مجله خودرو

MG EX4: هایپرهچ الکتریکی ادای احترام به مترو 6R4 است

به گزارش مستر مکانیک

بادی کیت تهاجمی با قوس های عریض از مترو 6R4 اصلی الهام گرفته شده است

MG به خودروی نمادین رالی گروه B ادای احترام کرد. برای نمایش در جشنواره سرعت گودوود

MG در جشنواره سرعت گودوود امسال با یک هایپر هاچ بک الکتریکی با اسم رمز EX4 به خودروی نمادین رالی مترو 6R4 ادای احترام خواهد کرد.

EX4 بر اساس هات هاچ جدید MG 4 XPower ساخته شده است که از پیشرانه الکتریکی دو موتوره 429 اسب بخاری استفاده می کند که به نسخه جاده ای – که در گودوود نیز معرفی شده است – این امکان را می دهد تا سرعت 0-62 مایل در ساعت را در 3.8 ثانیه ارسال کند.

خرید لوازم یدکی خودرو

اسپویلر بزرگ عقب، بال‌های اسکنه‌دار جلو و قوس چرخ‌های جعبه عریض، اشاره‌ای واضح به 6R4 است که از بدنه اصلی MG 4 به شکلی بی‌رحمانه بیرون می‌آید.

بعید است که چنین ویژگی‌هایی به خودروهای تولیدی MG تبدیل شوند، اما به تعهد مجدد این برند به مدل‌های عملکردی اشاره می‌کنند، که از لحاظ تاریخی بیشتر به آن شهرت داشت.

برای مثال، برند فرعی XPower از زمانی که X-Power SV در سال 2005 حذف شد، در بازار بریتانیا غایب بود. با این حال، در چین، بخشی از نماد نگاری MG باقی ماند و اخیراً برای نشان دادن نوع داغ‌تر آن استفاده شد. ام جی 6.

نامگذاری “EX” این را تقویت می کند: آخرین خودروی مفهومی MG که این برند را یدک می کشید، EX-E 1985 بود که مستقیماً به تولید تبدیل نشد، اما MG F در سال 1995 را تحت تأثیر قرار داد.

F اولین خودروی اسپرت کاملا جدید این برند از زمان معرفی MG B در سال 1962 بود.

به طور تصادفی، کانسپت EX-E از تجهیزات در حال اجرا از ماشین اصلی رالی 6R4 استفاده کرد.

Metro 6R4 در اوایل دهه 1980 با هدف به چالش کشیدن عناوین مسابقات رالی جهانی (WRC) تحت قوانین بدنام گروه B ساخته شد.

بر اساس مترو مترو MG فشرده، با تاخیر مواجه شد: توسعه رسمی با همکاری مهندسی گرند پری ویلیامز در فوریه 1981 آغاز شد، اما این خودرو تا مارس 1984 در مسابقات رالی شرکت نکرد – هشت مرحله قبل از آتش سوزی دینام بازنشسته شد. .

این اولین بار در مشخصات نهایی – با موتور V64V اتمسفر ویژه توسعه یافته – در رالی Lombard RAC نوامبر 1985 انجام شد و یک پایان سکو را تضمین کرد. با این حال، لانچیا دلتا اس 4 در صدر آن سکو قرار گرفت که اولین حضور خود در این رویداد را نیز داشت.

مترو 6R4 به طور مداوم در صحنه بین‌المللی مغلوب می‌شد، اما در مسابقات ملی و رالی کراس به یک کلاسیک کالت تبدیل شد.

ویل گلوپ در اواخر دهه 1980 و اوایل دهه 1990 در مسابقات قهرمانی رالی کراس اروپا یک 6R4 اصلاح شده (مجهز به توربوشارژرهای دوقلو و کاهش حجم 2.3 لیتری) را اجرا کرد و در سال 1992 افتخارات برتر را به دست آورد.

ساز و برگ مهندسی ولز Motorsport Tools اخیراً اعلام کرده است که در حال توسعه یک ماشین رالی است که از نظر سبک وفادار و به طور مشابه هاردکور است، اما این بار از یک آئودی V6 با قدرت 450 اسب بخار استفاده می کند.

MG Metro 6R4 احیا شده، آئودی V6 450 اسب بخاری را با قیمت 295000 پوند دریافت می کند.

EX4 در جشنواره سرعت گودوود امسال در کنار 4 XPower به نمایش گذاشته خواهد شد که برای بزرگداشت این رویداد از پوشش ویژه ای استفاده می کند.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: محتوا محافظت شده میباشد