دیتیلینگ

رفع آفتاب سوختگی خودرو

مرکز تخصصی رفع آفتاب سوختگی ماشین تضمینی

آفتاب سوختگی یکی از آن حوادثی است که ممکن است برای هر مدل خودرویی اتفاق بیفتد و باید بتوانید با راهکارهایی آن را برطرف کنید. رفع آفتاب سوختگی در خودرو های نقره ای کمی دشوارتر از خودروهای سفید و مشکی است که یکی از دلایل محبوبیت بیشتر خودروهای سفید و مشکی در ایران است.
آسیب های ناشی از نور خورشید یا به اصطلاح طاسی رنگ خودرو می تواند در تمام قسمت های خودرو رخ دهد، اما برخی از قسمت های بدنه مانند سقف و کاپوت خودرو بیشتر در معرض خطر رنگ پریدگی قرار دارند. با ما همراه باشید تا راه هایی برای پیشگیری و ترمیم آفتاب سوختگی خودرو در اختیار شما قرار دهیم تا بتوانید به بهترین شکل ممکن از بدن خود مراقبت کنید.

قرار گرفتن مرتب خودرو در معرض آفتاب داغ می تواند باعث کمرنگ شدن یا محو شدن کامل رنگ خودرو شود، به خصوص اگر خودروی شما خودرویی تیره مانند مشکی، آبی تیره یا قرمز باشد. بهترین راه برای ترمیم آسیب های ناشی از آفتاب به خودرو ، استفاده از ترکیبات مالشی است، این ترکیب و مواد مورد نیاز برای ساخت آن را فقط در مراکز تخصصی و تعمیرگاه های مجاز در زمینه پولیش ماشین و رنگ آمیزی خودرو می توانید پیدا کنید. کاورهای شفاف ظاهری جدید به خودرو می بخشد و از رنگ در برابر عوامل محافظت می کند. اگر در حال تعمیر ماشین خود هستید یا می خواهید وسیله نقلیه را سفارشی کنید، پس از اتمام رنگ، یک پوشش شفاف اعمال می شود.
رفع آفتاب سوختگی خودرو یکی دیگر از دغدغه های حرفه ای در دنیای تعمیرات خودرو است، فضولات و رزین های پرندگان علاوه بر خطر آفتاب سوختگی، می توانند به مرور زمان باعث نازک شدن رنگ و آسیب به پولیش شوند. این لکه هایی که بر روی رنگ خودرو ظاهر می شود می تواند قیمت فروش خودرو را کاهش دهد به همین دلیل توصیه می شود آسیب دیدگی خودرو توسط کارشناسان و تکنسین های حرفه ای بلافاصله تعمیر شود.اگر بدنه خودرو عمیقاً آفتاب سوخته نباشد، با چسباندن و پولیش می توان آسیب را ترمیم کرد، در غیر این صورت نیاز به ترمیم پیشرفته و حرفه ای تر است.
هنگامی که برای مدت طولانی در معرض نور خورشید قرار می گیرید، ممکن است متوجه شوید که نمای بیرونی ماشین شما شروع به خراب شدن می کند. اشعه ماوراء بنفش قدرتمند خورشید می تواند به راحتی رنگ خودروی شما را اکسید کرده و محو کند، بنابراین دانستن اینکه چگونه رنگ خودرو آسیب دیده از نور خورشید را تعمیر کنید، بسیار مفید است. رفع آفتاب سوختگی خودرو با توجه به میزان آسیب و شدت تغییر رنگ خودرو تعیین می شود.

شما میتوانید برای رفع آفتاب سوختگی ماشین خود به بخش دیتیلینگ مستر مکانیک مراجعه کرده و از خدمات آن نهایت لذت را ببرید

نور خورشید می تواند به رنگ اتومبیل شما آسیب برساند، اما راه هایی برای تعمیر و محافظت از آن وجود دارد. ترمیم رنگ خودروهای آسیب دیده در اثر آفتاب کار ساده ای نیست و باید توسط متخصص در این زمینه انجام شود.

روش های رفع آفتاب سوختگی ماشین

آفتاب سوختگی روی بدنه می تواند رنگ و ظاهر بدنه را تغییر دهد. برای رفع آفتاب سوختگی خودرو می توانید از روش های زیر استفاده کنید:
1- پولیش: در این روش با استفاده از مواد پولیش، لایه های بیشتری از رنگ بدنه برداشته شده و رنگ بدنه به حالت صاف و براق باز می گردد. برای این کار می توانید از پولیش استفاده کنید.
2-نقاشی خودرو : اگر آفتاب سوختگی خیلی شدید باشد و پولیش مشکل را به طور کامل حل نکرد می توان از اسپری رنگ استفاده کرد. در این روش قسمت های آسیب دیده بدن در اثر نور خورشید رنگ می شود تا رنگ بدن به حالت صاف و براق بازگردد.
3- استفاده از مواد خاص: برخی مواد خاص مانند واکس و پوشش های محافظ می توانند به رفع آفتاب سوختگی بدنه خودرو کمک کنند. این مواد از رنگ بدن محافظت می کنند و از آفتاب سوختگی جلوگیری می کنند.
4- مراجعه به مرکز تخصصی ترمیم آفتاب سوختگی رنگ ماشین : اگر آفتاب سوختگی آنقدر شدید است که روش های معمول مشکل را حل نمی کند، بهتر است با متخصص خودرو مشورت کنید. آنها می توانند با تجهیزات و ابزار خاص مشکل را به طور کامل حل کنند.به طور کلی آفتاب سوختگی بدنه را می توان با روش هایی مانند روش های پولیش، رنگ آمیزی، استفاده از مواد خاص و مشاوره با متخصص خودرو برطرف کرد.

خرید لوازم یدکی خودرو

رفع آفتاب سوختگی خودرو

یکی دیگر از راه های رفع آفتاب سوختگی خودرو ، استفاده از سرامیک خودرو است. این کار مقداری هزینه برای شما خواهد داشت، اما تضمین می کند که اتومبیل شما دچار آفتاب سوختگی نمی شود و رنگ شما آسیب جدی نمی بیند.

علت کمرنگ شدن رنگ خودرو چیست؟

رنگ خودرو به مرور زمان و تحت تاثیر عوامل مختلف می تواند محو شود. برخی از عواملی که می توانند باعث کم رنگ شدن رنگ خودرو شوند عبارتند از:
1. نور خورشید: نور مضر خورشید و اشعه ماوراء بنفش به طور متوسط ​​3 تا 5 سال پس از رنگ آمیزی باعث ترک خوردن و محو شدن رنگ خودرو می شود.
2. شستشوی نامناسب: شست و شوی خودرو با مواد شوینده قوی می تواند بر روی رنگ خودرو تاثیر منفی بگذارد و منجر به کاهش براقیت و محو شدن رنگ شود.
3. خط و خش: خراش های سطحی روی رنگ خودرو می تواند باعث کاهش براقیت و محو شدن رنگ شود.
4. مواد شیمیایی: استفاده از مواد شیمیایی قوی مانند مواد نگهدارنده رنگ می تواند سطح رنگ را از بین ببرد و باعث کاهش براقیت و محو شدن رنگ شود.
5. گرما: اگر ماشین شما زیر نور آفتاب رها شود و سطح آن به میزان قابل توجهی بلند شده باشد، ممکن است رنگ به طور موقت محو شود.
6. آسیب سطح: ضربه، خوردگی و تماس با اجسام روی سطح بدنه خودرو می تواند باعث محو شدن رنگ شود.
لازم به ذکر است رعایت مراقبت و حفاظت لازم در هنگام استفاده از خودرو می تواند این عوامل را کاهش داده و درخشندگی و رنگ خودروی شما را حفظ کند.

نمونه کارها

برای مشاهده نمونه کارهای بیشتر به صفحه اینستاگرام ما مراجعه کنید

رنگ خودرو چگونه اکسیده میشود ؟

اکسیداسیون رنگ بدنه خودرو به تغییر رنگ و ظاهر بدنه خودرو در اثر تماس با هوا و عوامل محیطی اشاره دارد. این فرآیند به دلیل اکسید شدن رنگ بدنه خودرو اتفاق می افتد. در این فرآیند رنگ بدنه خودرو با اکسیژن موجود در هوا و عوامل محیطی مانند آب، خاک و سایر آلاینده ها واکنش نشان داده و تغییر رنگ داده و ظاهری خاص به خود می گیرد.
اکسید شدن رنگ خودرو می تواند در اثر عوامل مختلفی مانند نور خورشید، باران، برف، آلودگی هوا، شستشوی نامناسب و … اتفاق بیفتد. این فرآیند می تواند رنگ و ظاهر داخل خودرو را تغییر دهد و در نتیجه از زیبایی و ارزش خودرو بکاهد.
برای رفع آفتاب سوختگی رنگ خودرو می توان از روش هایی مانند شستشوی منظم و مناسب، استفاده از واکس و روکش های محافظ، پوشاندن خودرو در برابر نور خورشید و سایر عوامل محیطی و … استفاده کرد. در ضمن اگر اکسید شدن رنگ بدنه خودرو بسیار قوی است می توانید به کارشناسان خودرو مراجعه کنید تا با روش های خاصی به رفع آفتاب سوختگی ماشین را به طور کامل برطرف کنند.
اکسیداسیون یک فرآیند شیمیایی است که عمدتاً توسط خورشید ایجاد می شود و به طور اجتناب ناپذیر و منفی روی همه خودروها، خواه در معرض نور مستقیم خورشید قرار می گیرند یا نه، تأثیر می گذارد.نکته ای که در مورد اکسیداسیون وجود دارد این است که هم به اشعه ماوراء بنفش و هم اکسیژن نیاز دارد تا اثر خود را روی رنگ خودرو بگذارد.
در اصل، ما در مورد یک فرآیند شیمیایی صحبت می کنیم که در آن اثر ترکیبی اکسیژن و گرما آنقدر قوی است که در نهایت پیوندهای مولکولی رنگ را از بین می برد.
رنگ به سادگی دوام نمی‌آورد و به صورت لکه‌های آسیب‌دیده از نور خورشید روی سطح ماشین شما قرار دارد که در آن رنگ واضح‌تر از کل ماشین محو می‌شود. در این مرحله دانستن نحوه رفع آفتاب سوختگی خودرو بسیار مفید خواهد بود.
مهم است که به یاد داشته باشید که اکسیداسیون رخ می دهد چه ماشین شما در زیر نور مستقیم خورشید پارک شده باشد یا نه. در هر صورت نور UV به رنگ خودرو نفوذ می کند. اکسیژن راه خود را به لایه زیرین رنگ باز می کند و رسماً شروع فرآیند اکسیداسیون را نشان می دهد.
در گذشته رنگ کارخانه جدید فقط در یک لایه نازک اعمال می شد. مدتی طول کشید تا خودروسازان متوجه شوند که این رویکرد اشتباه بوده و این لایه به سرعت توسط اشعه های مضر UV از بین می رود.بنابراین برای جلوگیری از عادی شدن رنگ آسیب دیده تصمیم گرفتند رنگ را در دو مرحله اجرا کنند که باعث ماندگاری بیشتر آن شد و در این صورت نیاز به دانستن نحوه تعمیر رنگ خودرو آسیب دیده از نور آفتاب کمتر می شود.

رفع آفتاب سوختگی ماشین

رفع آفتاب سوختگی خودرو چیست ؟

اگر خودروی خود را در گرمترین زمان سال زیر نور مستقیم خورشید قرار دهید، دمای داخل خودرو تا 65 درجه سانتیگراد و دمای بدنه بیرونی تا 90 درجه سانتیگراد افزایش می یابد. همانطور که می دانید این میزان گرما و قرار گرفتن مستقیم در معرض اشعه های مضر خورشید بسیار خطرناک تلقی می شود.
تا جایی که خطر فقط به پوست انسان محدود نمی شود و می تواند به بدنه خودرو نیز آسیب برساند. آسیبی که این اشعه ها به خودرو وارد می کند این است که رنگدانه های رنگ بدنه خودرو به مرور زمان اشعه ماوراء بنفش را جذب می کند و این عامل باعث تغییر رنگ بدنه خودرو و کم رنگ شدن آن می شود.
در این مواقع امکان تغییر و شکننده شدن پلاستیک ها و لاستیک های به کار رفته در بدنه بیرونی خودرو غیر قابل انتظار و در دراز مدت کاملا محتمل است. اما خبر خوب این است که می توانید با کمی برنامه ریزی قبلی از قربانی شدن خودروی خود جلوگیری کنید. پس از مرور راهکارهای رفع آفتاب سوختگی خودرو ، به بررسی روش های پیشگیری از این پدیده می پردازیم.
امروزه احیا رنگ خودرو به دو صورت انجام می شود و شما می توانید با توجه به شرایط خودرو یکی از این موارد را برای رفع آفتاب سوختگی خودرو انتخاب کنید.اگر پرداخت هزینه برای این خدمات برای شما مشکلی نیست، سوختن خودرو توسط یک متخصص گزینه حرفه ای و مطمئن تری برای بازگرداندن رنگ خودرو شماست، اما انجام این کار خودتان غیرممکن نیست.
در نظر داشته باشید که درجه آفتاب سوختگی تاثیر زیادی در این انتخاب دارد و اگر جدی باشد احتمالا رفع آن وظیفه افراد عادی نیست و از یک متخصص کمک خواهید گرفت
در پایان باز هم یادآوری می کنیم که اگر با نحوه ترمیم آفتاب سوختگی خودرو آشنایی ندارید، حتما نظر کارشناسان را بخواهید و در صورت نیاز از آنها کمک بگیرید. امیدواریم مطالب برای شما مفید واقع شده باشد و از خواندن آن لذت برده باشید. اگر برای مراقبت از رنگ یا تعمیر آن نیاز به خدمات حرفه ای دارید، راه حل مستر مکانیک است. ارائه خدمات تخصصی رنگ آمیزی و سرامیک خودرو در خدمت شما هستیم.

مستر مکانیک این تضمین را میدهد که همانند روز اول از خودروی خود نهایت لذت را ببرید

Like The First Day

برای رفع مشکل خودروی خود و یا هماهنگی جهت ارسال خودروبر رایگان در تمامی نقاط تهران ، با کارشناسان مستر مکانیک تماس بگیرید

راه های ارتباطی با مستر مکانیک

5/5 - (6 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: محتوا محافظت شده میباشد