دیتیلینگ

رفع خط و خش ماشین

از بین بردن خط و خش ماشین با فناوری نانو

رفع خط و خش ماشین باید با توجه به عمق خراش انجام شود. حذف خط عمیق بدنه خودرو در مقایسه با انواع سطحی به دقت و تلاش بیشتری نیاز دارد. با توجه به تاثیر منفی این خراش ها بر قیمت و ظاهر خودرو، لازم است از راهکارهای معرفی شده برای رفع آنها استفاده شود. در غیر این صورت هزینه های بیشتری برای تعمیر قطعات بدنه خودرو متحمل می شود. استفاده از بدنه رنگی و درمان نشده می تواند راه حلی برای نوسازی یا تعمیر این قسمت ها باشد.

رفع خط و خش خودرو 100% تضمینی با دستگاه و مواد آلمانی

توسط تیم حرفه ای مستر مکانیک

خراش روی رنگ بدنه خودرو می تواند به دلایل مختلفی ایجاد شود، روش هایی برای رفع خط و خش خودرو وجود دارد. تصادفات اتومبیل، خرابکاری، پارک نامناسب و سایر موارد ناخوشایند از عوامل اصلی ایجاد خط و خش بر روی خودروها هستند.

اگر از آن دسته افرادی هستید که به خودروی خود حساس هستید و همیشه با احتیاط رانندگی می کنید تا آسیبی به خودروی شما وارد نشود، باید بگوییم که این کافی نیست زیرا دیگران به اندازه شما با احتیاط رانندگی نمی کنند و ممکن است در نهایت به سراغ شما بیایند. آنها به ماشین شما ضربه می زنند و آسیب می بینند یا وقتی ماشین خود را پارک می کنید، کودکی در حین بازی با ماشین شما برخورد می کند و باعث ایجاد خراش روی بدنه ماشین شما می شود. اگر وجود این خطوط و خراش ها شما را آزار می دهد تا پایان این مقاله با ما همراه باشید. وجود خط و خش روی بدنه خودرو مشکل رایجی است که رانندگان همیشه از آن شکایت دارند و حاضرند برای رفع خط و خس ماشین هزینه ای بپردازند تا از به هم ریختگی بدنه و کاهش قیمت آن جلوگیری شود.

خرید لوازم یدکی خودرو

این خط و خش ها ظاهر خودروی شما را خراب می کند و اگر بخواهید بدنه آن را دوباره رنگ آمیزی کنید باید هزینه زیادی را متحمل شوید.

از بین بردن خط و خش ماشین

معجزه ای به نام پولیش ماشین برای از بین بردن خط و خش روی بدنه خودرو

اگر مجبور شدید خودروی خود را در کنار خیابان پارک کنید و پس از بازگشت به خودرو متوجه خطوط روی بدنه خودرو شدید، نگران نباشید که وجود این خطوط باعث کاهش ارزش خودروی شما در خودرو می شود. فرآیند کارشناس خودکار چون می توانید این مشکل را به راحتی برطرف کنید با پولیش ماشین رفع کنید و هیچ خط و خش روی ماشین شما باقی نمی ماند. برای حل این مشکل، به سادگی مراحل زیر را دنبال کنید.
• بدنه خودرو را با مواد شوینده مناسب بشویید
• محفظه خودرو را کاملا خشک کنید
• مقداری پولیش را با یک پد پولیش به قسمت خراشیده ماشین بزنید
• مراقب باشید وقتی داخل خودرو گرم است یا در معرض نور مستقیم خورشید است پولیش نزنید.

نمونه کارها

برای مشاهده نمونه کارهای بیشتر به صفحه اینستاگرام ما مراجعه کنید

رفع خط و خش های سطحی خودرو

این نوع خراش خیلی عمیق نیست و سطح فلزی بدنه آسیب نمی بیند. در این موارد نیازی به مراجعه حضوری به کارگاه ها برای رفع خط و خش خودرو نیست. شما به راحتی می توانید این آسیب را در خانه برطرف کنید. با این نوع آسیب های سطحی به راحتی می توان با پولیش خراش های خودرو را از بین برد.

رفع خط و خش های عمیق ماشین

با یک آزمایش ساده می توان خراش های عمیق روی بدنه خودرو را تشخیص داد. با این نوع آسیب بدن، با لمس خراش، فرو رفتن ناخن را در فرورفتگی احساس خواهید کرد. راه های مختلفی برای از بین بردن خراش های عمیق روی بدنه خودرو وجود دارد.

قلم خط و خش گیر خودرو

در این روش برای از بین بردن خط عمیق روی بدنه خودرو با توجه به کد رنگ بدنه از انواع قلم خش گیر خودرو استفاده می شود. به عنوان مثال، برای از بین بردن خط و خش روی ماشین نقره ای، به یک پاک کن هم رنگ نیاز است. این تکنیک با چسباندن ذرات رنگی به ناحیه خراشیده کار می کند. بهتر است خط خش خودرو را با قلم خراش بردارید تا کوچکترین آثار خراش اصلی در خودرو تشخیص داده نشود.

بتونه و سمباده برا از بین بردن خط و خش روی خودرو

در این روش رفع خط و خش ماشین از بتونه و سنباده به عنوان خش گیر خودرو استفاده می شود. برای انجام این روش باید مراحل زیر را طی کنید:
در مرحله اول، ناحیه آسیب دیده را با پنبه آغشته به الکل تمیز کنید.
سطح خراشیده را با محلول رفع خط و خش خودرو پر کنید. برای انجام بهتر کار می توانید بعد از ریختن مقداری بتونه از ماله استفاده کنید تا تمام سطح خراش را بپوشانید.
در مرحله آخر برداشتن خط عمیق روی بدنه خودرو، بتونه اضافی روی سطح خراشیده شده را باید با استفاده از پارچه ابریشمی آغشته به استون یا الکل جدا کرد.

رفع خط و خش خودرو

کیت تعمیر خراش خودرو

همچنین می توان به کمک کیت های مخصوص رفع خط و خش آسیب، خط و خش روی خودرو را از بین برد.این کیت ها نیز مانند قطعات یدکی خودرو در بازار موجود است. برای استفاده از این کیت ها لازم است داخل خودرو با آب و تاید یا پنبه و الکل شسته شود. سپس برای ترمیم خراش ماشین باید مراحل زیر را انجام دهید:
پماد کیت خریداری شده را روی ناحیه آسیب دیده بمالید.
پولیش باید با پد موجود در کیت انجام شود. (محلول ضد خش را باید با حرکات دایره ای روی قسمت آسیب دیده ماشین مالیده شود.)
ناحیه پولیش شده را با یک پارچه تمیز پاک کنید.

کاربردی ترین روش ها برای رفع خط و خش ماشین

روش های مختلفی برای رفع خط و خش ماشین وجود دارد. صاف کردن، سنباده زدن، صاف کردن و پرداخت بسته به عمق و نوع خراش ممکن است مفید باشد. میزان موفقیت هر یک از این روش ها ممکن است بسته به رنگ خودرو متفاوت باشد.
از بین بردن خط و خش خودروهای مشکی و تیره اهمیت بیشتری دارد. هرگونه خط و خش روی سطح بدنه این خودروها بیشتر به چشم می خورد. لاک ها و واکس های مخصوص بهترین راه برای از بین بردن خط عمیق روی بدنه تیره خودرو هستند.

رفع خط و خش ماشین با فناوری نانو

استفاده از محصولات نانو یکی از موثرترین پیشگیری از بروز مشکلات در فضای داخلی خودرو است.آفتاب سوختگی، زنگ زدگی و خط و خش از جمله آسیب هایی است که می تواند چهره خودرو را تحت تاثیر قرار دهد. با استفاده از این گروه از محصولات می توان آسیب های وارده را به حداقل رساند.
به عنوان مثال، از بین بردن خط و خش خودرو با نانو می تواند ظاهر اصلی خودرو را بازگرداند. این سوال به ویژه برای افرادی که قصد فروش خودروی خود را دارند بسیار مهم است. از جمله این محصولات نانو برای رفع خط و خش خودرو می توان به اسفنج نانو خش اشاره کرد. این محصول برای از بین بردن خراش های عمیق روی گلگیر عقب یا جلو، کاپوت و درب عالی عمل می کند.

مستر مکانیک این تضمین را میدهد که همانند روز اول از خودروی خود نهایت لذت را ببرید

Like The First Day

برای رفع مشکل خودروی خود و یا هماهنگی جهت ارسال خودروبر رایگان در تمامی نقاط تهران ، با کارشناسان مستر مکانیک تماس بگیرید

راه های ارتباطی با مستر مکانیک

5/5 - (6 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: محتوا محافظت شده میباشد