مجله خودرو

Alpine A110 الکتریکی برای استفاده از پلت فرم سفارشی پس از تقسیم لوتوس

به گزارش مستر مکانیک

آلپاین همکاری مشترک خود برای ساخت خودروی اسپرت با لوتوس را در ماه می لغو کرد

مدیرعامل رنو، لوکا دی میو تایید کرد که پلتفرم خودروی اسپرت EV می‌تواند زیربنای چندین مدل باشد

لوکا دی میو، مدیرعامل گروه رنو مادر آلپاین گفت که آلپاین پلتفرم خود را برای خودروی اسپرت برقی برنامه ریزی شده خود با هدف تولید بیش از یک مدل خواهد ساخت.

آلپاین در ماه مه اعلام کرد که همکاری مشترک با لوتوس برای تولید یک خودروی اسپرت را لغو کرده است، و سؤالاتی در مورد تعهد آلپاین برای گنجاندن یک خودروی اسپورت در تغییر مسیر خود به سمت الکتریکی ایجاد کرد.

خرید لوازم یدکی خودرو

با این حال، دی میو به این سوالات پاسخ داده است. او در مراسم رونمایی از SUV رنو رافال در نمایشگاه هوایی پاریس به اتوکار گفت: «ما بحث طولانی داشتیم و در نهایت تصمیم گرفتیم پلتفرم خود را بسازیم.

دی میو گفت که آلپاین بیش از یک مدل را از روی پلتفرم می‌سازد، بدون اینکه فاش کند که آیا معماری جدید برنامه‌ریزی شده به چیزی فراتر از خودروهای اسپورت کشیده می‌شود یا خیر. آلپاین در روز سرمایه‌گذار که دوشنبه آینده برگزار می‌شود، اطلاعات بیشتری در مورد خط تولید آینده خود نشان خواهد داد.26 جولای)، گفت دی میو

لورن روسی، مدیرعامل آلپاین گفته است که این برند پریمیوم پنج خودرو را در پنج سال آینده عرضه خواهد کرد، که با هات هاچ A290 مبتنی بر رنو 5 در سال آینده شروع می شود و پس از آن کراس اوور کامپکت GT X-Over در سال 2025 عرضه می شود. 2026 با دو SUV بزرگتر که عمدتاً بازار ایالات متحده را هدف قرار می دهد که پس از آن وارد می شود.

رنو آلپاین را به عنوان یک برند ممتاز معرفی می‌کند که هم از فناوری رنو و هم از پلتفرم‌های خارج از گروه استفاده می‌کند. همکاری خودروهای اسپرت با لوتوس در سال 2021 اعلام شد و به عنوان یک پیروزی برای هر دو برند در کاهش هزینه های ساخت یک پلت فرم الکتریکی سفارشی صحبت شد.

روسی قبلاً به Autocar گفته بود: “لوتوس و ما مشغله مشترکی داریم، یعنی تلاش برای ساخت خودروهای اسپورت سبک و چابک در حالی که آشکارا وزن و برق را افزایش می دهد.”

بر اساس این یادداشت تفاهم، A110 برنامه ریزی شده بود که شاسی و فناوری هایی را با لوتوس نوع 135 به اشتراک بگذارد، از جمله اینکه سلول های باتری آن به صورت عمودی در پشت راننده قرار گیرند. لوتوس گفته است که با وجود خروج آلپاین به این پروژه ادامه خواهد داد.

تصمیم رنو برای استفاده از این پلتفرم به تنهایی باعث افزایش هزینه‌های محصولی جدید از هاله خواهد شد که برای جایگزینی A110 کوپه طراحی شده است. تصمیم De Meo برای ساخت بیش از یک محصول بر روی پلتفرم به جبران هزینه های اضافی کمک می کند. دی میو به یک هایپرکار هاله اشاره کرد. او به شوخی گفت: “تو هرگز من را نمی شناسی.”

تصمیم برای خروج از همکاری Lotus دوستانه بود، گفت دی میو هیچ اصطکاک با این موضوع وجود نداشت زیرا همه احساس می کردند این بهترین چیز است.» این بدان معنا نیست که فرصتی برای همکاری مجدد نداریم.»

آلپاین گفته است که برای ساخت شاسی بلندهای بزرگتر باید به بیرون از پلتفرم گروه نگاه کند و لوتوس همچنان در چارچوب است تا احتمالاً در آن پروژه همکاری کند.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: محتوا محافظت شده میباشد