مجله خودرو

کیاهای الکتریکی کوچکتر در راه هستند – گزارش

تعمیرگاه کیا خط تولید خودروهای برقی در حال گسترش می‌تواند شامل خودروهای شهری و کراس اوورهای کوچک شود.

اتوموبیل دیوید هیلبرت، مدیر بازاریابی کیا اروپا گزارش می دهد که این برند “در تمام بخش های اصلی، از جمله خودروهای سواری، پوشش خواهد داشت.”

“همه بخش های اصلی به شکلی پوشش داده خواهد شد [by 2027]،” او گفت.

ما یک محدوده مدل موجود با چیزهایی مانند خانواده Ceed در بخش C داریم و اینها بخش های مهمی برای ما در حال حاضر و آینده هستند.”

Ceed همتای اروپایی سراتو است.

خرید لوازم یدکی خودرو

آقای هیلبرت به طور خاص به بخش B-SUV در اروپا اشاره کرد و اینکه چگونه اکنون بزرگترین بخش اروپا است. در حال حاضر استونیک بنزینی را عرضه می کند، اما رقیبی برای شاسی بلندهای برقی با اندازه مشابه مانند پژو e-2008 و جیپ اونجر ندارد.

چنین مدلی می تواند نام EV3 را داشته باشد و کیا اشاره کرده است که می تواند همه چیز را از یک EV1 گرفته تا EV9 که قبلاً معرفی شده بود ارائه دهد.

در سال 2021، کیا طیف وسیعی از خودروهای برقی آینده از جمله کوپه، سدان و چیزی شبیه به هاچ بک سبک را به نمایش گذاشت.

پلاک EV1 را می توان در خودروهای برقی شهری استفاده کرد که می تواند کیا را رقیبی برای خودروهای برقی سطح ابتدایی مانند Dacia Spring و فولکس واگن ID.2 آینده کند.

کیا قبلاً EV6 را معرفی کرده است، امسال شاسی بلند سه ردیفه EV9 را اضافه خواهد کرد و پیش نمایشی از شاسی بلند EV5 آینده را انجام داده است که ممکن است در اندازه ای بین سلتوس و اسپورتیج باشد.

اگرچه مفهومی EV5 در چین رونمایی شد، طبق گزارش ها در اروپا نیز عرضه خواهد شد. EV5 تولیدی هنوز برای استرالیا تایید نشده است.

کیا قبلاً متعهد شده است که تا پایان سال 2027 15 خودروی الکتریکی جدید را در سراسر جهان عرضه کند و از سال 2025 در کارخانه خود در اسلواکی “خودروهای الکتریکی کوچک و متوسط” تولید خواهد کرد.

تمام خودروهای برقی جدید در لباس گرم GT در دسترس خواهند بود.

این شرکت قبلا 14 خودروی الکتریکی جدید را تا سال 2027 هدف قرار داده بود، اما اوایل سال جاری اعلام کرد که سرمایه گذاری خود را در خودروهای برقی افزایش می دهد.

همچنین اکنون قصد دارد تا سال 2026 سالانه یک میلیون واحد بفروشد و تا سال 2030 به 1.6 میلیون واحد برسد. این افزایش به ترتیب 25 و 33 درصد بیشتر از اهداف اعلام شده در سال گذشته است.

این بدان معناست که خودروساز کره ای انتظار دارد خودروهای برقی 37 درصد از فروش کلی آن را به خود اختصاص دهند، زیرا هدف آن تولید 4.3 میلیون دستگاه خودرو در سال 2030 است که 10.3 درصد بیشتر از هدف اعلام شده در سال گذشته است.

خودروهای هیبریدی و پلاگین هیبریدی را در نظر بگیرید و کیا انتظار دارد که خودروهای برقی در سال 2030 2.38 میلیون دستگاه یا 55 درصد از حجم خودرو را به خود اختصاص دهند.

کیا همچنین خودروهای برقی را در ایالات متحده و همچنین خودروهای برقی کوچک در هند را از سال 2025 تولید خواهد کرد. این شرکت می گوید که این خودروها هم برای شبه قاره و هم برای سایر بازارهای نوظهور بهینه شده اند.

این شرکت همچنین اولین کارخانه اختصاصی EV خود را در کره در سال 2024 خواهد ساخت و خط تولید کارخانه Gwangmyeong خود را برای تولید خودروهای برقی با دو مدل تبدیل خواهد کرد تا سال آینده از خط تولید خارج شود.

هدف آن کاهش هزینه باتری ها، موتورهای الکتریکی و سیستم های شارژ یکپارچه است. هدف آن کاهش 25 درصدی هزینه باتری در سال 2026 نسبت به قیمت های سال 2018 و 70 درصد برای موتورها و سیستم های شارژ است.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
error: محتوا محافظت شده میباشد