مجله خودرو

Ligier و Bosch از خودروی مسابقه ای هیدروژن احتراق 563 اسب بخاری رونمایی کردند

به گزارش مستر مکانیک

قدرت RJ2 “در هفته های آینده حتی بیشتر بهینه خواهد شد”

JS2 RH2 سازنده فرانسوی اولین لمانز را به نمایش می گذارد. هدف آن اثبات جایگاه سوخت جایگزین در ورزش موتوری است

Ligier خودروی مسابقه‌ای JS2 خود را برای استفاده از پیشرانه احتراق هیدروژنی به عنوان بخشی از پیوند با بوش برای اثبات جایگاه این فناوری در آینده موتور اسپورت تبدیل کرده است.

این گوشی که JS2 RH2 نام دارد، در Le Mans 24 Hours که امسال صدمین سالگرد خود را جشن می گیرد، رونمایی شد.

خرید لوازم یدکی خودرو

این خودرو بر اساس خودروی مسابقه‌ای استاندارد Ligier JS2 R، از یک موتور 3.0 لیتری توئین توربوشارژ فورد «Cyclone» V6 استفاده می‌کند که به گفته Ligier، «خروجی بسیار بالا» را ارائه می‌کند. بر روی پیشرانه استاندارد بنزینی، سازگاری هایی با سیستم احتراق و تزریق سوخت انجام شد که نوید احتراق کم مصرف با انتشار اکسید نیتروژن کم تا بار جزئی را می دهد.

این تغییرات به این معنی است که V6 اکنون 563 اسب بخار قدرت تولید می کند – 238 اسب بخار بیشتر از واحد بنزینی استاندارد – و “در هفته های آینده حتی بیشتر بهینه خواهد شد”.

هر دو Ligier و Bosch در مورد ارقام وزن کم حرف هستند. با این حال، انتظار می رود JS2 RH2 کمی سنگین تر از JS2 معمولی با وزن 1055 کیلوگرم باشد.

این خودرو قبلاً در پیست‌های مسابقه آلمان آزمایش شده است و آزمایش‌های آن تابستان امسال در سراسر اروپا ادامه خواهد یافت. به گفته Jacques Nicolet، رئیس Ligier Automotive، این خودرو نشان می دهد که Ligier “آماده مقابله با چالش های فردا” است.

این تیم می‌گوید یکی از بزرگترین چالش‌های توسعه، اطمینان از احتراق صاف و بدون وقفه بدون احتراق پیش‌اشتعال در تقاضای بالا و سرعت‌های موتور مستمری است که مسابقه به همراه دارد.

برای بهینه‌سازی بسته‌بندی، سیستم ذخیره‌سازی هیدروژن از مخازن پرفشار Hexagon Purus استفاده می‌کند که در مونوکوک کربن خودرو یکپارچه شده‌اند که تا فشار ۷۰۰ بار کار می‌کنند.

برای محافظت از آن در برابر «وضعیت خرابی»، خود مخزن هیدروژن، محفظه موتور و اجزایی که میزان مصرف هیدروژن را در هر لحظه تنظیم می‌کنند، همگی جدا نگه داشته می‌شوند. یک سیستم تهویه گازهای داغ را حذف می‌کند و محفظه موتور را خنک می‌کند و نشتی‌ها در سیستم توسط مجموعه‌ای از سنسورها شناسایی می‌شوند.

یورگ روگر، رئیس مهندسی بوش، می‌گوید که سیستم‌های ایمنی خودرو می‌توانند «از اخطار به راننده روی نمایشگر گرفته تا خاموش شدن مدارهای خط جداگانه تا خاموش شدن کل سیستم» را شامل شود.

Ligier اولین سازنده ای نیست که پتانسیل موتورهای احتراق هیدروژنی را در ورزش موتوری ارزیابی می کند. تویوتا تا کنون حامی اصلی روش پیشرانه بوده است و آن را در سری مسابقات سوپر تایکیو ژاپن با تویوتا کرولا اصلاح شده و در مسابقات رالی WRC سال گذشته بلژیک با یاریس اصلاح شده GR آزمایش کرده است.

از فوریه سال گذشته، تویوتا همچنین در حال کار با یاماها برای توسعه یک موتور 5.0 لیتری V8 با سوخت هیدروژن بود که ادعا می‌کرد قدرتی برابر با 449 اسب‌بخار و 398 پوند فوت دارد – تقریباً مشابه با V8 بنزینی در Lexus RC F Track Edition.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: محتوا محافظت شده میباشد