مجله خودرو

BTCC 2023: ساتون ششمین برد فصل را جشن گرفت

به گزارش مستر مکانیک

ساتون جلوی جمعیت عظیمی در تراکستون یک دوبل گرفت

دبل ساتون در تراکستون به او بالشتک 14 امتیازی در صدر جدول قهرمانی می دهد.

در حالی که ستاره ناپا ریسینگ انگلستان برتری خود را در جدول رده بندی رانندگان افزایش داد، اش ساتون پنجمین و ششمین مسابقه خود را در مسابقات قهرمانی اتومبیل های تور بریتانیایی Kwik Fit 2023 (BTCC) در Thruxton کسب کرد.

آخرین مسابقه توری معکوس توسط هم تیمی دن روباتم برنده شد تا یک روز فوق العاده را برای تیم فورد فوکوس ST در سریع ترین پیست بریتانیا به پایان برساند، که در طول آخر هفته از جمعیت عظیمی استقبال کرد که در آفتاب باشکوه غرق شدند.

خرید لوازم یدکی خودرو

تام اینگرام و جاش کوک در هر یک از دو مسابقه اول جایگاه‌های سکو را تکمیل کردند، قبل از اینکه آدام مورگان و آیدن موفات در فینال مدعی نقره شدند.

ساتون اکنون در تلاش خود برای کسب چهارمین عنوان بی‌سابقه BTCC با 14 امتیاز برتری دارد، در حالی که اینگرام و کالین ترکینگتون به ترتیب دوم و سوم جدول رده‌بندی را حفظ کردند.

اکنون BTCC تا دو هفته دیگر (17/18 ژوئن) به پارک اولتون در چشایر می رود.

برد فرماندهی ساتون در بازی افتتاحیه تراکستون

ساتون در افتتاحیه در محل همپشایر یک پیروزی معمولی را از چراغ به پرچم به دست آورد، زیرا راننده فورد هر دوی اینگرام و کوک را در طول مسابقه در کنار هم نگه داشت.

کوک سریعترین دور را در اوایل ثبت کرد و مبارزه برای دومی در مراحل مختلف مسابقه تهدید به شعله ور شدن شد، اما در حقیقت سه مکان برتر هرگز مورد تردید نبودند.

جیک هیل بی‌ام‌و خود را با مایکی دوبل از Carstore Power Maxed Racing کنار زد و در تور افتتاحیه برای مدت کوتاهی در کنار کوک دوید، قبل از اینکه مرد مسابقه ابزار لیزر تا پایان در رده چهارم قرار گیرد.

دن کامیش، ناپا ریسینگ بریتانیا، بزرگ‌ترین حرکت‌دهنده در این ترتیب بود، زیرا او از رتبه نهم جدول به مقام پنجم رسید، اگرچه روباتم هم تیمی‌اش چندان خوش‌شانس نبود زیرا در اواخر مسابقه، او را متوقف کرد.

شش مورد از بهترین ها برای ساتون

ساتون سپس برای سومین آخر هفته متوالی BTCC یک پیروزی دوگانه در مسابقه را به پایان رساند، زیرا قهرمان سه بار به فرم مستبد خود ادامه داد.

ساتون که قبلاً در برندز هچ و اسنترتون یک پرانتز را به دست آورده بود، در دو مسابقه اول در تراکستون، مراحل را کنترل کرد تا ششمین موفقیت خود را در کمپین ثبت کند.

ساتون در دور ابتدایی تقریباً یک ثانیه فاصله گرفت و افرادی مانند اینگرام، کوک و هیل برای دومین بار پشت سر گذاشتند.

یک فرار تقریباً کربنی به مسابقه افتتاحیه، کوک و هیل را در کنار هم دویدند و برای اولین بار به داخل مجتمع رفتند، در حالی که ماشین اینگرام نیز کمی در کشمکش نشان داده شد.

هنگامی که گرد و غبار نشست، همان پنج نفر در بالای نظم بود و شکاف های بین آنها تا پایان نسبتاً ثابت باقی ماند.

ساتون با 2.2 ثانیه از اینگرام، کوک و هیل پیروزی را به دست آورد و کامیش دوباره در رده پنجم قرار گرفت.

Rowbottom به مسابقه سه برنده می شود

Rowbottom سپس یک آخر هفته باورنکردنی را برای Napa Racing UK به پایان رساند زیرا او در مسابقه شبکه معکوس پیروز شد – دومین پیروزی حرفه ای خود در BTCC.

مورگان، قطب‌نشین، فراری خیره‌کننده داشت و فوراً از دسته تعقیب‌کننده دور شد، زیرا موفات در ابتدا نقش چوب پنبه در بطری را بازی می‌کرد و مجموعه‌ای از ماشین‌ها پشت سر او جمع شده بودند.

مورگان تیم BMW به سرعت به دوردست رفت، در حالی که Rowbottom مشغول پیشرفت از رتبه پنجم در گرید و تا سوم بود.

در دور پنجم، Rowbottom هوندا سیویک Type R موفات را از طریق Complex فرستاد و او 0.6 ثانیه از مزیت مورگان در همان دور بعدی استفاده کرد.

شکاف همچنان کاهش می‌یابد و Rowbottom در نهایت قبل از اینکه ماشین‌ها در دور 10 به کلیسا برسند، به سمت داخل موتور 33 BMW 330e M Sport به سمت پایین حرکت کرد.

این یک بازگشت عالی بود از Rowbottom در طول روز، که با ناامیدی در مسابقه یک آغاز شده بود.

مورگان مقام دوم را حفظ کرد در حالی که موفات شجاعانه دفاع کرد تا از تیم ب ام و ترکینگتون جلوگیری کند تا سکو را تکمیل کند.

فورد و ناپا ریسینگ انگلستان در صدر جدول رده بندی سازندگان و تیم ها هستند، در حالی که جاش کوک و One Motorsport او با تیم Starline Racing در صدر جدول مستقل ها قرار دارند.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: محتوا محافظت شده میباشد