مجله خودرو

نامه سردبیر: خودروسازان با توافق برگزیت بر سر هدف «قاعده مبدا» مبارزه می کنند

به گزارش مستر مکانیک

مالک واکسهال Stellantis هشدار داده است که کارخانه Ellesmere Port ممکن است به دلیل قوانین مبدا تعطیل شود.

قوانین مبدا، درصد فزاینده ای از ارزش خودروهای برقی را مجبور می کند که از بریتانیا یا اتحادیه اروپا تهیه شود

“راهبردی وجود ندارد، بیایید صادق باشیم…” گائتانو تورل، رئیس اروپایی فیات، در یک شام دوشنبه شب در شکلی جذاب و پر جنب و جوش بود و نظری را در مورد دولت بریتانیا ارائه کرد که به طور ناخواسته می‌توان آن را در موضوع اصلی صنعت خودرو به کار برد. اخبار روزهای بعد

در حالی که سخنان او به طور خاص در رابطه با حذف ناگهانی کمک‌های مالی/یارانه‌های بریتانیا برای خریداران خودروهای الکتریکی در سال گذشته بود، می‌توان آنها را در کل استراتژی دولت در مورد خودروهای برقی به کار برد: چنین چیزی وجود ندارد.

خرید لوازم یدکی خودرو

این ستون تنها نیست که مکرراً کف دست را به سمت پیشانی حرکت می‌دهد و از خود می‌پرسد که چگونه دولت قصد دارد از صنعت نه تنها در فروش خودروهای برقی بلکه تولیدکننده آن‌ها نیز حمایت کند. قوانین اینجا در مورد ممنوعیت فروش خودروهای غیر برقی (از سال 2030) نسبت به اتحادیه اروپا (2035) سخت تر است، اما برنامه های ما در مورد نحوه مدیریت این انتقال بسیار کمتر پیشرفت کرده است.

آخرین کاغذ لمسی آبی با “قوانین مبدا” در حال ظهور روشن شده است که بیان می کند 40٪ از ارزش یک وسیله نقلیه الکتریکی باید مبدأ در بریتانیا یا اتحادیه اروپا باشد تا برای صادرات بدون تعرفه باقی بماند و در سال آینده به 45٪ افزایش یابد. 60٪ از بسته باتری باید از بریتانیا یا اتحادیه اروپا تهیه شود) و 55٪ در سال 2027 – زمانی که بسته ها نیز به طور موثر باید از بریتانیا یا اتحادیه اروپا تهیه شوند، با توجه به اینکه آستانه ارزش به 70٪ افزایش می یابد. .

استلانتس که روز سه شنبه از دولت خواست تا سال 2027 وضعیت موجود را حفظ کند، می گوید که افزایش هزینه های مواد و انرژی این امر را دست نیافتنی می کند.

با توجه به سوابق دولت در تصمیم‌گیری مصلحت‌آمیز و قاطع در صنعت خودرو، حتی این عنصری از لگد زدن قوطی به جاده و عقب راندن لبه صخره را دارد.

اساساً برای ساخت باتری‌هایی به کارخانه‌های گیگ در بریتانیا نیاز است تا امکان ساخت خودروهای برقی مقرون‌به‌صرفه فراهم شود، با این حال تنها نیسان متعهد شده است که با Envision در شمال شرق یکی از آنها را ایجاد کند. جگوار لندرور خود را نخواهد ساخت، در عوض از کارخانه بزرگ اروپایی تاتا، که مکان آن نامشخص است، تامین می شود.

بریتیش ولت البته به دلیل نداشتن فناوری و مشتری از بین رفت، اگرچه اورال ندجاری یکی از بنیانگذاران این هفته به طور قابل توجهی به اسکای گفت که معتقد است شرکت سابقش قربانی درگیری بین بوریس جانسون و ریشی سوناک بوده است.

مایک هاوز، رئیس SMMT در این هفته گفت: «در زمانی که هر کشوری در حال سرعت بخشیدن به انتقال خود به حمل و نقل بدون آلایندگی است و رقبای جهانی میلیاردها دلار برای جذب سرمایه گذاری در صنایع خود پیشنهاد می کنند، باید به سرعت راه حلی عملی پیدا کرد.

هاوز به طور جداگانه به بی‌بی‌سی گفت که انتظار دارد عقل سلیم در انتقال قانون مبدأ به عقب غلبه کند، چیزی که خودی‌های OEM موافق هستند. لبه صخره برداشته شد، نبرد پیروز شد، فعلاً تمام خواهد شد.

زیرا هنوز سخنان هاوز باید در گوش دولت زنگ بزند: “ما به یک استراتژی صنعتی نیاز فوری داریم که شرایط سرمایه گذاری جذابی را ایجاد کند و بریتانیا را به عنوان یکی از بهترین مکان ها در جهان برای تولید خودروهای پیشرفته قرار دهد.”

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: محتوا محافظت شده میباشد