مجله خودرو

BMW سال آینده رانندگی دستی را در بریتانیا راه اندازی می کند

به گزارش مستر مکانیک

i5 و همچنین سری 5 بنزینی، از اولین خودروهای بی‌ام‌و بریتانیا خواهند بود که این فناوری را دریافت می‌کنند.

این خودروساز آلمانی که قبلاً در ایالات متحده استفاده شده است، دستیار بزرگراه را به BMW سری 5، i5 و i7 در بریتانیا می آورد.

این شرکت اعلام کرده است که BMW از سال آینده قابلیت رانندگی بدون هندز را در طیف وسیعی از مدل ها در بریتانیا ارائه خواهد کرد.

رانندگان می توانند در تمام مدل های سری 5 جدید از جمله i5 برقی و همچنین در سالن بزرگ برقی BMW i7 و SUV الکتریکی iX، دستان خود را از روی فرمان بردارند، مت بیکن، رئیس محصول برای مدل های بزرگ BMW در بریتانیا، به Autocar گفت.

خرید لوازم یدکی خودرو

BMW از قوانین جدیدی در بریتانیا استفاده می کند که به رانندگان اجازه می دهد دست های خود را از روی فرمان بردارند، مشروط بر اینکه همچنان به جاده توجه داشته باشند، که گاهی اوقات در مقیاس طبقه بندی خودمختاری سطح 2+ نامیده می شود.

ب ام و از فورد پیروی خواهد کرد که سیستم بدون دست BlueCruise خود را در شاسی بلند برقی فورد موستانگ ماخ E در بریتانیا عرضه می کند.

بیشتر بخوانید: اتوموبیل در بریتانیا با فورد بلوکروز در حال رانندگی است

بیکن گفت، سیستم BMW که این تغییر را امکان پذیر می کند، در ایالات متحده دستیار بزرگراه نامیده می شود، که این شرکت در تلاش است تا به دستیار بزرگراه در بریتانیا تغییر نام دهد.

این ویژگی بخشی از Driving Assistant Professional است که در سری 5 جدید در بالای Tech Pack Plus موجود است که شامل کروز کنترل تطبیقی ​​و مرکز خط است.

BMW هنوز نهایی نکرده است که آیا این سیستم به عنوان اشتراک ماهانه در دسترس خواهد بود، همانطور که در فورد موستانگ ماخ E وجود دارد، یا هزینه یکباره در هنگام خرید. ب ام و گفت که هزینه اضافی تا حدی برای پرداخت هزینه مجوز برای نقشه برداری با کیفیت بالاتر مورد نیاز برای مکان یابی بهتر خودرو است.

بیکن گفت که جاده های دقیقی که این سیستم روی آنها کار خواهد کرد هنوز مشخص نشده است، اگرچه حداقل نیاز این است که مسیرهای دوگانه با یک تقسیم کننده مرکزی باشد. در صورتی که به یک جاده مقدماتی برانید، خودرو به شما هشدار می دهد. فورد گفته است جاده های تحت پوشش BlueCruise شامل M25 و M40 می شود.

تعمیرگاه بی ام و از طریق دوربین هایی که در جلوی راننده در صفحه اطلاعات قرار گرفته اند، تشخیص می دهد که آیا به جاده پیش رو توجه می کنید یا خیر. سیستم +L2 از دستیار تغییر لاین فعال خودرو استفاده می کند تا به راننده اجازه دهد بدون نیاز به قرار دادن دستان خود روی چرخ، مسیر خود را تغییر دهد. خودرو تغییر خط را پیشنهاد می کند که راننده با نگاه کردن به آینه بغل آن را تایید می کند. همان دوربین‌های نظارت بر راننده، خط دید رانندگان را ردیابی می‌کنند و حرکت را درست می‌کنند.

ب ام و گفته است که این استقلال را گسترش خواهد داد تا قابلیت «آدرس به آدرس» سطح دو پلاس را در خودروهای برقی Neue Klasse خود که از سال 2025 تولید می شود، شامل شود.

در همین حال، انتظار می‌رود پورشه به‌عنوان بخشی از تامین‌کننده بسته Supervision توسط Mobileye متعلق به اینتل، که شامل 11 دوربین می‌شود، رانندگی مستقیم L2+ را با Macan الکتریکی جدید خود ارائه دهد.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: محتوا محافظت شده میباشد