مجله خودرو

Chargeplace اسکاتلند تحت مالکیت خصوصی قرار می گیرد

به گزارش مستر مکانیک

این شرکت تحت حمایت دولت ممکن است در اوایل تابستان امسال منحل شود

با افزایش تقاضای خودروهای برقی، برای دولت فعالیت شرکتی “ناپایدار” است. اندازه شبکه تحت مالکیت خصوصی دو برابر خواهد شد

Chargeplace Scotland، ارائه‌دهنده ملی شارژ خودروهای برقی این کشور، قرار است تجزیه شود و به مالکیت خصوصی درآید زیرا تقاضا برای خودروهای برقی باعث می‌شود ادامه فعالیت آن به‌عنوان یک دستگاه «ناپایدار» باشد. آژانس با بودجه عمومی

این شرکت تحت حمایت دولت اسکاتلند به دلیل افزایش تقاضا و نیاز مبرم به سرمایه گذاری و ارتقاء شبکه شارژ این کشور، ممکن است در اوایل تابستان امسال منحل شود.

خرید لوازم یدکی خودرو

در سال 2010 راه اندازی شد، شارژتوری اسکاتلند پنجمین شبکه شارژ بزرگ بریتانیا است و دو سوم شارژرهای شمال مرز را اداره می کند.

تغییر در مدیریت به این معنی است که هر یک از 2500 شارژر که در حال حاضر توسط این شرکت مدیریت می شود، تحت کنترل 32 مقام واحد اسکاتلند قرار می گیرند که با شرکت های خصوصی برای مدیریت زیرساخت ها شریک خواهند شد.

برخی از اپراتورهای کوچک (یعنی آنهایی که یک یا دو شارژر دارند) ممکن است توسط Chargeplace Scotland “در قسمت پشتی” پشتیبانی شوند.

زیرساخت Chargeplace اسکاتلند در حال حاضر توسط Swarco اداره می شود، یک شرکت خصوصی که در جولای 2021 قراردادی دو ساله با Transport Scotland برنده شد.

تقاضا برای شارژر در اسکاتلند اخیرا افزایش یافته است. روزنامه اسکاتلندی دیلی استار از افزایش 8 درصدی فروش خودروهای برقی بین سال‌های 2021 تا 2022 خبر داد، در حالی که بی‌بی‌سی گفته است که 50000 از 760000 خودروی الکتریکی ثبت‌شده در بریتانیا در اسکاتلند ساکن هستند.

یک سخنگوی حمل و نقل اسکاتلند گفت: برای دستیابی به اهداف تغییر آب و هوا، سرعت و مقیاس سرمایه گذاری در مردم [charging] شبکه در طول سال‌های آینده باید افزایش یابد، و برای بخش عمومی ارائه این امر به تنهایی ناپایدار خواهد بود.»

آنها همچنین از سرمایه گذاری دولتی و خصوصی 60 میلیون پوندی برای دو برابر کردن اندازه شبکه به 6000 شارژر تا سال 2026 خبر دادند.

این شبکه “تا حد زیادی توسط بخش خصوصی تامین مالی خواهد شد” و وجوه در مناطقی از شبکه متمرکز خواهد شد “که در آن سرمایه گذاری خصوصی به تنهایی غیر قابل دوام است”.

این سرمایه‌گذاری همچنین می‌تواند شامل کارهای ارتقاء شارژرهای موجود باشد، که در نوامبر گذشته در بررسی افشای بی‌بی‌سی، یک چهارم آن معیوب بود.

حمل و نقل اسکاتلند افزود: قرارداد فعلی Chargeplace اسکاتلند این گزینه را دارد که تا اواسط سال 2025 اجرا شود و ما به ارزیابی بهترین رویکرد بلندمدت برای مدیریت انتقال یکپارچه به ترکیب شارژ مناسب برای برآورده کردن چشم انداز خود برای آینده ادامه خواهیم داد. شارژ عمومی EV

پیش بینی می شود که حمل و نقل اسکاتلند این قرارداد را به طور کامل ببیند اگرچه هنوز تصمیمی گرفته نشده است.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: محتوا محافظت شده میباشد