مجله خودرو

GWM چین اروپا را برای مرحله بعدی در گسترش جهانی می‌برد

موتور دیوار بزرگ (GWM) به گسترش جهانی خود ادامه می دهد و بنا به گزارش ها به اروپا به عنوان محل تولید بعدی خود نگاه می کند.

شیانگجون منگ، رئیس گریت وال موتور اروپا، به نشریه آلمانی گفت: «ما در حال بررسی هستیم که خودروسازان باتجربه آسیایی کجا و چرا سایت های اروپایی خود را تأسیس کرده اند. خودروسازی.

وی با اشاره به هزینه های خوب نیروی کار و انرژی در آنجا افزود: “ایالت های آلمان شرقی می توانند یک انتخاب احتمالی باشند.”

از طرف دیگر، مجارستان یا جمهوری چک نیز احتمالاتی هستند.

مشخص نیست که آیا به دنبال خرید یک کارخانه فعلی یا ساخت کارخانه جدید است، اگرچه آقای منگ خاطرنشان می کند که این شرکت “برخی پیشنهادات خرید” برای سایت هایی دریافت کرده است که سایر خودروسازان قصد دارند تولید را متوقف کنند.

خرید لوازم یدکی خودرو

این شرکت قصد دارد تولید خود را در «چند سال آینده» آغاز کند.

مجارستان در حال حاضر خانه کارخانه های آئودی و سوزوکی است، در حالی که اشکودا، هیوندای و تویوتا در چک خودرو تولید می کنند.

این اولین باری نیست که GWM به تولیدات اروپایی نگاه می‌کند و نشان می‌دهد که در سال 2019 قصد داشت کارخانه‌ای را با رسیدن به 50000 فروش سالانه در آنجا بسازد.

متعاقباً تصمیم گرفت تا در سال 2021 کارخانه نیسان بارسلونا را در اسپانیا بخرد، قبل از اینکه منافع خود را پس بگیرد.

خودروسازان چینی با سرعت زیادی وارد بازار اروپا شده اند و خشم خودروسازانی مانند Stellantis را برانگیخته اند که خواستار افزایش تعرفه بر خودروهای چینی در آنجا شده اند.

گریت وال موتور سال گذشته با برندهای Ora و Wey خود وارد بازار اروپا شد که اولی هاچ بک برقی و دومی کراس اوورهای هیبریدی پلاگین را می فروخت.

این شرکت با خرید کارخانه قدیمی جنرال موتورز Rayong در تایلند در سال 2020 حضور جهانی خود را گسترش داده است.

این روند کاملاً بدون مشکل پیش نرفته است، زیرا گریت وال موتور قصد دارد سال گذشته یک میلیارد دلار در هند به دلیل تنش‌ها بین آن کشور و چین سرمایه‌گذاری کند.

این شرکت تمام کارکنان خود را در هند اخراج کرد و طرح های خرید کارخانه سابق جنرال موتورز را در آنجا کنار گذاشت.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: محتوا محافظت شده میباشد