تعمیر و سرویس گیربکس اتوماتیک

تعمیر گیربکس چری آریزو 5

تعمیر تخصصی گیربکس چری آریزو 5

گیربکس های CVT در ایران از بسیاری جهات مشکل ساز هستند. برخی از کاربران آنها را گنگ و کند می دانند. برخی دیگر در تعمیرات خود مشکل دارند و به طور کلی نمی توانند تعمیر گیربکس آرزو 5 را پیدا کنند که در خدمات تعمیرات آنها صلاحیت داشته باشد. اما باید گفت، این گیربکس ها ممکن است در ابتدا کمی ناآشنا به نظر برسند.
اما به مرور زمان برای راننده آشنا و راحت می شوند. صاحبان آریزو 5 با گیربکس CVT این را تایید می کنند. اما نیازی به نگرانی در مورد تعمیر گیربکس آریزو 5 در دو نسخه تنفس طبیعی و توربو نیست. تعمیرگاه مستر مکانیک با سابقه و تجربه بالا در تعمیر انواع اتوماتیک گیربکس قادر به تعمیر و سرویس گیربکس چری آریزو 5 در کمترین زمان و بهترین و کاملترین روش می باشد.

تعمیر گیربکس آریزو 5 اتوماتیک با ضمانت یک ساله بی قید و شرط انجام میشود

تعمیر گیربکس آریزو 5 یکی از خدمات تعمیرگاه چری مستر مکانیک میباشد. اگر با گیربکس آریزو 5 خودروی خود مشکلی دارید، لطفا با ما تماس بگیرید تا هماهنگی های لازم را برای بازدید حضوری انجام دهیم.
گیربکس آریزو 5 یادآوری می شود که در ابتدای حضور خودروهای چینی در بازار ایران، مشتریان خودرویی مانند الان استقرار خودروهای چینی در ایران را جدی نمی گرفتند.
اما تحریم ها و بازار منفی برای تولید خودروهای داخلی و همچنین عدم رقابت برای این خودروها، مشتریان را مجبور به برخورد جدی با این خودروها کرده است.

خدمات تعمیر گیربکس تعمیر گیربکس آریزو 5

عیب یابی و تعمیر کامپیوتر گیربکس
تعمیر و تعویض گیربکس
تعمیر ساعت گیربکس، توربین و رفع تقه ی تعویض دنده ها و گاز هرز
تعمیر گیربکس های اتوماتیک DSG- CVT به صورت تخصصی
در بخش مربوط به گیربکس اتوماتیک ، تعمیرگاه مستر مکانیک به خدماتی مانند رفع عوامل مربوط به تاخیر در تعویض دنده، رفع عواملی که منجر به گاز هرز در گیربکس می‌شوند، رفع ضربه و اصطلاحا تقه در هنگام تعویض دنده، رفع عیوب TCM یا کامپیوتر و نیز رفع عیوب ساعت گیربکس می پردازد.

هزینه تعمیر تخصصی گیربکس آریزو 5

یکی از مهمترین مسائل در تعمیر یا تعویض قطعات خودرو، هزینه آن است.
با توجه به اینکه خودرو چری آریزو 5 ساخت کشور چین است و قطعات آن در بازار به وفور یافت نمی شود و ثباتی در بازار وجود ندارد، مستر مکانیک مشتریان گرامی لطفا جهت اطلاع از جزئیات تعمیر گیربکس آریزو 5 و قیمت قطعات با شماره تلفن ما تماس حاصل فرمایید. مشتریان گرامی کارشناسان ما در خدمت شما هستند.همچنین می توانید با شماره به روز شده گیربکس برای تعیین وقت بازدید از ماشین تماس بگیرید.

خرید لوازم یدکی خودرو

تعمیر گیربکس آریزو 5

نگهداری از گیربکس آریزو 5

در مورد گیربکس CVT که در چری آریزو 5 و بسیاری دیگر از خودروهای چینی می بینیم، باید گفت که این گیربکس اتوماتیک (که گیربکس با ضریب انتقال پیوسته متغیر نیز نامیده می شود) بزرگترین و مهمترین مزیت خود را در کاهش مصرف سوخت نشان می دهند. سوخت اما این کاهش مصرف سوخت به دلیل گیربکس جلوگیری از توقف موتور و کنترل گشتاور آن است. در نتیجه شتاب خودرو به میزان قابل توجهی کاهش می یابد.
البته این موضوع برای افرادی که علاقه ای به رانندگی هیجان انگیز ندارند مهم نیست و اتفاقاً این افراد CVT های گیربکس را بسیار رام و بی صدا می دانند. اما باید گفت که تمامی گیربکسB های اتوماتیک نیاز به توجه دارند و CVT گیربکس ها نیز از این قاعده مستثنی نیستند. در واقع گیربکس CVT Arizo 5 در هر دو نسخه نیاز به دقت و انطباق دارد تا مشکلی برای شما ایجاد نشود.
بهتر است در مورد گیربکس آریزو 5 به این موارد توجه کنید:
تعویض به موقع روغن گیربکس و استفاده از روغن استاندارد.
سرویس دوره ای هر 30 هزار کیلومتر زیر نظر کارشناس حرفه ای.
در توقف های کوتاه پای خود را روی ترمز نگه دارید، دنده را در حالت P یا N قرار ندهید
هنگام شروع حرکت، دنده را در وضعیت D قرار دهید و پس از فعال کردن گیربکس، پای خود را روی پدال گاز فشار دهید.
هنگام پارک کردن خودرو از ترمز دستی استفاده نکنید
تا حد امکان موتور را نشویید.
توجه داشته باشید که در صورت مشاهده هر گونه خطا در گیربکس CVT Arizo 5 باید به تعمیرات گیربکس مراجعه نمایید.

مواردی که نیاز به تعمیر گیربکس آریزو 5 دارند

رعایت نکردن نکات گفته شده در پاراگراف قبل می‌تواند برخی مشکلات جدی را برای گیربکس خودرو شما ایجاد کند. معایبی که نیاز به تعمیر گیربکس آریزو 5 دارند عبارتند از:

  • خرابی اویل پمپ گیربکس که باعث افت فشار روغن گیربکس شده و استهلاک اجزای آن را بالا می‌برد.
  • خراب شدن زنجیر‌‌‌‌های پلیمری پولی‌‌‌‌های کوچک و بزرگ که در تعویض دنده ایجاد دردسر می‌کند.
  • خرابی بلبرینگ‌‌‌‌های فولی گیربکس که ایجاد صدای اضافی هنگام تعویض دنده می‌کند.
  • خرابی یکی از 4 شیربرقی سلنوئیدی گیربکس CVT چری آریزو 5 که در عملکرد گیربکس ایجاد اخلال می‌کند.
  • خراب شدن فولی‌ها که ایجاد فرار روغن کرده و دردسرهای خود را به‌همراه دارد.

دقت کنید که رفع هریک از این مشکلات باید در تعمیرگاه معتبر و تخصصی صورت گیرد و تعمیرکار باتجربه و آشنا به جزئیات تعمیر گیربکس اتوماتیک مخصوصا CVT آن را انجام دهد. تعمیر گیربکس آریزو 5 خود را به فردی که به‌اصطلاح گیربکس کار بوده و تسلط کامل به تمامی اجزای این گیربکس را دارد بسپارید.

علائم خرابی گیربکس اتوماتیک چری آریزو 5

هر چقدر هم که راننده پدال گاز را فشار دهد، ممکن است سرعت خودرو افزایش نیابد. روغن گیربکس ممکن است به دلیل نشتی یا ترک در گیربکس کاهش یابد. این احتمال وجود دارد که در آینده ای نه چندان دور به گیربکس اتومبیل خود آسیب جدی وارد کنید.
با این حال، دود اگزوز خودرو می تواند ناشی از مشکلی به نام لغزش گیربکس باشد. در صورت بروز هر یک از این مشکلات، در اسرع وقت به تعمیرگاه گیربکس خودرو چری آریزو 5 مراجعه کنید.
وجود صداهای عجیب و غریب نیز می تواند نشانه خرابی گیربکس باشد پس باید سریعا بررسی شود. یا تعویض دنده ها سخت است که هر دو غیر طبیعی هستند.

خطای گیربکس Auto Chery Arizo 5 لطفا جدی بگیرید!

اگر پیامی از گیربکس دریافت کردید یا چراغ چک شما روشن شد، قطعا سیستم های خودرو شما مشکل دارد و رانندگی با آن می تواند آسیب جدی به ماشین شما وارد کند.
بنابراین در صورت بروز خطا در اسرع وقت خودرو خود را به تعمیرگاهی مطمئن و حرفه ای ببرید.
تعویض روغن گیربکس در چری آریزو 5 یکی از مهم ترین عوامل در مدیریت گیربکس خودرو شما است و روغن گیربکس را طبق برنامه تعویض کنید.به طور معمول، تعویض روغن گیربکس در ماشین چینی بین 30000 تا 40000 قیمت دارد.

سرویس دوره ای را حتما سر موقع انجام دهید

در نگاه اول، سرویس منظم خودرو ممکن است زمان بر و گران به نظر برسد. اما این را بدانید که اگر این خدمات را جدی نگیرید و حداقل سالی یک بار خودروی خود را به تعمیرگاهی مطمئن ببرید، مشکل کوچکی که در همان زمان قابل حل باشد می تواند آسیب جدی به ماشین شما وارد کند. این مشکلات می توانند پول و زمان شما را هدر دهند.

مشخصات فنی چری آریزو 5

زمانی که چری آریزو برای اولین بار وارد بازار داخلی شد، تنها دو مدل “عالی” و “لوکس” مجهز به موتور 1.5 لیتری را به فروش رساند.
این موتور چهار سیلندر 16 سوپاپ حاصل همکاری Chery Automobile و AVL Austria است و قادر است 116 اسب بخار قدرت تولید کند که برای یک سدان 1250 کیلوگرمی نسبتاً کوچک به نظر می رسد.
یک سال پس از ظهور مدل تنفس طبیعی در بازارهای جهانی، چری توانست با تجهیز این موتور به سیستم سوپرشارژر، توان خروجی آریزو 5 را افزایش دهد و مدل نهایی را چری آریزو 5 توربو نامگذاری کند.در حال حاضر به فروش می رسد.موتور توربوی که چری آریزو 5 توربو را تامین می کند قادر است 147 اسب بخار قدرت در 5500 دور در دقیقه و 210 نیوتن متر گشتاور در 3500 دور در دقیقه تولید کند.
آریزو 5 تی ای مجهز به یک گیربکس 7 سرعته اتوماتیک CVT است که نیروی موتور را به چرخ های جلو منتقل می کند.
طبق بیانیه رسمی چری، شتاب 0 تا 100 این خودرو در 9.5 ثانیه، حدود 2 ثانیه سریعتر از نمونه تنفس طبیعی است و مصرف سوخت ترکیبی آریزو توربو در مقایسه با 1، حدود 7 لیتر در هر 100 کیلومتر است. حدود لیتر
تعمیرگاه حرفه ای هیوندای گیربکس گیربکس Cherry Arizo 6
مستر مکانیک به عنوان یک ارائه دهنده خدمات خودرو حرفه ای گیربکس به مشتریان عزیز پیشنهاد می کند توصیه های شرکت خودروسازی را در خصوص نگهداری صحیح از خودروی خود جدی بگیرند.

مستر مکانیک این تضمین را میدهد که همانند روز اول از خودروی خود نهایت لذت را ببرید

Like The First Day

برای رفع مشکل خودروی خود و یا هماهنگی جهت ارسال خودروبر رایگان در تمامی نقاط تهران ، با کارشناسان مستر مکانیک تماس بگیرید

راه های ارتباطی با مستر مکانیک

آدرس بخش تعمیرات خودرو : تهران، اتوبان نواب شمال به جنوب، بالای پل 9 دی، تقاطع خیابان قزوین، ابتدای هلال احمر، پشت ایستگاه اتوبوس کشاورز، پلاک 485

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: محتوا محافظت شده میباشد