مجله خودرو

پژو 3008 2024 طراحی لوکس‌تر i-Cockpit را به نمایش می‌گذارد

نسل بعدی پژو 3008 یک کراس اوور برقی به سبک فست بک خواهد بود و این شرکت نگاهی به فضای داخلی خودرو به جهان انداخته است.

وقتی 3008 جدید عرضه شود، اولین پژو خواهد بود که جدیدترین طراحی داخلی این برند را با نام پانورامیک i-Cockpit ارائه می‌کند، که پس از آن در سراسر خط تولید می‌شود.

پانوراما i-Cockpit با طراحی داشبورد الهام گرفته از هواپیما در پژوهای فعلی همراه است و تم چند لایه همچنان بخشی از ظاهر جدید است.

بر خلاف بسیاری از برندهای دیگر که راننده از طریق فرمان به قسمت ابزار دقیق نگاه می کند، تنظیم i-Cockpit دارای ابزارهایی است که بالای فرمان قرار می گیرند و نیاز به نمایشگر هدآپ را از بین می برند.

صفحه نمایش ابزار دقیق و صفحه نمایش لمسی اطلاعات سرگرمی اکنون در یک صفحه نمایش خمیده 21.0 اینچی قرار دارند که به سمت راننده زاویه دارد، اما همچنان برای سرنشین جلو قابل دسترسی است.

خرید لوازم یدکی خودرو

نواری از تزئینات رنگ بدنه از درها، پشت صفحه نمایش و در سراسر بخش بالایی داشبورد پیچیده شده است.

در زیر این قطعه پارچه ای بزرگ قرار دارد که روی آن یک دریچه های محفظه غلاف کنترل مشکی پیانو، دکمه هایی برای کنترل گیربکس اتوماتیک و یک صفحه نمایش لمسی کوچکتر i-Toggles قرار گرفته است که می تواند تا 10 دکمه قابل تنظیم روی صفحه را در خود جای دهد.

مانند داشبورد، کنسول میانی دارای طراحی دو سطحی است که نزدیک‌ترین طرف به راننده به آرامی بالا می‌آید تا با داشبورد روبرو شود، یک تکیه‌بازو را تشکیل می‌دهد و با ترمز دستی الکترونیکی، دکمه تنظیم صدا، انتخابگر حالت رانندگی و یک خط بازی می‌کند. کنترل آب و هوا

در قسمت پایینی کنسول، لیوان‌ها و مکان‌های ذخیره‌سازی قرار دارند.

فرمان یک امر دو پره با دکمه های خازنی مشکی پیانو روی پره ها است. به گفته پژو، دکمه‌ها تا زمانی که با عمد فشار داده نشوند، فعال نمی‌شوند.

نورپردازی محیطی در سراسر داشبورد و در امتداد درها امتداد می یابد و بر روی تزئینات آلومینیومی واقعی منعکس می شود. رانندگان می توانند یکی از هشت رنگ نور محیط را انتخاب کنند.

از زمانی که پژو 10 سال پیش اولین خودروی تولیدی خود را با i-Cockpit معرفی کرد، این شرکت تقریباً 10 میلیون خودروی مجهز به طراحی داخلی الهام گرفته از هواپیما را فروخته است.

بیشتر: همه چیز پژو 3008

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: محتوا محافظت شده میباشد