مجله خودرو

بررسی سوزوکی سویفت 2023

سوزوکی Baleno مرده است – حداقل در استرالیا – بنابراین حتی بیشتر آشنا سریع برای برداشتن سستی باقی مانده است.

سوئیفت همیشه در بین این دو مدل بیشتر متمرکز بر اروپا بوده است و این در استایل آن منعکس شده است.

با سه دیگ توربوشارژر آن، سوزوکی سوئیفت GLX توربو 2023 مسلماً اروپایی‌ترین در بین همه چیز احساس می‌شود. اما سوئیفت فعلی اکنون شش سال است که در استرالیا به فروش می رسد و تنها یک به روز رسانی جزئی در سال 2020 دریافت می کند.

اگرچه شرکت‌هایی مانند فورد و هوندا از بخش خودروهای سبک رو به زوال خارج شده‌اند، هنوز رقابت تازه‌تری در اطراف وجود دارد – خوب، زیاد نیست، اما وجود دارد.

فیل موجود در اتاق MG 3 است که اکنون بیش از یک سوم از بخش خودروهای سبک را در اختیار دارد.

خرید لوازم یدکی خودرو
تماشا کردن: بررسی ویدیویی پل از سوئیفت اسپورت

به نظر می‌رسد این خودرو به انتخاب پیش‌فرض برای خریدارانی تبدیل شده است که فقط خواهان یک رانابوت ارزان هستند و کراس اوور نمی‌خواهند، اما آیا سوئیفت GLX توربو حق بیمه قابل توجه خود را نسبت به دریچه ارزان‌قیمت چینی توجیه می‌کند؟

سوزوکی سویفت GLX توربو چقدر قیمت دارد؟

GLX Turbo قیمت دارد 31290 دلار با ماشین دور، آن را به دومین سوئیفت گران قیمت بعد از اسپورت تبدیل کرده است. پرداخت رنگ فلزی و درجه یک 595 دلار اضافی هزینه دارد.

برای زمینه، محدوده سوئیفت با 24990 دلار درایو باز می شود.

با از بین رفتن کیا ریو GT-Line و اکنون اشکودا فابیا یک پیشنهاد برتر، رقابت مستقیم زیادی برای Swift GLX Turbo وجود ندارد.

مزدا 2 G15 GT پیشرانه قدرتمندتری نسبت به همتایان مقرون به صرفه‌تر خود ارائه نمی‌دهد، اما پیش از فروش در جاده‌ها تنها با قیمت 26610 دلار به فروش می‌رسد. دیگر رقبای با قیمت مشابه عبارتند از فولکس واگن پولو لایف خودکار (28750 دلار) و تویوتا یاریس SX هیبریدی (30030 دلار).

سوزوکی سویفت GLX توربو در داخل چگونه است؟

داشبورد سوئیفت ساده و سرراست است و در حالی که سن خود را تا حدودی نشان می دهد، به طور منطقی چیده شده است.

صفحه نمایش لمسی اطلاعات سرگرمی زیر یک جفت دریچه و بالای سه دستگیره ساده برای کنترل آب و هوا قرار دارد. یک پریز 12 ولت و یک خروجی USB-A در زیر آنها قرار دارند، در حالی که در پایه یک پشته مرکزی قفسه ای وجود دارد که می توانید تلفن خود را در آن قرار دهید.

لیوان‌های جلوی شیفتر به‌طور نامناسبی قرار گرفته‌اند، با بطری‌های بلند که تابلوی کلید را مسدود کرده‌اند. آنها همچنین مربع هستند – اگر قهوه یخی Farmer’s Union بنوشید خوب است، اما برای یک بطری متوسط ​​نوشیدنی کمتر سازگار است.

هیچ سطل کنسول وسط و دسته ای وجود ندارد، با یک کاسه کوچک باز و به جای آن جایی که معمولاً قرار می گیرند. این برای این بخش غیرعادی نیست، اما دیدن این سوئیفت ماقبل آخر که شامل این ویژگی‌ها می‌شود، خوب است.

سایر فضای ذخیره‌سازی مناسب است: نگهدارنده‌های بطری در هر یک از درها، یک بطری 1 لیتری را می‌بلعند، در حالی که محفظه دستکش فضایی بیش از کتابچه راهنمای مالک دارد.

در حالی که فضای داخلی سوئیفت عمدتاً مشکی است، تلاش‌هایی برای افزودن کنتراست وجود دارد – یک نوار تزئینی فلزی در سراسر داشبورد، و یک الگوی ستاره‌ای جالب و نسبتاً شبیه مرسدس بنز به روکش پارچه‌ای.

ما دلتنگ انتخاب های رنگارنگ اثاثه یا لوازم داخلی دهه 1990 هستیم، اما از هر چیزی برای از بین بردن یکنواختی اثاثه یا لوازم داخلی پارچه مشکی در برابر تزئینات پلاستیکی مشکی استقبال می کنیم.

لمس تمام قطعات پلاستیکی گفته شده سخت است – برای این بخش غیرمعمول نیست – اما به نظر می رسد سخت پوشیده شود. برخی از لهجه های پارچه ای روی درها به شکستن اشیا کمک می کند.

تستر ما یک صفحه نمایش لمسی 9.0 اینچی داشت که نشانی از هجوم کوتاه سوزوکی در اوج کمبود تراشه در واردات خودروها بدون صفحه نمایش اطلاعات سرگرمی و نصب واحدهای پس از فروش داخلی بود.

سوزوکی استرالیا متعاقباً به نصب صفحه نمایش های لمسی 7.0 اینچی در کارخانه که شامل ناوبری ماهواره ای تعبیه شده است، بازگشته است.

علیرغم اندازه کوچکتر، ما بازگشت به صفحه نمایش 7.0 اینچی را با توجه به عملکرد اضافی و ظاهر صیقلی تر، یک مرحله رتروگراد نمی نامیم.

دوربین معکوس در تستر ما وضوح بالایی نداشت، اما خوشبختانه دید در سوئیفت بسیار خوب است، بنابراین شما خیلی احساس ضعف نخواهید کرد.

صدای بلوتوث نیز کمی کوچک است و مردم از کیفیت صدا در تماس ها شکایت دارند.

ابزارهای آنالوگ واضح و خوانا هستند و دارای صفحه نمایش کوچکی هستند که دارای سرعت سنج دیجیتالی است – چیزی که در سوزوکی ها مانند ایگنیس وجود ندارد.

با قد 180 سانتی‌متری، می‌توانم به راحتی پشت صندلی خود بنشینم و زانوهایم فقط پشتی صندلی‌ها را مسواک بزنم. همچنین فضای سر زیادی نیز وجود دارد.

دو ISOFIX و سه نقطه لنگر بالاتنه در پشت برای صندلی های کودک وجود دارد.

دریچه را باز کنید متوجه می شوید 242 لیتر فضای بار، در حال گسترش به 556 لیتر با تا شدن صندلی های عقب این مقدار بسیار کوچکتر از پولو (351 لیتر) یا ریو (325 لیتر) است، اگرچه نزدیک به مزدا 2 (250 لیتر) است.

زیر کاپوت چیه؟

GLX Turbo از یک موتور سه سیلندر 1.0 لیتری توربوشارژ تولید 82 کیلو وات قدرت در 5500 دور در دقیقه و 160 نیوتن متر گشتاور بین 1500 تا 4000 دور در دقیقه

این موتور با موتور 1.2 لیتری تنفس طبیعی موجود در سوئیفت‌های کمتر 16 کیلووات و 40 نیوتن متر افزایش می‌یابد و یک گیربکس متغیر پیوسته (CVT) را با یک گیربکس شش سرعته اتوماتیک با شیفترهای پدال تعویض می‌کند.

از یک ادعا استفاده می کند 5.1 لیتر در 100 کیلومتر در سیکل ترکیبی، یا 0.3 لیتر در 100 کیلومتر بیشتر از 1.2 لیتری. با ترکیبی از رانندگی در داخل شهر، حومه و بزرگراه، میانگین 5.8 لیتر در 100 کیلومتر بود.

به سوخت بدون سرب 95 RON ممتاز نیاز دارد.

سوزوکی سوئیفت GLX توربو چگونه رانندگی می کند؟

با توجه به اینکه وزن همه سوئیفت‌ها زیر یک تن است، حتی موتور پایه 1.2 لیتری برای انجام وظایف رفت و آمد به اندازه کافی انرژی لازم را دارد.

با این حال، موتور 1.0 لیتری توربو به سوئیفت کمک می کند. GLX Turbo وزن محدودی دارد 945 کیلوگرم و بنابراین نسبت توان به وزن بسیار مطلوب 88.6 کیلووات بر تن است.

موتور کمی حس تقویتی دارد، اما یک واحد زیپ است و مشکلی برای هماهنگی با ترافیک ندارد. همچنین با یک موتور نسبتاً اسپورت به نظر نمی رسد.

Swift همچنین از صدای خیلی بلند، حتی در سرعت های بزرگراه، با صدای باد تا حد زیادی دور نگه داشته می شود. این زمزمه آرام نیست، اما برای بخش رقابتی است.

فرمان به خوبی وزن و مستقیم است و احساس خوبی در جاده دارد. این، همراه با موتور قوی و شاسی متعادل، سوئیفت را به یک چیز کوچک لذت بخش برای رانندگی تبدیل می کند.

لذت بردن از آن بدون قربانی کردن بیش از حد در راه راحتی سواری است. به طور کلی برای یک دریچه سبک راحت است، اگرچه تمایل دارید سطح جاده را دنبال کنید.

تقریباً مطمئن هستید که به طور تصادفی ماشین را به حالت دنده دستی می‌اندازید، زیرا در زیر درایو روی شیفتر به جای، منطقی‌تر، به پهلو قرار می‌گیرد. نگران نباشید، خودرو با چرخاندن دنده یک به شما هشدار می دهد.

گیربکس شش سرعته اتوماتیک در جابجایی بین دنده ها کار مناسبی انجام می دهد، اگرچه موتوری مانند این فقط برای گیربکس دستی فریاد می زند. برای انتخاب دستی دنده ها حداقل می توانید از شیفترهای پدال استفاده کنید.

چه چیزی نصیبت می شود؟

نکات برجسته Swift GLX Turbo:

 • چراغ های جلو اتوماتیک LED
 • نور بالا اتوماتیک
 • کنترل آب و هوای خودکار
 • آینه های بیرونی تاشو برقی با نشانگرهای یکپارچه
 • تنظیم فرمان تلسکوپی
 • ورود بدون کلید و شروع
 • سیستم صوتی 6 بلندگو

تجهیزاتی که در مدل‌های کمتر نیز یافت می‌شوند، فراتر از آن هستند:

 • رینگ های آلیاژی 16 اینچی
 • یدکی صرفه جویی در فضا
 • چراغ مه شکن جلو
 • سیستم اطلاعات سرگرمی با صفحه نمایش لمسی 7.0 اینچی
 • Apple CarPlay، Android Auto (سیمی)
 • فرمان با روکش چرمی
 • تنظیم چرخ فرمان
 • روکش پارچه ای
 • 60:40 صندلی های عقب تقسیم/تاشو

قیمت 3800 دلاری نسبت به GL Plus نسبتاً معقول به نظر می رسد، به ویژه با توجه به اینکه موتور پانچی تر دارد.

آیا سوزوکی سویفت GLX توربو ایمن است؟

تعمیرگاه سوزوکی سوئیفت مدل 2017 می پوشد رتبه ایمنی پنج ستاره ANCAPبا کسب امتیاز 35.13 از 37 امتیاز ممکن در تست محلی.

GL پایه به دلیل کاهش فهرست کیت ایمنی، با امتیاز 32.49 از 37، رتبه چهار ستاره پایین تری دارد.

تجهیزات ایمنی استاندارد شامل:

 • کیسه هوای جلو، جلو و پرده ای
 • کروز کنترل تطبیقی
 • ترمز اضطراری خودکار (AEB)
 • نظارت بر نقاط کور
 • هشدار خروج از خط
 • هشدار ترافیک متقابل عقب
 • سنسورهای پارک عقب
 • دوربین دنده عقب

در حالی که همه مدل‌های مزدا 2 با نظارت بر نقاط کور و هشدار ترافیک عقب و مدل‌های GT با مشخصات بالا نیز از کروز کنترل تطبیقی ​​برخوردار هستند، رقبای دیگری وجود ندارند که فهرست طولانی‌تری از تجهیزات ایمنی را به اندازه آن و مدل‌های آن ارائه کنند. سوئیفت GLX توربو.

برای این ویژگی‌ها باید از سبک پولو استفاده کنید، و در حالی که همه یاریس‌ها به‌صورت استاندارد با کروز کنترل تطبیقی ​​عرضه می‌شوند، اگر می‌خواهید نظارت بر نقاط کور و هشدار ترافیک عقب را داشته باشید، باید از ZR با مشخصات بالا استفاده کنید.

مزدا 2 در مجموع از سوئیفت عبور می‌کند، اما با گنجاندن دوربین دید فراگیر، دستیار حفظ خطوط و تشخیص علائم ترافیکی.

هزینه کارکرد سوزوکی سویفت GLX توربو چقدر است؟

تمامی مدل های سوزوکی توسط a پنج ساله، کیلومتر نامحدود ضمانتنامه.

سوزوکی خدمات با قیمت محدود را برای پنج سال اول یا 100000 کیلومتر ارائه می دهد، هر کدام زودتر انجام شود.

فواصل سرویس در GLX Turbo نسبت به مدل‌های 1.2 لیتری کوتاه‌تر است و بازدید از آن هر 12 ماه یا 10000 کیلومتر (به جای 15000 کیلومتر) ضروری است.

پنج سرویس اول محدود شده است 319 دلار، 429 دلار، 329 دلار، 529 دلار و 349 دلار، یا 1955 دلار بیش از پنج سال این قیمت‌ها مانند مدل‌های 1.2 لیتری است، البته در فواصل کوتاه‌تر ذکر شده شارژ می‌شوند.

مزدا 2 در طول 5 سال قیمت کمتری دارد (1734 دلار)، مانند یاریس (1225 دلار)، اما سوئیفت کمتر از پولو (2300 دلار در صورت پیش پرداخت) است.

دیدگاه CarExpert در مورد سوزوکی سوئیفت GLX توربو

برای آن دسته از ما که روزهای 19990 دلاری نیسان پولسار را به یاد داریم، سوزوکی سوئیفت 30 هزار دلاری در ابتدا تکان دهنده به نظر می رسد.

کمی دقیق‌تر نگاه کنید – و البته تورم را در نظر داشته باشید – و می‌بینید که Swift با این حال یک مورد محکم برای خود ایجاد می‌کند.

لیست تجهیزات ایمنی استاندارد شبیه سایر سوئیفت های گذشته نیست و به سوزوکی کمک می کند تا در برابر رقبای کلیدی خود به خوبی ست کند. فقط مزدا 2 می تواند از این نظر بهترین عملکرد را داشته باشد، اما نمی تواند با توربو اسپانک سوئیفت برابری کند.

اگر فقط می خواهید یک فرار کوچک ارزان قیمت داشته باشید و به ایمنی یا عملکرد اهمیتی ندارید، MG با خوشحالی یک MG 3 را به شما می فروشد.

جایی که سوئیفت هزینه اضافی را توجیه می کند، تجهیزات بزرگتر و پیشرانه قوی و همچنین دینامیک لذت بخش آن است.

از نظر زیبایی داخلی چیزی بیشتر از MG فروتن ارائه نمی دهد، اما در حالی که همه چیز با رنگ های ساده و پلاستیک های سخت آن کار می کند، به طور قانع کننده ای به نظر می رسد. برای سرنشینان نیز بسیار خوب بسته بندی شده است، حتی اگر بزرگترین چکمه را نداشته باشد.

سوئیفت به طور طبیعی از خروج بازیکنان کلیدی مختلف سود می برد، اما حتی در شش سالگی هنوز جذابیت زیادی دارد.

برای گالری کامل روی تصاویر کلیک کنید

بیشتر: همه چیز سوزوکی سوئیفت

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: محتوا محافظت شده میباشد