مجله خودرو

McMurtry Speirling Pure با 1000 اسب بخار قدرت به قیمت 984000 پوند به فروش می رسد.

به گزارش مستر مکانیک

McMurtry Spéirling Pure 1000 اسب بخار برای محور E عقب خود تولید می کند.

رکوردشکنی خودروهای برقی گودوود، خودروی پیست تولید می‌کند که بیش از 2000 کیلوگرم نیروی روبه‌روی تقاضا تولید می‌کند.

خودروی برقی مک مورتری اسپیرلینگ که رکوردشکن گودوود است، در سال 2025 یک خودروی تک سرنشین با قدرت 1000 اسب بخار در دسترس عموم قرار خواهد گرفت – با قیمت 984000 پوند (820000 پوند به اضافه مالیات های محلی).

Spéirling Pure جدید تقریباً مشابه نمونه اولیه EV است که رکوردشکن است – با فن منحصر به فرد زیر بدنه خود که با فشار دادن یک دکمه آن را به جاده می مکد – اما ادعا می شود که هنوز سریعتر است.

خرید لوازم یدکی خودرو

جدید برای این مدل – و کلید این ادعا – به روز رسانی سیستم فن است. افزایش 15 درصدی در راندمان منجر به بیش از 2000 کیلوگرم نیروی روبه‌روی تقاضای تولید شده در نمونه اولیه می‌شود.

همراه با یک محور الکترونیکی کارآمدتر که به چرخ‌های عقب 1000 اسب بخار قدرت می‌دهد، به علاوه وزنی کمتر از 1000 کیلوگرم، این بدان معناست که خودرو می‌تواند 0-62 مایل در ساعت را در 1.5 ثانیه انجام دهد و تا حداکثر سرعت 190 مایل در ساعت ادامه دهد.

به گفته مک مورتری، نیرو از یک باتری 60 کیلووات ساعتی با کابین خلبان گرفته می شود که 15 درصد سبک تر از خودروی قبلی است – به گفته مک مورتری، این نشان می دهد که خودروهای با عملکرد الکتریکی نباید سنگین باشند.

Spéirling Pure همچنین دارای تعدادی تغییرات کاهش وزن است، از طراحی دامن به روز و معماری جدید الکتریکی (کاهش میزان سیم کشی به میزان یک سوم) گرفته تا یک فرمان برقی سبک شده و یک مونوکوک فیبر کربن اصلاح شده.

با این حال، به استفاده از ردیابی محدود خواهد شد (برخلاف نوع دیگری که پیشنهاد شده است نیز در دست ساخت باشد). به این ترتیب، با تمرکز بر دویدن چند دور در مدارهای کامل با چرخش های شارژ سریع طراحی شده است.

به عنوان یک خط پایه، این خودرو قادر است 10 دور از مدار 3.7 مایلی سیلورستون را با سرعتی رکورددار طی کند، سپس در 20 دقیقه شارژ سریع را انجام دهد تا دوباره اجرا شود. کلید این امر مدیریت حرارتی بهبود یافته بسته باتری Molicel است.

مک مورتری گفت: این خودرو پتانسیل این را دارد که برای یک شبیه سازی مقدماتی کوتاه تر حتی سریع تر حرکت کند.

علیرغم اینکه تنها 3.45 متر طول دارد، این خودروی یک نفره محکم با پدال‌های قابل تنظیم و فرمان مجهز شده است تا رانندگانی با قد 6 فوت و 7 اینچی و وزن 23 سنگ را در خود جای دهد.

توماس یتس، مدیر عامل مک مورتری گفت: «اسپیرلینگ پیور عصر جدیدی را در پیست نوید خواهد داد.

صدا، چسبندگی، شتاب، زیبایی و فناوری این خودرو متمایز است. تماشای ماشین به‌عنوان تماشاگر یا از کابین خلبان، تجربه‌ای نادر و هیجان‌انگیز است.»

او افزود که تیم می‌خواهد این خودرو کاتالیزوری برای استفاده از فن‌آوری خودروهای هوادار باشد، همانطور که توسط خودروی بدنام برابهام BT46 فرمول 1 در سال 1978 پیشگام شد. عادی جدید،» او گفت.

Spéirling Pure – که واجد شرایط برنامه رانندگی GT1 Sports Club، با وجود طرفداران منحصر به فردش است – برای اولین بار در جشنواره سرعت گودوود در ماه آینده نمایش داده می شود.

تولید آن از سال آینده آغاز می شود و تنها 100 نمونه ساخته می شود.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: محتوا محافظت شده میباشد