مجله خودرو

هزینه‌هایی برای خودروهای برقی که از شارژرها استقبال می‌کنند

غول شارژ خودروهای برقی عمومی Chargefox برای رانندگانی که شارژرها را با وسایل نقلیه کاملاً شارژ شده خود مسدود می کنند، “هزینه های بیکار” را آزمایش می کند.

آزمایشی در ماه ژوئیه در ایستگاه‌های شارژ منتخب استرالیای غربی آغاز می‌شود و شامل علائم و برچسب‌های جدید در مکان‌های آزمایشی، همراه با اعلان‌های فشاری جدید در برنامه Chargefox می‌شود تا مالکان به آنها هشدار دهند که هزینه‌ها شروع شود.

یک «دوره مهلت» وجود خواهد داشت که به مالکان اجازه می‌دهد تا قبل از شروع هزینه بیکاری قبل از دقیقه به خودروهای کاملاً شارژ شده خود بازگردند.

Chargefox در وب‌سایت خود می‌گوید: «ما به اندازه‌گیری اثربخشی مداخلات از لحاظ اینکه چگونه رفتار راننده را تغییر می‌دهند و به طور گسترده‌تری برای جامعه رانندگی EV سود می‌برند، اندازه‌گیری می‌کنیم.

این شرکت می‌گوید این هزینه‌ها برای تشویق «مالکان به آزاد کردن ایستگاه‌های شارژ پس از شارژ کامل وسایل نقلیه» در تلاش برای افزایش «نرخ گردش در ایستگاه‌های شارژ» طراحی شده‌اند.

خرید لوازم یدکی خودرو

Chargefox می‌گوید: «با کاهش زمان بی‌کاری، هزینه‌های بی‌کار تجربه شارژ نرم‌تری ایجاد می‌کنند و احتمال ناامیدی یا ناراحتی ناشی از اشغال ایستگاه‌های شارژ را کاهش می‌دهند.

وجوه جمع‌آوری‌شده از هزینه‌های بی‌کار را می‌توان «در گسترش زیرساخت شارژ، نصب ایستگاه‌های جدید و بهبود سیستم شارژ کلی» مجدداً سرمایه‌گذاری کرد.

هزینه‌های جدید برای وسایل نقلیه غیرفعال، همراه با افزایش قیمت‌های چند برابر در برخی از شارژرهای سریع در نیو ساوت ولز و ویکتوریا، شارژ کردن با استفاده از شبکه Chargefox را برای دارندگان خودروهای الکتریکی استرالیایی گران‌تر می‌کند.

قیمت شارژ 50 کیلوواتی DC در 20 ایستگاه Chargefox در ویکتوریا و نیو ساوت ولز از 0.40 دلار به ازای هر کیلووات ساعت به 0.45 دلار در هر کیلووات ساعت در مارس امسال افزایش یافت.

بر اساس قیمت به روز شده، هزینه شارژ تسلا مدل S با بسته باتری لیتیوم یونی 95 کیلووات ساعتی (قابل استفاده) از 0 تا 100 درصد با استفاده از یکی از ایستگاه های گران قیمت Chargefox از 38 دلار به 42.75 دلار افزایش یافته است.

این افزایش قیمت باعث می‌شود که این شارژرهای 50 کیلوواتی DC Chargefox با برخی از شارژرهای Evie در مناطق شهری مطابقت داشته باشند، و شبکه رقیب نیز برای شارژ 50 کیلووات، 0.45 دلار به ازای هر کیلووات ساعت شارژ می‌کند.

قیمت تمام ایستگاه های شارژ فوق سریع 350 کیلوواتی در حال حاضر بدون تغییر در 0.60 دلار در هر کیلووات ساعت باقی مانده است و اعضای باشگاه های موتور استرالیا (که اکنون کاملاً مالک Chargefox هستند) هنوز از 20 درصد تخفیف دریافت می کنند.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: محتوا محافظت شده میباشد