مجله خودرو

Bentley EV 2026 دارای فناوری رانندگی بدون نیاز به کار است

به گزارش مستر مکانیک

اولین خودروی الکتریکی بنتلی در سال 2026 وارد بازار خواهد شد

اولین خودروی الکتریکی برند بریتانیایی قرار است بعداً رانندگی «کاملاً خودمختار» بدون هندزفری ارائه دهد.

آدریان هالمارک، مدیرعامل این برند گفته است که اولین خودروی الکتریکی بنتلی که قرار است در سال 2026 به فروش برسد، با قابلیت رانندگی هندزفری در دسترس خواهد بود.

خودروی الکتریکی جدید – که در سال 2025 رونمایی خواهد شد – بر اساس معماری جدید PPE (Performance Platform Electric) که در کنار آئودی و پورشه توسعه یافته ساخته خواهد شد و از نرم افزار 1.2 گروه فولکس واگن استفاده می کند که رانندگی بدون هندز را امکان پذیر می کند.

خرید لوازم یدکی خودرو

هالمارک تأیید کرد که بنتلی از فناوری SuperVision Mobileye استفاده خواهد کرد، که اخیراً برای پورشه e-Macan بر روی همان پلتفرم تأیید شده است، که از 11 دوربین، تراشه Mobileye’s EyeQ5 و نقشه‌های با کیفیت بالا استفاده می‌کند تا امکان استفاده از دست‌ها و چشم‌ها در سطح دو را فراهم کند. -به علاوه خودمختاری

هالمارک به Autocar گفت: بنتلی EV در ابتدا رانندگی «جزئی» را در بزرگراه‌ها و پارک خودکار ارائه می‌کند و «خودران کامل» بعداً ارائه می‌شود.

Mobileye گفته است که SuperVision اجازه می‌دهد تا سطح سه، بدون هندزفری و بدون چشم در بزرگراه‌ها استقلال داشته باشد.

توسعه آهسته نرم افزار 1.2 در گروه فولکس واگن منجر به تاخیر بنتلی EV و همچنین پورشه e-Macan و آئودی Q6 E-tron در یک پلت فرم شده است.

تایید نهایی نرم افزار 1.2، با هدف خودروهای پریمیوم در گروه فولکس واگن، اکنون توسط پیتر بوش، رئیس سابق تولید بنتلی، هدایت می شود که در ماه مه به دنبال تغییر و تحول در بخش مشکل دار، به عنوان رئیس واحد نرم افزار Cariad منصوب شد. .

الیور بلوم، مدیرعامل گروه فولکس واگن، اوایل این هفته به سرمایه گذاران گفت که معماری الکتریکی PPE قدرتی تا 939 اسب بخار را امکان پذیر می کند و اشاره ای به خروجی احتمالی بنتلی می دهد.

هالمارک قبلاً گفته بود که EV یک “محصول افزایشی” برای خط تولید فعلی خواهد بود. او در سال گذشته به Autocar گفت: “ما قصد داریم نه تنها یک خودروی الکتریکی بسازیم، بلکه بخشی را نیز شکل دهیم.”

بنتلی قصد دارد پنج خودروی الکتریکی جدید را در پنج سال آینده از زمان رونمایی از اولین خودروی قطعه‌ساز در سال 2025 آغاز کند.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: محتوا محافظت شده میباشد