مجله خودرو

BMW Z4 Touring از روح Z3 Coupe کانال می‌گیرد

به گزارش مستر مکانیک

تورینگ کوپه یکباره، نان ون است که دوباره متولد شده است

ستاره‌های شوتینگ بریک وسوسه‌انگیز در ویلا d’Este. نشان می دهد که یک Z4 با سقف سخت چگونه به نظر می رسد

BMW روح بی ام و Z3 کوپه اصلی را در یک خودروی مفهومی جدید و خیره کننده به نام Touring Coupé احیا کرده است.

این کانسپت دو سرنشینه که در Concorso d’Eleganza Villa d’Este 2023 در ساحل دریاچه کومو در ایتالیا رونمایی شد، قصد دارد نشان دهد که چگونه یک نوع کوپه مدرن از نسل سوم BMW Z4 ممکن است در صورت دریافت آن ظاهر شود. تایید تولید توسط خودروساز آلمانی

خرید لوازم یدکی خودرو

با تکیه بر ایده‌های طراحی که برای اولین بار در Z3 کوپه عرضه شد در سال 1998 بررسی شد و پس از آن توسط Z4 کوپه شیک‌تر معرفی شد در سال 2006، تورینگ کوپه استایل آشنای جدیدترین رودستر Z4 را در جلو حفظ کرد، اما از یک شبح شوتینگ بریک دو در استفاده کرد. قسمت عقب برای گسترش تاثیر ظاهر آن و ارائه آن با کاربردی روزمره بیشتر.

این کانسپت جدید که قرار بود یکباره باقی بماند، توسط تیمی در استودیوی طراحی بی‌ام‌و مستقر در مونیخ توسعه داده شد.

دوماگوج دوک، رئیس طراحی BMW می‌گوید: «کوپه تورینگ مفهومی BMW لذت رانندگی محض را جشن می‌گیرد. برای آینده خواهد بود.»

در میان عناصر اصلی بیرونی Touring Coupé، یک جلوپنجره کلیه با ظاهر آلومینیومی برس جدید با لوورهای عمودی به جای درج مشکی مشکی لانه زنبوری پلاستیکی رودستر تولیدی Z4 است.

عقب تر، یک پوشش جدید شیشه جلو و یک سقف سخت با یک کانال مرکزی عمیق وجود دارد. این خودرو برای ترکیب یکپارچه با پانل‌های سه‌چهارم عقب جدید، یک ستون عریض و قاب‌های عقب قابل توجهی را تشکیل می‌دهد تا ظاهری کاملاً منسجم و مطمئن به Touring Coupe بدهد.

در امتداد طرفین، یک گلخانه با شکل متمایز وجود دارد. این یک خط کمر به شدت در حال افزایش دریافت می کند که به طور قابل توجهی به سمت داخل به سمت عقب، پنجره های جانبی اضافی عقب و یک پوشش آلومینیومی برس خورده برجسته به سمت داخل مخروطی می شود.

قسمت عقب با یک درب عقب کم عمق به سبک لیفت بک متمایز می شود. دارای یک عنصر اسپویلر بزرگ است که به صورت بصری سقف را گسترش می دهد و در ارتفاع سپر باز می شود تا یک فضای ذخیره سازی صاف را نشان دهد.

این کانسپت جدید همچنین بر روی چرخ‌های 19 اینچی جلو و 20 اینچی عقب سوار می‌شود.

در داخل، BMW برای تورینگ کوپه کابینی مجلل تر از رودستر استاندارد Z4 ارائه کرده است. نکات برجسته اینجا شامل صندلی‌های چرمی برنزه تازه روکش‌شده با دوخت به سبک دستکش بیسبال است. از همین چرم در قسمت پایینی داشبورد، کنسول وسط و محفظه بار در عقب استفاده شده است.

تیم طراحی BMW با تعمیرگاه bmw کارگاه چرم Schedoni مستقر در مودنا، ایتالیا، برای ایجاد مجموعه چمدان سفارشی متشکل از دو کیف بزرگ‌تر و یک کیف آخر هفته کوچک و همچنین یک کیف پوشاک برای Touring Coupe همکاری کرد.

بی ام و می گوید که نام Touring Coupe را برای مفهوم جدید خود به عنوان اشاره ای به 328 Touring Coupe که در سال 1940 برنده Mille Miglia شد، انتخاب کرده است. همچنین می گوید که طراحی شوتینگ بریک یادآور تورینگ 2002 است – اولین BMW مدرن امروزی که Touring را دریافت کرد. به عنوان وسیله ای برای متمایز کردن آن از سالن 2002 نامگذاری کنید.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: محتوا محافظت شده میباشد