مجله خودرو

Alpine و Lotus ax برای توسعه مشترک خودروهای اسپرت برقی قرارداد دارند

به گزارش مستر مکانیک

Alpine A110 بعدی قرار بود شاسی و فناوری خود را با Lotus Type 135 به اشتراک بگذارد.

“تصمیم متقابل” به این معنی است که این دو شرکت به تنهایی با خودروهای برقی پرچمدار خود پیش خواهند رفت

آلپاین و لوتوس به همکاری خود در توسعه یک خودروی اسپرت الکتریکی جدید پایان دادند که به طور گسترده ای به عنوان جانشین آلپاین A110 شناخته می شود.

این دو شرکت در ژانویه 2021 یادداشت تفاهمی امضا کردند و توافق کردند که یک “مطالعه امکان سنجی جامع” برای این خودرو انجام دهند.

خرید لوازم یدکی خودرو

در بیانیه ای که امروز منتشر شد، آلپاین گفت: «لوتوس و آلپاین بیش از دو سال است که روی چشم انداز خودروهای اسپرت خودروهای برقی آینده با یکدیگر همکاری می کنند و در این مدت رابطه قوی بین دو شرکت ایجاد شده است.

«همانند هر همکاری پس از تفاهم نامه [Memorandum of Understanding]، نتیجه تضمین نشده بود.

ما تصمیم گرفتیم با توسعه مشترک یک خودروی اسپرت برای آلپاین پیشرفت نکنیم. این یک تصمیم متقابل است که به صورت دوستانه گرفته شده است و ما به بحث درباره سایر فرصت های آینده ادامه خواهیم داد.»

نسل بعدی A110 قرار است سومین مدل از سه مدلی باشد که از «گاراژ رویایی» خودروهای برقی آلپاین، پس از هات‌هچ A290 مبتنی بر رنو 5 و کراس اوور GT X-Over در سال آینده، وارد بازار خواهد شد.

طبق این تفاهم نامه، A110 برنامه ریزی شده بود که شاسی و فناوری هایی را با لوتوس تایپ 135 به اشتراک بگذارد – که خود جانشین معنوی لوتوس الیز است – از جمله اینکه سلول های باتری آن به صورت عمودی پشت سر راننده چیده شوند. این به صندلی‌ها اجازه می‌دهد در پایین‌تر از زمانی که خودرو از یک پلت‌فرم EV معمولی به سبک اسکیت‌برد استفاده می‌کرد، قرار بگیرند و وزن را مانند یک خودروی اسپرت موتور وسط به مرکز شاسی برساند.

مدیر عامل آلپاین، لورن روسی، قبلاً به اتوکار گفته بود: «لوتوس و ما مشغله مشترکی داریم، یعنی تلاش برای ساخت خودروهای اسپورت سبک و چابک در حالی که آشکارا وزن و برق را افزایش می‌دهد.

بنابراین طبیعی است که ما در مورد آن چالش ها با هم فکر کنیم، حداقل در بالادست. خواهیم دید که آیا با هم شریک می‌شویم، اما بدیهی است که مشکلات و فرصت‌های یکسانی داریم.»

روسی همچنین پیشنهاد کرد که تصمیم نهایی در مورد آینده شراکت تا پایان سال 2022 گرفته می شود، اما هیچ یک از این دو شرکت تا کنون بیانیه رسمی نداده بودند.

هنوز مشخص نیست که آیا پایان تفاهم نامه برای خودروی اسپورت جدید بر روی مشورت آلپاین در مورد استفاده از پلت فرم لوتوس برای یک جفت شاسی بلند که در سال های 2027 و 2028 تولید می شوند، تأثیر می گذارد یا خیر.

روسی در حالی که آلپاین آمار درآمد خود را برای سال 2022 منتشر کرد، تأیید کرد که این دو “کم و بیش در بخش پورشه ماکان و پورشه کاین” خواهند بود.

روسی گفت که Alpine باید فراتر از گروه رنو برای پلتفرم نگاه کند و افزود که جیلی مالک لوتوس “طبیعی ترین” شریک این پروژه است.

لوتوس گفته است که مایل به همکاری با شرکای است که مایل به استفاده مجدد از پلتفرم شاسی‌بلند الکتریکی جدید لوتوس Eletre هستند، که همچنین قرار است مدلی در اندازه ماکان با کد Type 134 تولید کند.

5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: محتوا محافظت شده میباشد