تعمیر و سرویس گیربکس اتوماتیک

تعمیر گیربکس پژو 206 اتوماتیک

تعمیرات تخصصی گیربکس پژو 206 اتوماتیک

کلیه تعمیرکاران مستر مکانیک دارای تجربه لازم در تعمیر گیربکس پژو 206 اتوماتیک بوده و دارای صلاحیت های تخصصی در این زمینه می باشند.
به همین دلیل در عیب یابی و تعمیر دقیق ایرادات گیربکس 206 که از نوع AL4 می باشد مهارت کامل دارند.
شما می توانید با خیالی آسوده تعمیر گیربکس اتوماتیک پژو 206 خود را به دستان توانمند کارشناسان ما بسپارید.
یکی از اصلی ترین فرآیندهای تعمیر گیربکس اتوماتیک 206 ، تشخیص مشکل اصلی آن است. در مجموعه خودرویی مستر مکانیک در مرحله اول عیب گیربکس خودرو را مشخص کرده و پس از ارزیابی های لازم عیب اصلی را مشخص می کنیم. ما این کار را برای شما کاملا رایگان انجام خواهیم داد.

تعمیر تخصصی گیربکس پژو 206 اتوماتیک با ضمانت یک ساله بی قید و شرط انجام میشود

اگر گیربکس پژو 206 اتوماتیک شما ایراد دارد و نیاز به تعمیرکار مجرب و متخصص دارید البته با قیمت مناسب و با گارانتی قطعات و سرویس در کنار شما هستیم.
با ما تماس بگیرید و برای تست و عیب یابی رایگان به تعمیرگاه مراجعه کنید تا با عیب یابی دقیق و تعمیر گیربکس اتوماتیک پژو 206 به همراه تحویل 48 ساعته و گارانتی کامل قطعات یدکی و خدمات خودروی خود را سالم و سلامت دریافت کنید.

تعمیرات تخصصی گیربکس پژو 206 اتوماتیک

خودرو 206 یکی از خودروهای پرطرفدار بازار است که توسط شرکت ایران خودرو تولید و عرضه می شود. گیربکس اتوماتیک ماشین 206 از نوع AL4 است که کیفیت بالایی دارد. تعمیر گیربکس اتوماتیک 206 باید به موقع انجام شود تا به قطعات گیربکس آسیب نرسد.
با گذشت زمان یا در نتیجه افزایش عملکرد خودرو، قطعات گیربکس فرسوده می شوند و مشکلات گیربکس در دور آرام رخ می دهد. بنابراین سرویس های دوره ای و منظم برای افزایش عمر قطعات گیربکس ضروری و ضروری است. همچنین اگر بعد از مدتی در زمان مناسب از قطعات گیربکس مراقبت نکنید باعث کاهش عملکرد گیربکس می شود.
ترک خوردگی گیربکس، سوختن گاز گیربکس، تعویض دنده سخت، بالا نرفتن خودرو، ایجاد ضربه شدید در گیربکس، کاهش سرعت خودرو، نشتی روغن گیربکس، تمیز کردن خودرو و روشن کردن چراغ هشدار خودرو از جمله موارد خرابی در گیربکس است که باید حتما در اسرع وقت اقدامات لازم برای تعمیر آنها انجام شود.
پژو 206 در انواع مختلفی در بازار تولید می شود که تیپ 4 یکی از خاص ترین این تیپ هاست. پژوهای تیپ 4 از نوع SKD بودند که فقط در ایران خودرو مونتاژ می شدند.این خودروها به موتور پرطرفدار TU5 مجهز بودند و همچنین از موتور چهار سرعته گیربکس اتوماتیک استفاده می کردند. اما این گیربکس با نمونه استفاده شده در نوع 6 تفاوت هایی دارد.
یکی از بزرگترین تفاوت ها در تعمیر گیربکس اتوماتیک 206 تیپ 4 و تیپ 6 حالت تیپ ترونیک است. در این خودرو حالت تیپ ترونیک وجود ندارد و تعویض دنده فقط روی اتوماتیک است. البته می توانید خودروی خود را در حالت های خاص دیگری مانند 1، 2 و 3 قرار دهید. در این شرایط، خودرو فقط امکان تعویض دنده را تا دنده مشخص می دهد. به عنوان مثال، اگر دنده در موقعیت 3 باشد، دنده های مربوط به دنده چهار کاملاً خارج از چرخه هستند و گیربکس مانند یک ماشین سه سرعته رفتار می کند.
یکی از ویژگی های مفید گیربکس 206 Type 4 حالت های مختلف رانندگی است. می‌توانید ماشین خود را روی حالت برفی تنظیم کنید، که دنده‌ها را در دورهای پایین‌تر تغییر می‌دهد و ماشین بیکار نمی‌ماند. در عین حال می توانید حالت گیربکس را روی Sport قرار دهید که در دورهای بالاتر دنده ها را تعویض کرده و خودرو را بهتر شتاب می دهد.
پژو 206 تیپ 6 نسخه داخلی تیپ 4 بود که از همان گیربکس اتوماتیک استفاده می کرد اما با تفاوت ها و بهبودهایی.اگرچه گیربکس AL4 در هر دو نسخه Type 6 و Type 4 استفاده می شود، گیربکس مورد استفاده در Type 6 حالت Tiptronic را نیز ارائه می دهد.
حالت رانندگی تیپترونیک به گونه ای است که می توانید در 206 خود دنده را به صورت دستی تعویض کنید برای این کار کافی است خودرو را در حالت D قرار دهید و دسته دنده را به سمت چپ بکشید. با این کار خودرو در حالت تعویض دنده دستی قرار می گیرد. توجه داشته باشید که برای سبک شدن دنده ها باید دسته دنده را به سمت جلو فشار دهید و برای سنگین شدن آن به عقب فشار دهید. نکته اینجاست که در حالت تیپ ترونیک کنترل 100 درصدی روی دنده ها ندارید. در حالت تیپ ترونیک، زمانی که خودرو احساس می کند که گیربکسA تحت فشار زیادی قرار دارد، دنده را به صورت اتوماتیک سبک یا سنگین می کند.
ممکن است بخواهید در 206 تیپ 6 خود دنده ها را به صورت دستی عوض کنید و متوجه شوید که کار با اهرم دنده کمی دشوار است. برای این منظور می توان از پدال های تعویض دنده استفاده کرد که پشت فرمان خودرو نصب شده و با فشردن آن ها دنده عوض می شود.گیربکس اتوماتیک پژو 206 از چندین جزء کلیدی تشکیل شده است که برای تسهیل تعویض دنده و انتقال نیرو از موتور به چرخ ها با هم کار می کنند. قطعات اصلی گیربکس اتوماتیک پژو 206 به شرح زیر است:
مبدل گشتاور: مبدل گشتاور وظیفه انتقال نیرو از موتور به گیربکس را بر عهده دارد. از مایع هیدرولیک برای انتقال گشتاور استفاده می کند و به موتور اجازه می دهد حتی زمانی که خودرو در حالت استراحت است به کار خود ادامه دهد.
گیربکس: گیربکس از یک سری دنده تشکیل شده است که برای تغییر نسبت بین دور موتور و سرعت چرخ، درگیر و جدا می شود. این به راننده اجازه می دهد تا نسبت های مختلف دنده را برای مطابقت با سرعت خودرو و شرایط بار انتخاب کند.
بدنه سوپاپ: بدنه شیر مرکز کنترل گیربکس است. جریان سیال هیدرولیک را به بسته های مختلف کلاچ و سروو هدایت می کند که دنده ها را درگیر و جدا می کند.
پک های کوپلر: پک های کوپلر وظیفه اتصال و قطع برق موتور به گیربکس را بر عهده دارند. آنها از صفحات اصطکاکی متعددی تشکیل شده اند که برای تعویض دنده درگیر و جدا می شوند.
شیر برقی: شیرهای برقی، شیرهای الکترو هیدرولیک هستند که جریان سیال هیدرولیک را در گیربکس کنترل می کنند.آنها توسط سیستم کامپیوتری خودرو کنترل می شوند و نقش مهمی در تعویض دنده دارند.
سنسورها: سنسورهای مختلفی برای نظارت بر سرعت خودرو، سرعت موتور، موقعیت دریچه گاز و سایر پارامترها استفاده می شود. این حسگرها بازخوردی را به سیستم کامپیوتری خودرو ارائه می‌کنند و به آن اجازه می‌دهند تا تصمیمات دقیقی برای تعویض دنده بگیرد.
لازم به ذکر است که اینها تنها اجزای هسته ای گیربکس اتوماتیک پژو 206 هستند. بسیاری از قطعات کوچکتر و زیرسیستم های دیگر وجود دارند که با هم کار می کنند تا عملکرد روان و قابل اطمینان را تضمین کنند. تعمیر و نگهداری منظم و کمک فوری حرفه ای برای حفظ وضعیت خوب این قطعات و رفع هر گونه مشکل مورد نیاز است.

هزینه تعمیر گیربکس 206 اتوماتیک

خرید لوازم یدکی خودرو

هزینه تعمیر گیربکس پژو 206 اتوماتیک

هزینه تعمیر گیربکس پژو 206 یکی از سوالات متداول صاحبان این خودرو است. واقعیت این است که هزینه تعمیر چنین خودرویی به عوامل زیادی بستگی دارد. برای مثال اگر مشکل خیلی جدی است، گیربکس باید به طور کامل پیاده سازی شود و فرآیند تعمیر، البته پس از تایید آن، شروع شود.
تمام تلاش متخصصان ما بر این است که خودروی شما را در اسرع وقت و با کمترین هزینه تعمیر گیربکس پژو 206 اتوماتیک انجام دهند. ما تا حد امکان سعی می کنیم قطعه ای نیاز به تعویض نداشته باشد، آن را تعویض نکنیم و فقط با سرویس قطعه ، مشکل گیربکس را برطرف کنیم.به طور کلی برای تعیین قیمت و دستمزد تعمیرات باید گیربکس خودروی شما توسط دستگاه تست شود و پس از مشخص شدن مشکل اصلی پس از تایید شما مراحل تعمیرات گیربکس اتوماتیک برای خودرو شما آغاز می شود.
برای تعیین وقت می توانید با ما تماس بگیرید.

مشکلات شایع گیربکس اتوماتیک 206 (AL4)

همیشه به یاد داشته باشید که داشتن یک ماشین اتوماتیک سالم نیاز به نگهداری مداوم دارد، بنابراین:
حتما به علائمی مانند تقه زدن گیربکس، زوزه کشیدن جعبه دنده، گاز هرز خوردن و … توجه کنید و هرگونه تغییر در صدا، سرعت، تعویض دنده و دور موتور را جدی بگیرید، زیرا ادامه رانندگی با گیربکس معیوب قطعا باعث آسیب بیشتر خواهد شد. و در نتیجه هزینه های بسیار بالایی را به شما تحمیل خواهد کرد. بنابراین، اگر علائمی از مشکلی دارید ، در اسرع وقت به یک تکنسین متخصص برای تعمیر گیربکس پژو 206 مراجعه کنید.
حتما روغن گیربکس خود را در فواصل زمانی توصیه شده تعویض کنید و اگر سطح روغن پایین آمد و روغن گیربکس شما نشتی داشت حتما به دنبال علت نشتی روغن باشید.
سعی کنید نکات مربوط به رانندگی با گیربکس اتوماتیک را رعایت کنید که می توانید در قسمت وبلاگ سایت با آن آشنا شوید.

  • تقه زدن هنگام تعویض دنده از یک به دو که با مراجعه به تعمیرگاه میتوانید این ایراد را رفع کنید. در بیشتر مواقع نیاز به باز کردن کامل گیربکس نبوده و خیلی راحت میتوان این مشکل را حل کرد.
  • قرار گرفتن گیربکس در حالت اضطراری. هنگامی که خودرو تقه شدید میزند و چراغ اسپرت و برف (S/*) روشن میشود ممکن است خودرو به دنده 3 رفته و در این دنده باقی بماند.
  • خرابی شیر برقی ها که در سیستم فشار روغن اختلال به وجود می آورند.
  • کیپ شدن صافی گیربکس ۲۰۶
  • خرابی پمپ روغن که باعث سوختن صفحه کلاچ ها میشود.
  • ضعیف شدن حرکت خودرو در سربالایی و حتی سطوح صاف . این ایراد معمولا در اثر خرابی تورک کانورتر یا مبدل گشتاور رخ میدهد.
  • گاز هرز خوردن گیربکس در حالت D یا Drive
  • دنده عوض نکردن گیربکس با افزایش سرعت و ماندن در دنده یک.
  • از تنظیم خارج شدن سلکتور که امکان دارد در اثر کثیفی پین ها این اتفاق رخ دهد.

تعمیرات تخصصی گیربکس پژو 206 اتوماتیک

درباره پژو 206

پژو 206 اولین بار در سال 1997 توسط شرکت فرانسوی پژو تولید شد.
تولید این خودرو تا سال 2010 ادامه داشت اما پس از آن در فرانسه متوقف شد.
پژو 206 به کشورهای زیادی صادر شده است. این خودرو برای اولین بار در سال 1380 توسط شرکت ایران خودرو به کشورمان وارد شد.
با راه اندازی خط تولید پژو 206 در کشور، مونتاژ آن نیز با نظارت شرکت پژو در داخل کشور انجام شد و تیراژ آن افزایش چشمگیری پیدا کرد.
پژو 206 بعد از پراید بهترین گزینه برای خانواده های متوسط ​​و جوانان است.
پژو 206 نیز در رعایت استانداردهای متوسط ​​با مشکلاتی روبرو بوده است.
لازم به ذکر است که 206 با توجه به امکانات و آپشن هایش خودروی گران قیمتی است اما از آنجایی که رقیبی در این رنج قیمتی ندارد، آپشن ها محدود است.در مجموع پژو 206 با دو موتور 1400 و 1600 سی سی در ایران تولید می شود.
نسخه 1600 سی سی به دو نوع 5 کامل و 5 نیمه پر تقسیم می شود.
پژو 206 تیپ 5 به دلیل تعداد زیاد قطعات یدکی و آگاهی مکانیک ها از نحوه تعمیر آن فروش بالایی دارد.

مشخصات پژو 206

پژو 206 در ایران با دو موتور مختلف عرضه می شود. مدل های ضعیف تر به موتور 1.4 لیتری با کد TU3 مجهز شده اند که حداکثر 75 اسب بخار قدرت و 114 نیوتن متر گشتاور را ارائه می کند.
قوی ترین مدل ها از موتور معروف TU5 استفاده می کنند که 105 اسب بخار قدرت و 142 نیوتن متر گشتاور تولید می کند.
گیربکس مورد استفاده برای پژو 206 تیپ 2 و تیپ 5 نیز پنج سرعته دستی است، اگرچه پژو 206 تیپ 6 با چهار سرعته گیربکس اتوماتیک AL4 نیز تولید می شود.
نکته مثبت اصلی قابلیت های فنی پژو 206 چه در تیپ 2 و چه در تیپ 5 مصرف سوخت اقتصادی این خودرو است که حدود 6.4 لیتر در هر صد کیلومتر ترکیبی برآورد شده است.
طبیعی است که شتاب پژو 206 تیپ 5 از تیپ 2 بیشتر باشد زیرا این نسخه از نظر فنی قدرتمندتر است.
شتاب رسمی پژو 206 تیپ 5 11.6 ثانیه و حداکثر سرعت این خودرو 200 کیلومتر بر ساعت برآورد شده است.تیپ 2 دارای شتاب 14.1 ثانیه و حداکثر سرعت 170 کیلومتر در ساعت است.

برای تعمیر گیربکس اتوماتیک ۲۰۶ همیشه خودرو خود را به یک مجموعه مجاز و متخصص بسپارید.

مستر مکانیک این تضمین را میدهد که همانند روز اول از خودروی خود نهایت لذت را ببرید

Like The First Day

برای رفع مشکل خودروی خود و یا هماهنگی جهت ارسال خودروبر رایگان در تمامی نقاط تهران ، با کارشناسان مستر مکانیک تماس بگیرید

راه های ارتباطی با مستر مکانیک

آدرس بخش تعمیرات خودرو : تهران، اتوبان نواب شمال به جنوب، بالای پل 9 دی، تقاطع خیابان قزوین، ابتدای هلال احمر، پشت ایستگاه اتوبوس کشاورز، پلاک 485

5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: محتوا محافظت شده میباشد