مجله خودرو

Nyobolt تولید باتری EV را تا سال 2026 آغاز می کند

به گزارش مستر مکانیک

به لطف فناوری باتری پیشرفته آن، زمان از کار افتادن دستگاه را می توان تا 90 درصد کاهش داد

باتری های شرکت کمبریج می توانند در شش دقیقه به طور کامل شارژ شوند. تولید برنامه ریزی شده برای صنعت خودرو

شرکت فناوری باتری بریتانیا Nyobolt برنامه‌های خود را برای آغاز تولید باتری‌های برقی برقی تا سال 2026 تأیید کرده و در ژانویه آینده یک خط مونتاژ جدید در کارخانه خود در آسیا افتتاح خواهد کرد.

این شرکت مستقر در کمبریج می‌گوید که تولید باتری‌های شارژ سریع خود را در 18 ماه آینده آغاز خواهد کرد. Nyobolt می گوید در نهایت تولید باتری در بریتانیا را هدف قرار خواهد داد.

خرید لوازم یدکی خودرو

Nyobolt در حال حاضر دارای کاربردهای باتری تایید شده برای صنعت رباتیک است و هدف آن در بخش خودرو است. این شرکت می‌گوید به لطف فناوری باتری پیشرفته، زمان از کار افتادن دستگاه را می‌توان «۹۰ درصد» کاهش داد.

به گفته Nyobolt، خود باتری را می توان در مدت شش دقیقه به طور کامل شارژ کرد، با شارژ 80 درصدی در چهار دقیقه قابل دستیابی است. این فناوری اخیراً بر روی خودروی مفهومی Nyobolt طراحی شده توسط Callum به نمایش گذاشته شده است که اساساً یک لوتوس Elise S1 است که برای قرن بیست و یکم دوباره طراحی شده است.

استیو هاچینز، معاون عملیات و مهندسی در Nyobolt، گفت: «ما در حال صحبت با مشتریان خودرویی هستیم که تاریخ‌های کلیدی احتمالی در سال‌های 2026/2027 را دارند، اما حتی اگر بتوانیم این فناوری را امروز در آن حجم بسازیم، باز هم سه مورد است. برنامه سالانه سوار شدن به ماشین

«اگر مشتری آن فناوری را می خواهد، منظورش این است که آن را در سه سال آینده می خواهد. ما تعدادی OEM داریم که فناوری باتری ما را آزمایش می کنند و آنها از نتایج بسیار هیجان زده هستند.

در پس زمینه اطمینان قوی برای کاربردهای خودرو، تحویل باتری های Nyobolt به مشتریان صنعتی خود در بخش های معدن، اتوماسیون صنعتی و تجهیزات سنگین خارج از جاده از اواسط سال آینده آغاز خواهد شد.

این شرکت می گوید که در حال حاضر «هزاران [battery] سلول‌ها در هفته» با استفاده از فناوری پیشرفته آند خود، که 10 برابر بیشتر از باتری‌های معمولی قدرت شارژ را ارائه می‌کند و در عین حال کاملاً قابل بازیافت است.

با تمرکز بر روی آند به جای کاتد، باتری از سلول‌های مقاومت الکتریکی کم استفاده می‌کند، بنابراین وقتی جریان از آنها عبور می‌کند، داغ نمی‌شوند و در نتیجه به سرعت تخریب نمی‌شوند. “ده ها هزار” واحد برای تولید در سال آینده در نظر گرفته شده است.

سای شیواردی، مدیرعامل Nyobolt گفت که این شرکت مانند سایر تولیدکنندگان بر تراکم انرژی متمرکز نیست. رویکرد آن بهینه‌سازی فناوری موجود و ارائه برد کافی با زمان شارژ کوتاه است، در مقابل به حداکثر رساندن برد به هزینه زمان صرف شده در دوشاخه.

تیم‌های Nyobolt متشکل از 50 نفر در بریتانیا و 30 نفر در بوستون به ترتیب مسئول تحقیقات آند و طراحی سلول هستند. یک تیم کوچک در آسیا مسئولیت تولید سلولی را بر عهده دارد و هدف آن ساخت باتری در بریتانیا است.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: محتوا محافظت شده میباشد