مجله خودرو

Gazoo تغییری با طعم تویوتا پریوس لومان می دهد

به گزارش مستر مکانیک

کیت بدنه تهاجمی با الهام از خودروی مسابقه ای تویوتا GR010 ساخته شده است

بادی کیت سفارشی و سیستم تعلیق عریض تر، نوع الهام گرفته از مسابقات هاچ بک هیبریدی محبوب را زینت می دهد.

بخش Gazoo Racing تویوتا از نسخه ارتقا یافته پریوس هیبریدی جدید با الهام از مسابقات 24 ساعته Le Mans رونمایی کرده است که این هفته صدمین سالگرد خود را جشن می گیرد.

این خودرو که Prius 24h Le Mans Centennial GR Edition نام دارد، یک کیت بدنه تهاجمی با الهام از هایپرکار هیبریدی تویوتا GR010، برنده دو مسابقه گذشته لمان دریافت می کند.

خرید لوازم یدکی خودرو

این خودرو دارای کاپوت سبک وزن فیبر کربن، سیستم تعلیق با مسیر عریض و مجموعه ای از رینگ های آلیاژی سفارشی است که توسط تویوتا ادعا شده است که عملکرد بهتری را ارائه می دهد.

این کانسپت احتمالاً به عنوان یک آزمایش اسید برای یک GR Prius تولیدی عمل می کند و واکنش عمومی نسبت به آن نشان دهنده زنده بودن چنین خودرویی است.

رئیس جدید تویوتا، کوجی ساتو – که پیش از این ریاست بخش‌های لکسوس و گازو را بر عهده داشت، ماه گذشته به اتوکار اشاره کرد که خودروهای اسپرت بیشتری با برند GR در راه خواهند بود.

ساتو گفت: “برند Gazoo برای آینده مورد تایید قرار خواهد گرفت – و شاید حتی بتوانیم آن را تسریع کنیم.

«راننده استاد ما [Akio Toyoda] همزمان با در دست داشتن فرمان برای گازو، رئیس شرکت نیز بود. اکنون او تنها رئیس است، شاید زمان بیشتری برای توسعه اتومبیل برای آنها داشته باشد.”

پریوس GR Edition به عنوان بخشی از نمایشی برای جشن گرفتن موفقیت ژاپن در لمانز، تولید شده با همکاری مزدا – که اولین برنده ژاپنی این رویداد با موتور چرخشی 787B در سال 1991 شد – و هنرمند Masahito Soda.

این نمایشگاه همچنین راه‌حل‌های کربن خنثی برای آینده موتوراسپورت، از جمله برق‌سازی، هیدروژن و سوخت‌های پایدار ICE را بررسی می‌کند.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: محتوا محافظت شده میباشد