مجله خودرو

بیش از حد ارزیابی شده ترین ویژگی ها در خودروهای جدید

خودروهای جدید سریع‌تر، کارآمدتر و ایمن‌تر از قبل هستند – اما همچنین دارای طیف وسیعی از ویژگی‌ها هستند که ما فکر می‌کنیم کمی غیرضروری هستند.

به هر حال، جدا شدن از میان جمعیت سخت‌تر می‌شود.

مقررات ایمنی سختگیرانه به این معنی است که اکثر خودروهای جدید دارای شباهت های مشابه هستند و استانداردهای آلایندگی دقیق به این معنی است که موتورهای توربوشارژ کوچک – یا موتورهای الکتریکی – در دستور کار روز هستند.

مرگ دکمه‌ها و صفحه‌ها به این معناست که اساساً همه اتومبیل‌های جدید، از شاسی‌بلندهای مقرون‌به‌صرفه گرفته تا لیموزین‌های فوق‌العاده لوکس، دارای تغییراتی در همان تنظیمات صفحه‌نمایش عریض پشت فرمان هستند.

برای جبران، برندها تصمیم گرفته‌اند خودروهای خود را با طیف وسیعی از ویژگی‌های غیرعادی تجهیز کنند که برای شگفت‌زده کردن و خوشحال کردن خریداران بالقوه در یک تست رانندگی طراحی شده‌اند.

خرید لوازم یدکی خودرو

از نور محیطی که با موسیقی شما به موقع تپش می‌یابد، تا سیستم‌های نظارت بر راننده که برای جلوگیری از نگاه کردن به جاده در حال حرکت طراحی شده‌اند، اینها ویژگی‌هایی هستند که فکر می‌کنیم می‌توانید از آنها دوری کنید.

اسکات کولی: کمک در مرکز خط

من از اکثر سیستم های محور محور بیزارم.

لاین نگه داشتن متوجه شدم. این شما را به حال خود رها می کند، قبل از مداخله زمانی که به سمت لبه های بیرونی خط منحرف می شوید.

اما به نظر می‌رسد که خط‌مرکزی که رویکرد فعال‌تری برای قرار دادن خودرو دارد، هیچ‌گاه آن‌طور که تبلیغ می‌شود کار نمی‌کند. در برخی موارد (هه، هیوندای) شما دائماً در حال بازی با سیستم طناب کشی هستید، زیرا به طرز مشمئز کننده ای نادیده می گیرد که چگونه می خواهید ماشین را به نفع برنامه ریزی خود قرار دهید.

در بزرگراه، دائماً این احساس آزاردهنده است که ماشین در تلاش است شما را زیر پا بگذارد. در جاده های فرعی، در آستانه خطرناک قرار دارد. گاهی اوقات بهترین کاری که می‌توانید انجام دهید این است که از خطوط سفید عبور کنید تا از دوچرخه‌سوار اجتناب کنید، درب را باز کنید یا ماشین پارک شده را باز کنید، و تمرکز روی خطوط فعالانه سعی می‌کند شما را متوقف کند.

در موارد دیگر، فرمان خودکار آنقدر خوب کار می‌کند که راحت‌تر می‌شوید و فرمان را راحت‌تر می‌گیرید… فقط برای این است که ماشین ذهن خود را از دست بدهد و به شما می‌گوید که دست‌هایتان را روی فرمان بگذارید – حتی اگر هرگز هرگز نشوند آن را ترک کرد.

فناوری قرار است خودروها را ایمن‌تر کند و زندگی ما را آسان‌تر کند. خط محوری در آن منطقه خاکستری خسته کننده بین کنترل انسان و کنترل خودمختار قرار می گیرد، جایی که قادر به دستیابی به آن اهداف است، اما به ندرت انجام می شود.

پل ماریچ: پارکینگ از راه دور

پارک از راه دور احتمالاً بی فایده ترین ویژگی است که تا به امروز در یک ماشین جدید دیده ام.

این یکی از آن ترفندهایی است که در مواد تبلیغاتی عالی عمل می کند، اما زمانی که واقعاً نیاز به استفاده از آن دارید، آنقدر از خود مطمئن نیستید که هرگز نمی دانید که آیا نیمی از وسیله نقلیه را در حالی که سعی می کند از محل پارک خارج شود از دست خواهید داد یا خیر.

هنگامی که تسلا در اواخر سال گذشته این ویژگی را به مالکان هدیه داد، ویژگی پارک از راه دور را در مدل Y خود امتحان کردیم. تقریباً ماشین پارک شده در کنارش را جمع کرد و با نزدیک شدن به میله فلزی در انتهای فضای پارک ما، هیچ نشانه ای از کندی نشان نداد.

اگر ماشین برقی ندارید، وسیله نقلیه باید روشن باشد و اگر از دوکلاچه استفاده می‌کند، هر بار که می‌خواهد حرکت کند، یک حرکت ناخوشایند انجام می‌دهد… بله، فقط یک نه از طرف من.

تونی کرافورد: دستیار پارک خودکار

من هرگز از عملکرد “دستیار پارک” خارج از راه اندازی استفاده نکرده ام (که فقط یک بار در 16 سال اتفاق افتاده است).

حتی فرآیند درگیر کردن سیستم غیرمعمول، پیچیده است و معمولاً سه برابر بیشتر از پارک کردن خود طول می کشد.

ایده خوبی است، اما کسی از آن استفاده نمی کند.

جیمز وانگ: هشدارهای سرعت شنیداری

هشدارها و توصیه‌های محدود سرعت قابل شنیدن.

آنها من را کاملاً دیوانه می کنند – فقط گرافیک علامت سرعت را در کلاستر یا صفحه نمایش هدآپ من قرار دهید.

البرز فلاح: حالت های رانندگی بی فایده

بی فایده ترین ویژگی در اکثر خودروها حالت های رانندگی است که هیچ کاری انجام نمی دهند. می‌دانید که در یک ماشین مسابقه‌ای فرمول 1 چگونه راننده تعادل ترمز، درصد دیفرانسیل را تغییر می‌دهد و خدا می‌داند چه چیز دیگری تقریباً در هر گوشه؟

بله، این چیزی نیست که در تویوتای هیبریدی یا تعداد زیادی از خودروهای جدید دیگر که حالت‌های رانندگی دارند که تقریباً هیچ کاری برای بهبود تجربه رانندگی انجام نمی‌دهند، اتفاق می‌افتد.

یک GT3 RS جدید برخی از قابل تنظیم‌ترین و قابل استفاده‌ترین تنظیمات را دقیقاً روی فرمان دارد و دیدن تأثیر آن شگفت‌انگیز است، اما وجود حالت‌های رانندگی در یک شاسی‌بلند خانوادگی چه فایده‌ای دارد، اگر تمام این کارها تغییر نحوه پدال گاز است. به ورودی شما پاسخ می دهد؟

آیا آنها نمی توانند تلاش بیشتری برای حالت های رانندگی انجام دهند؟ داشتن دکمه‌های مجزا برای چیزهایی مانند سیستم تعلیق، اگزوز و موارد دیگر زمانی که خودرو واقعاً آنها را نصب کرده باشد بسیار منطقی‌تر خواهد بود، اما داشتن حالت‌های Sport، Eco و Normal که اساساً هیچ کاری انجام نمی‌دهند، یک ترفند بازاریابی احمقانه است.

چیزی که من می‌خواهم نوآوری در ویژگی‌های حالت‌های رانندگی است – شاید «حالت بلیط سرعت دریافت نکنید» – که اساساً یک محدودکننده سرعت پویا است که می‌توانید با فشار دادن یک دکمه آن را روشن کنید. نیازی نیست محدود کننده سرعت را تنظیم کنید زیرا از GPS و داده های دوربین خود برای خواندن علائم استفاده می کند.

همچنین ایده خوبی است؟ حالت‌های رانندگی فعال به سبک پورشه 911، که از داده‌های GPS، حسگرها و داده‌های آب‌وهوا برای تقویت سیستم‌های کشش برای هوای مرطوب استفاده می‌کنند. قطعاً نیاز به تفکر بیشتری دارد، اما چیزی که می توانم به شما بگویم این است که حالت اسپرت قدیمی که هیچ کاری انجام نمی دهد بی فایده ترین دکمه در اکثر خودروهای مدرن است.

درک فانگ: دستیاران صوتی

من همه احساسات را در دستیارهای پارک خودکار تکرار می کنم، بنابراین می خواهم تشخیص صدای داخلی یا تشخیص زبان طبیعی را ارائه دهم.

نه، نمی‌خواهم با ماشینم صحبت کنم تا بگویم دما را بالا می‌برد، هوا را دوباره به گردش در می‌آورد، سیستم صوتی را قطع می‌کند یا به آهنگ بعدی می‌رود. این چیزها نباید بیشتر از یک دکمه یا شماره گیری دورتر باشند. و نه، من نمی خواهم از عبارت کلیدی “HEY CAR BRAND” شما برای فعال کردن این ویژگی استفاده کنم.

مانند سیری و هر چیزی که معادل Google در این هفته نامیده می‌شود، فوراً خاموش می‌شود، زیرا اولاً من نمی‌خواهم ماشین/تلفن من به تمام صحبت‌های احمقانه‌ام گوش دهد، و ثانیاً من بچه دارم.

علاوه بر این، من گاهی اوقات از تشخیص صدا استفاده می کنم، اما فقط از طریق Android Auto یا Apple CarPlay برای تغییر مقصد در Google Maps.

Jade Credentino: سیستم های سرگرمی صندلی های عقب

وقتی بزرگ می‌شدم، صفحه‌های سرگرمی صندلی‌های سرنشین به‌تازگی وارد خودروهای لوکس شده بودند و من اصرار داشتم که روزی پدر و مادرم با آن‌ها ماشین بخرند. متأسفانه هرگز انجام ندادند.

اما اکنون فکر می‌کنم این ویژگی از زمان معرفی آی‌پدها کمی پوچ است.

وقتی از بچه‌ها مراقبت می‌کنم، اگر سفر با ماشین بیشتر از 10 دقیقه باشد، تقریباً یک کالای اجباری در کیف نوزاد است.

صفحه نمایش های سرگرمی در اواخر دهه 2000 هدفی را دنبال می کردند، اما اکنون برنامه ها، بازی ها و سرویس های پخش در iPad در دسترس هستند. اضافه کردن صفحه نمایش ثابت در صندلی های عقب خودرو دیگر منطقی نیست.

ویلیام استاپفورد: دستیاران صوتی

من کسی هستم که عاشق گجت‌ها در ماشین‌ها هستم، از ماساژ دادن صندلی‌ها گرفته تا نورپردازی محیط. حتی مواردی مانند دستیار پارک هوشمند از راه دور هیوندای را می توانم پشت سر بگذارم و شاید حتی مورد استفاده را ببینم. اما من محدودیت های خودم را دارم.

من برای دستیارهای صوتی اهمیتی نمی‌دهم، زیرا آنها اغلب به عنوان بهانه‌ای برای اینکه چرا تابلوهای فیزیکی به نفع کنترل‌های مبتنی بر صفحه نمایش لمسی حذف شده‌اند، استفاده می‌شوند. به نظر من، دو سیستم پایین‌تر نمی‌توانند جایگزین مناسبی برای یک سیستم خوب شوند.

همچنین به نظر نمی رسد که دستیارهای صوتی هرگز به خوبی Android Auto یا Apple CarPlay از اعلان ها استفاده نمی کنند، مگر اینکه دستیارهای صوتی بسیار ساده مانند “تنظیم دما روی 20 درجه” یا “سانروف باز” باشد.

من افکار همکارانم را در مورد برخی ویژگی های دیگر تکرار خواهم کرد. سیستم‌های پارک نیمه اتوماتیک حیله‌گر هستند و به نظر نمی‌رسد که هرگز آنقدر خوب کار نمی‌کنند، هر چند وقتی این کار را انجام می‌دهند بسیار چشمگیر است. و هشدارهای سرعت بیش از حد دردناک است، به خصوص زمانی که خودروسازان شما را مجبور می کنند که تشخیص علائم سرعت را خاموش کنید تا هشدارهای لعنتی خاموش شود.

سیستم های هشدار سرعت بیش از حد در جدیدترین محصولات شرکت هیوندای موتور بدترین هستند. آنها هر زمان که محدودیت سرعت جدیدی را تشخیص دهند یک زنگ به صدا در می‌آیند و اگر بیش از 5 کیلومتر در ساعت از آن تجاوز کنید، چندین زنگ به صدا در می‌آیند. و سیستم به طور پیش فرض روشن است.

این دیوانه کننده است، اما هیوندای می گوید که این یک الزام قانونی در برخی بازارها است و نه تلاشی انحرافی برای ویژگی راحتی. شرکت‌های دیگر زنگ‌های زنگ را به صدا در می‌آورند، اما آنها بسیار ظریف‌تر هستند – هر چند توجه داشته باشید، هیچ چیز بیشتر از زنگ‌های زنگ تصادفی و هشدارهایی که هنگام رانندگی به صدا در می‌آید، مسافران شما را نگران نمی‌کند.

جک کوئیک: شارژر تلفن بی سیم

در حالی که معتقدم شارژرهای تلفن بی‌سیم در خودروهایی که اشکال سیم‌کشی Apple CarPlay و Android Auto ندارند ضروری هستند، اما هنوز نتوانسته‌ام شارژرهای تلفن بی‌سیم را پیدا کنم که هر بار با iPhone 12 Pro Max به درستی کار کند.

در برخی خودروها، شارژر تلفن بی‌سیم لبه‌های مشخصی ندارد و گوشی من را به گوشه‌ها می‌چرخاند، در حالی که در برخی دیگر به دلیل تنظیم نشدن درست سیم‌پیچ‌های شارژر Qi، گوشی من بیش از حد گرم می‌شود.

من همچنین مواردی را در اتومبیل‌ها داشته‌ام که شارژر بی‌سیم کاملاً از شارژ کردن تلفن من خودداری می‌کند، حتی اگر قاب اصلی اپل را جدا کنم.

وقتی شارژر بی‌سیم در سفرهای کوتاه‌تر کار نمی‌کند خیلی نگرانم نمی‌کند، اما در سفرهای طولانی‌تر وقتی در حال پیمایش و پمپ کردن آهنگ‌ها در Apple CarPlay هستم، واقعاً به آب اضافی نیاز دارم.

کاری که من در اکثر مواقع زمانی که دومی را انجام می‌دهم انجام می‌دهم این است که فقط تلفنم را با استفاده از کابل USB وصل می‌کنم. این واقعاً هدف آینه‌سازی تلفن هوشمند بی‌سیم را نادیده می‌گیرد، اما اگر به این معنی باشد که تلفن من به طور قابل اعتماد شارژ می‌شود، از هر 10 بار 9 بار این کار را انجام خواهم داد.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: محتوا محافظت شده میباشد