانه آن از فلسفه طراحی جدید کیا Opposites United الهام گرفته شده است که زبان طراحی مدل هایی مانند EV9 و EV6 را هدایت کرده است.

جلوپنجره جلوی دماغه ببر کیا برای اولین بار در خودروی شهری به همراه چراغ‌های LED اختیاری و نوار چراغ عقب برای ایجاد حالت عریض‌تر به خودروی شهری – که با عرض مسیر 12 میلی‌متری در هر دو طرف افزایش یافته است.

دو سطح تریم موجود است. خودروی استاندارد به صورت استاندارد دارای آلیاژهای 14 یا 15 اینچی است و طراحی آپشنال 16 اینچی جدید دارد. خودروی GT-Line با تغییر ظاهری الهام گرفته از هاتچ، سپرهای فرورفته و تجهیزات بیشتر مشخص شده است.

چهار رنگ رنگ جدید نیز برای سال 2023 به پالت اضافه شده است.

قیمت پیکانتو کنونی از 13665 پوند شروع می شود، اما به احتمال زیاد این به روز رسانی ها، مدل فیس لیفت شده را از آستانه 15000 پوند عبور خواهد داد، همانطور که برای برادر نزدیک هیوندای i10 که خود اخیراً ارتقاهای مشابهی را دریافت کرده است، صدق می کند.

در صورت تایید، تنها چهار خودرو در بریتانیا با قیمتی کمتر از 15000 پوند به فروش می رسد: سیتروئن C3، داچیا ساندرو، فیات پاندا و ام جی 3.

هر دو تیپ با موتور 1.0 لیتری سه سیلندر یا 1.2 لیتری چهار سیلندر بنزینی در دسترس هستند. هر دو به طور طبیعی تنفس می شوند و برای بهبود گردش مجدد گازهای خروجی و کاهش انتشار گازهای گلخانه ای به روز شده اند.

هر دو موتور با یک جعبه دنده پنج سرعته اتوماتیک یا یک گیربکس دستی پنج سرعته اتوماتیک در دسترس هستند – یک گیربکس دستی معمولی مجهز به فعال کردن اتوماتیک کلاچ و دنده ها.

در داخل، سیستم اطلاعات سرگرمی Picanto به طور کامل بازنگری شده است، با یک صفحه نمایش لمسی شناور 8.0 اینچی اختیاری یا یک صفحه نمایش LCD 4.2 اینچی که به صورت استاندارد تعبیه شده است.

سیستم بزرگتر سازگاری بلوتوث را به ارمغان می آورد که می تواند همزمان دو دستگاه را جفت کند، و همچنین Kia Connect که خدماتی مانند به روز رسانی ترافیک زنده، پیش بینی آب و هوا و جزئیات مکان های احتمالی پارک در داخل و خارج از خیابان را ارائه می دهد.

این سیستم همچنین به دارندگان این امکان را می‌دهد تا قبل از سوار شدن به خودرو، از برنامه‌ای برای بارگیری مسیرهای ناوبری ماهواره‌ای خود استفاده کنند و می‌توانند به‌روزرسانی‌های هوایی را برای سیستم اطلاعات سرگرمی و ناوبری ماهواره‌ای دریافت کنند.

طراحی داخلی جدید “الهام گرفته از طبیعت” است و انتخابی از دو بسته رنگی را ارائه می دهد: سبز ماجراجویانه و قهوه ای غنی.

هر دو مشخصات با روکش چرم مصنوعی به عنوان بخشی از حرکت کیا برای پایدارتر شدن در دسترس هستند. با شروع با EV9، کیا شروع به حذف تدریجی چرم در تمام مدل های خود خواهد کرد.

فضای بار با 255 لیتر با صندلی‌ها ثابت باقی می‌ماند و صندوق بار بزرگ‌تر از دریچه‌های فولکس واگن آپ و مینی است. با خواباندن صندلی‌ها، حجم آن تا 1010 لیتر افزایش می‌یابد که باز هم بزرگ‌تر از فولکس‌واگن یا مینی مشابه است.

تا آنجایی که به ایمنی مربوط می شود، پیکانتو همان بردار گشتاور را با سیستم ترمز قبلی دریافت می کند، که گفته می شود کنترل آن را در شرایط عادی و تقاضای بالا آسان تر می کند.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: محتوا محافظت شده میباشد