مجله خودرو

اشکودا کودیاک جدید در پاییز امسال و قبل از عرضه در سال 2024 معرفی می شود

به گزارش مستر مکانیک

اشکودا پیش‌نمایش بدنه کودیاک جدید را نشان داد و نگاهی اجمالی به طراحی شیک‌تر این شاسی‌بلند داشت.

شاسی بلند پرچمدار این شرکت برای اولین بار تغییرات اساسی در طراحی به همراه قدرت هیبریدی ملایم و پلاگین کسب می کند

نسل دوم اشکودا کودیاک، بزرگترین SUV شرکت چک، در پاییز و قبل از عرضه در سال 2024 معرفی خواهد شد و این مدل برای اولین بار از پیشرانه های برقی بهره می برد.

اشکودا با مجموعه‌ای از تصاویر که بدنه آن را به نمایش می‌گذارد، پیش‌نمایش خودرو را نشان داد و نمایی از طراحی ظاهری شیک‌تر و ساده‌تر SUV را نشان داد.

خرید لوازم یدکی خودرو

کودیاک علاوه بر تعمیرات اساسی بیرونی، طراحی داخلی و انبوهی از فناوری های جدید نیز خواهد داشت. پیش از این، کلاوس زلمر، رئیس اشکودا گفته بود: «نسل دوم Kodiaq ایمنی، فناوری و تطبیق پذیری را به سطح بعدی ارتقا خواهد داد.»

Kodiaq جدید بار دیگر با مجموعه ای از آن ها در دسترس خواهد بود بنزین و گازوئیل موتور، اما اولین پیشرانه هیبریدی ملایم و پلاگین هیبریدی خود را نیز به دست خواهد آورد. انتخاب پنج یا هفت صندلی نیز ارائه خواهد شد.

این خودرو در کارخانه کواسینی این شرکت تولید خواهد شد که در حال حاضر مدل‌های کوچک‌تر Skoda Karoq، Skoda Superb و Superb iV را می‌سازد.

اشکودا می‌گوید 12 میلیون یورو (10.47 میلیون پوند) در خط تولید خود سرمایه‌گذاری می‌کند تا برای پلاگین Kodiaq iV، نصب دستکاری‌کننده‌ها، تسمه‌های نقاله و مونتاژکننده‌های شاسی جدید آماده شود.

این شرکت قبلاً خط تولید احتراق داخلی خود را به عنوان “پایه اصلی” در طول انتقال این برند به طیف مدل های فقط الکتریکی توصیف کرده بود. به این ترتیب، کودیاک جدید تا سال 2027 با چهار مدل جدید تمام الکتریکی اشکودا عرضه خواهد شد.

در اوج تولید، اشکودا ادعا می کند که تاسیسات کواسینی روزانه 410 کودیاک جدید تولید خواهد کرد. تولید Superb که از اوایل سال 2024 به براتیسلاوا، اسلواکی منتقل می شود، به این امر کمک می کند.

آماده سازی برای تولید نسل دوم Kodiaq آینده ما در حال حاضر در حال انجام است. همانطور که برای اشکودا معمول است، ما بار دیگر از زیرساخت‌های موجود استفاده می‌کنیم و در عین حال هوشمندانه فناوری‌های جدید را ادغام می‌کنیم.»

با این حال، انطباق جامع و محافظت بیشتر در آینده خط مونتاژی که همچنان در حال بهره برداری است، هم از نظر فنی و هم از نظر لجستیکی یک وظیفه بسیار سخت است. در همان زمان، ما همچنین با موفقیت مجدداً تولید مدل خود را توزیع و بهینه کردیم و بنابراین توانستیم ظرفیت اضافی را آزاد کنیم.

اشکودا امیدوار خواهد بود کودیاک جایگاه خود را به عنوان یکی از پرفروش ترین مدل های این شرکت حفظ کرده است و از زمان عرضه اولیه آن در سال 2016، 740000 دستگاه در سراسر جهان جابجا شده است.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: محتوا محافظت شده میباشد