مجله خودرو

BTCC 2023: ساتون نشان خود را در مسابقه قهرمانی ثبت کرد

به گزارش مستر مکانیک

شروع سریع ساتون در اولین مسابقه پایان هفته پیروز او را رقم زد

راننده فورد فوکوس ST قبل از اینکه مرد هیوندای اینگرام برنده فینال شود، در اسنترتون دوبرابر می شود

راننده فورد، اش ساتون، قبل از اینکه هیوندای تام اینگرام در فینال پیست نورفولک پیروز شود، یک قهرمانی دوگانه در مسابقات اتومبیلرانی تورینگ بریتانیا (BTCC) در اسنترتون به دست آورد.

بی‌ام‌وهای کالین ترکینگتون و جیک هیل هر دو در دو نوبت در طول روز به منبر رسیدند. روری بوچر تویوتا و دن روباتوم فورد در مسابقه توری معکوس سکو را تکمیل کردند.

خرید لوازم یدکی خودرو

ساتون اکنون در جدول رده بندی برتری هفت امتیازی نسبت به قهرمان فعلی اینگرام دارد و ترکینگتون در مجموع سوم است.

اش ساتن جیک هیل را از خود دور نگه می دارد

قهرمان سه دوره ساتون، 30مین پیروزی حرفه‌ای خود در BTCC را در مسابقه افتتاحیه به دست آورد، زیرا او از شارژ دیرهنگام BMW سری 3 هیلز جلوگیری کرد.

ساتون شروعی هیجان انگیز داشت – بلافاصله از گروه تعقیب و گریز دور شد – در حالی که همتایان وست ساری ریسینگ تورکینگتون و هیل به ترتیب به رتبه های دوم و سوم سقوط کردند.

ساتون تنها پس از سه دور فاصله سه ثانیه‌ای را پشت سر گذاشته بود، اما مبارزه برای برتری در نهایت زمانی تحقق یافت که هیل یک حرکت فرصت‌طلبانه توسط ترکینگتون برای دوم شدن در مراحل پایانی انجام داد.

وقتی هیل با فورد فوکوس ST ساتون با سرعت بالا می‌کشید، سرعت هیل تاول‌ناک بود. متأسفانه برای راننده کنت، زمانی که پرچم شطرنجی به اهتزاز درمی‌آید، وقتش تمام شد و این جفت فقط 0.270 ثانیه از هم جدا شدند.

ترکینگتون جلوتر از اینگرام و تیم بی‌ام‌و دو نفره متشکل از آدام مورگان و استفن جلی، جایگاه خود را به دست آورد.

ساتون دو برابر اسنترتون را تضمین می کند

ساتون، ستاره ناپا ریسینگ بریتانیا، به تسلط خود در این رویداد ادامه داد، زیرا قهرمان سابق دومین برد خود در روز و چهارمین پیروزی متوالی خود در فصل را به دنبال موفقیت‌های اخیرش در برندز هچ کسب کرد.

این بازیکن 29 ساله از چراغ به پرچم هدایت شد و هرگز تحت هیچ فشاری قرار نگرفت زیرا هم او و هم فوکوس موتورپایه چشمگیرش در هماهنگی کامل با طرح اسنترتون 300 نگاه می کردند.

هیل و ترکینگتون به سمت عقب دویدند تا یک بار دیگر سکو را تکمیل کنند، در حالی که Rowbottom با کسب مقام چهارم به پیشرفت چشمگیر خود ادامه داد – آخرین پاس او توسط مورگان تیم BMW شامل تماسی بین این دو.

اینگرام اولین برد خود در سال 2023 را به دست آورد

اینگرام از رتبه هفتم جدول برای پیروزی در فینال در مدار 2.97 مایلی مبارزه کرد.

Rowbottom راه خود را در دور دوم به برتری رسانده بود و به نظر می رسید که پیروزی را در نظر داشته باشد، اما هیوندای Ingram، Toyota of Butcher و Ford of Dan Cammish به زودی پیشرفت مشابهی داشتند.

اینگرام در همان اوایل بازی Butcher’s Corolla را کنار گذاشت و سپس توسط Rowbottom در Riches در دور پنجم یک حرکت را برای پیشروی انجام داد. قصاب در همان دور از کنار Rowbottom گذشت و جفت پیشرو شروع به دور شدن کردند.

کامیش از ناپا – با شروع یازدهم در جدول – توسط هم تیمی ساتون به دست آمد و سپس توسط Rowbottom راه افتاد تا برای پیروزی در مراحل پایانی حمله کند.

بوچر مجبور شد در فاصله دو دور مانده به پایان، دومی را پس از کامیش واگذار کند و دومی بلافاصله از امتیاز اینگرام بهره برد.

اینگرام تنها 0.587 ثانیه از کامیش تا پایان مسابقه عقب نشینی کرد، اما پس از مسابقه درام بود که ماشین دومی در بررسی ارتفاع سواری شکست خورد و او متعاقباً از نتیجه محروم شد.

بوچر رتبه دوم را به ارث برد و برای تیم تویوتا گازو ریسینگ بریتانیا جایزه به ارث برد، در حالی که دو نفره ناپا شامل روباتوم و ساتون چهار نفر برتر را تکمیل کردند.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: محتوا محافظت شده میباشد