صافکاری و نقاشی

صافکاری pdr

صافکاری حرفه ای و تخصصی PDR خودروهای خارجی

فهرست محتوا

صافکاری PDR یک روش تعمیر سازگار با محیط زیست است که با کسری از هزینه بدنه خودرو را به شرایط کارخانه باز می گرداند. پی دی آر می تواند برای از بین بردن فرورفتگی ها و خراش ها از وسایل نقلیه و همچنین آسیب ها و تگرگ استفاده شود.
ترمیم فرورفتگی بدون رنگ یا حذف فرورفتگی بدون رنگ ، سریع ترین، ارزان ترین و کم هزینه ترین فرآیند در تعمیر بدنه خودرو است. فرآیند صافکاری پی دی آر ما را به یکی بهترین مراکز ترمیم خودرو تبدیل کرده است
تکنسین های آموزش دیده مرکز مستر مکانیک در روش های صافکاری PDR متخصص هستند. ما از جدیدترین فناوری برای تعمیر آسیب و تگرگ بدون تأثیر بر رنگ اصلی استفاده می کنیم.
تکنسین های ما آموزش های دقیق PDR را برای متخصص شدن در این زمینه تکمیل کرده اند.

اگر ماشین شما دارای یک فرورفتگی نامطلوب باشد، چه خراشی در موقع پارک باشد یا فرورفتگی ناشی از تصادف، احتمال زیادی وجود دارد که بتوان آن را با صافکاری PDR تعمیر کرد. اکثر فرورفتگی‌های کوچک را می‌توان توسط کارشناسان تعمیر بدنه در درست کرد تا زمانی که رنگ آن سالم باشد و فرورفتگی خیلی پیچیده نباشد. از آنجایی که صافکاری بدون رنگ می تواند 80 تا 90 درصد فرورفتگی ها را از بین ببرد، این بهترین راه برای از بین بردن فرورفتگی از ماشین شما است.
اگر به ناحیه پشت فرورفتگی دسترسی داشته باشیم، اغلب می‌توانیم فرورفتگی را با فرآیند ترمیم آن انجام دهیم. بهترین چیز در مورد PDR این است که ما نیازی به افزودن پرکننده بدنه، رنگ آمیزی مجدد، یا حتی ایجاد اختلال در رنگ کارخانه خودروی شما در طول فرآیند تعمیر نداریم. به همین دلیل، PDR نسبت به فرآیند سنتی تعمیر فرورفتگی که در آن پانل بدنه سمباده می‌شود، پرکننده بدنه اضافه می‌شود و پانل دوباره رنگ می‌شود، زمان بسیار کمتری می‌برد.
اگر می خواهید وسیله نقلیه شما با کسری از هزینه و در زمان کمتری بدون فرورفتگی باشد، فرآیند صافکاری PDR یک راه عالی برای بازیابی تمامی بخش های بدنه خودرو شما است.اکثر تعمیرات فرورفتگی بدون رنگ را می توان با هزینه بسیار کمتری نسبت به رنگ آمیزی مجدد و تعمیرات سنتی انجام داد و در کمتر از یک روز کامل می شود!
ما می دانیم که بسیاری از شما هنوز در مورد فرآیند تعمیر بدنه خودرو PDR سؤال دارید، بنابراین ما یک راهنمای عمیق برای پاسخ به بسیاری از سؤالات PDR که ممکن است داشته باشید ایجاد کرده ایم. پس از مطالعه این مطلب، درک بهتری از فرآیند تعمیر و اینکه آیا خودروی شما با PDR قابل تعمیر است یا خیر خواهید داشت.

صافکاری PDR در مرکز خدمات خودرویی مستر مکانیک با ابزار مدرن آلمانی و توسط متخصصین کاملا حرفه ای و زبده انجام می شود.

صافکاری PDR چیست ؟

صافکاری PDR  همانطور که از نامش پیداست ( Paintless Dent Repair ) نوعی صافکاری روی خودرو است که بدون نیاز به نقاشی و رنگ آمیزی انجام می شود. صافکاری پی دی ار فرآیند از بین بردن فرورفتگی و آسیب از یک ماشین است. کاربردی ترین روش PDR برای آسیب های ناشی از ضربه های درب، خراشیدگی، ضربه های بزرگ که به رنگ آسیب نرسانده است و دو قسمتی از بدنه است. یک صافکار باتجربه از ابزارهای تخصصی استفاده می کند تا به آرامی به قسمت آسیب دیده در داخل خودرو ضربه بزند.
صافکار PDR می تواند کار را در یک تا سه ساعت به پایان برساند. برای افرادی که آسیب جزئی دارند، قرار دادن خودرو خود در صافکاری برای چند روز واقع بینانه نیست. اکثر فرورفتگی ها توسط کارشناسان تعمیر بدنه خودرو در مجموعه خودرویی مستر مکانیک قابل تعمیر هستند.
ما می دانیم که بسیاری از شما هنوز در مورد صافکاری پی دی ار سوالاتی دارید، بنابراین راهنمای جامعی برای پاسخ به بسیاری از سوالات PDR که ممکن است داشته باشید ایجاد کرده ایم. پس از مطالعه این مقاله، درک بهتری از روند تعمیر و اینکه آیا آسیب وارد شده به وسیله نقلیه خود را می توان با PDR تعمیر کرد، خواهید داشت.

نمونه کارها

برای مشاهده نمونه کارهای بیشتر به صفحه اینستاگرام ما مراجعه کنید

صافکاری پی دی ار تعمیر بدنه ای است که آسیب های وارد شده به بدنه خودرو را برطرف می کند. تخصص صافکاری در سالهای اخیر تغییرات زیادی کرده است، که میتواند بدون هیچ آسیب و تغییر شکلی رنگ ماشین را همان رنگ اصلی نگه دارد . صافکاری ماشین قبلا اینجوری بود بعد از تعمیر ماشین نیاز به رنگ آمیزی قطعات آسیب دیده بود که باعث شد رنگ اصلی عوض بشود . برای انجام صافکاری یک خودرو به بهترین شکل ممکن روش های مختلفی ایجاد شده است که یکی از آنها صافکاری یک خودرو به روش pdr است.
نکته شگفت انگیز صافکاری PDR این است که می تواند انواع فرورفتگی های کوچک ناشی از دلایل مختلف را ترمیم کند.این سریع ترین و مقرون به صرفه ترین راه برای ترمیم فرورفتگی های کوچک است. ممکن است برخی از شما تعجب کنید که چه نوع آسیب هایی را می توان با صافکاری پی دی ار ترمیم کرد.
همه ما می دانیم که تصادفات اتفاق می افتد و وسایل نقلیه گاهی اوقات با هم برخورد می کنند. اگر متوجه فرورفتگی کوچکی در سپر، در یا گلگیر اتومبیل خود شدید، ممکن است توسط وسیله نقلیه دیگری ایجاد شده باشد. تا زمانی که رنگ ماشین شما ترک نخورده و ضربه آن خیلی شدید نباشد، این فرورفتگی ها را می توان با صافکاری PDR ترمیم کرد.

خرید لوازم یدکی خودرو

بخش صافکاری پی دی ار

صافکاری PDR
صافکاری بدون رنگ به صورت تخصصی
شاسی کشی خودرو
صافکاری با لیزر
تعمیر سپر خودرو های معمولی و دارای سنسور و رادار
تخصص در امور تیونینگ
تعویض قطعه به صورت فابریک
بستن گیت و فیس لیفت

بخش نقاشی و رنگ کردن بدنه

نقاشی و اتاق رنگ مخصوص خودرو همانند کارخانه
کارشناسی رنگ خودرو
سرامیک بدنه خودرو
واکس خودرو
پولیش بدنه خودرو
رنگ کردن بدنه خودرو بصورت فابریک
مات کردن بدنه ماشین به صورت سه بعدی
قلم گیری خودرو
لیسه گیری ماشین تضمینی
رنگ کردن رینگ خودرو و کلیپر

بخش دیتیلینگ خودرو مستر مکانیک

رفع خط و خش ماشین به صورت تخصصی و حرفه ای
احیای رنگ خودرو تضمینی
رفع آفتاب سوختگی خودرو با فناوری مدرن
شفاف سازی چراغ ماشین با دستگاه آلمانی

مستر مکانیک یکی از مراکز تخصصی تعمیر خودرو ها در ایران می باشد. در مستر مکانیک کلیه امور مربوط به صافکاری و تعمیر بدنه و قطعات مختلف خودروها توسط افراد متخصص و با تجربه در مجموعه ما انجام می شود و برای اطمینان از کیفیت صافکاری پی دی ار کلیه خدمات با گارانتی معتبر ارائه می شود.

فرآیند ارزیابی صافکاری PDR

بسیاری از مشتریان ما تعجب می کنند که فرآیند ارزیابی آسیب ترمیم فرورفتگی صافکاری PDR چگونه کار می کند. واقعا خیلی ساده است! قبل از شروع کار روی وسیله نقلیه مشتری، باید ارزیابی آسیب انجام شود تا اطمینان حاصل شود که تلاشی برای ترمیم فرورفتگی‌ای که به دلیل شدت فرورفتگی یا سایر موانع قابل ترمیم نیست، نداریم.
اولین مرحله در فرآیند ارزیابی، بررسی دقیق فرورفتگی و تعیین شدت آسیب است. ارزیابان ما به دنبال بسیاری از علائمی هستند که در بالا ذکر کردیم و نشان می دهد که فرورفتگی شما قابل ترمیم نیست. آنها اطمینان حاصل می کنند که فلز کشیده نمی شود، از قدرت تسلیم رنگ بیشتر نمی شود، لبه ها یا چین های شدیدی در فرورفتگی وجود ندارد، و خراش ضربه را می توان جلا داد. اگر تورفتگی در این پارامترها باشد، برآوردگر به مرحله دوم می رود.
مرحله دوم در فرآیند ترمیم فرورفتگی بدون رنگ شامل دسترسی به ناحیه پشت فرورفتگی است. با توجه به اینکه ممکن است فرورفتگی شما در هر جایی از وسیله نقلیه شما باشد، ممکن است در مکانی باشد که تکنسین PDR نتواند به ناحیه پشت فرورفتگی دسترسی داشته باشد، که از تعمیر فرورفتگی جلوگیری می کند.اگر به دلایلی دسترسی به ناحیه پشت فرورفتگی غیرممکن باشد، فرورفتگی با PDR قابل ترمیم نیست.
مرحله سوم تخمین هزینه تعمیر فرورفتگی داشبورد ماشین شما است. ارزیابان به فاکتورهای بالا، میزان فرورفتگی ها نگاه می کنند و هزینه های تعمیر فرورفتگی را تحلیل و برآورد می کنند. در برخی موارد اگر فرورفتگی های زیادی روی پنل وجود داشته باشد یا هزینه تعمیر PDR بیشتر از هزینه تعویض پنل باشد، انتخاب این مسیر را به مشتری پیشنهاد می کنیم. ارزیاب قطعات آسیب دیده را نیز در نظر می گیرد و قیمت تعویض قطعاتی مانند این را چقدر هزینه می کند.
پس از تکمیل این، یک مظنه ایجاد می شود و با مشتری یا شرکت بیمه بررسی می شود. در صورت تایید پیشنهاد، تعمیر برنامه ریزی شده و تکنسین های PDR خودرو را تعمیر خواهند کرد.
اگرچه یک فرآیند ارزیابی کامل وجود دارد، 80 تا 90 درصد فرورفتگی های خودرو را می توان با فرآیند PDR ترمیم کرد. ما فرآیند ارزیابی را تکمیل می کنیم تا اطمینان حاصل کنیم که به نفع مشتری کار می کنیم و اطمینان حاصل کنیم که تعمیر بدون هیچ گونه عارضه ای انجام می شود.ما می‌خواهیم مطمئن شویم که خودروی شما مانند روزی که از پارکینگ خارج شده پس از تعمیر فرورفتگی‌های شما با تعمیر فرورفتگی‌های بدون رنگ، زیبا به نظر می‌رسد.

صافکاری pdr

مزایای استفاده از روش صافکاری PDR چیست؟

PDR یک انتخاب هوشمندانه برای تعمیر و بازسازی خودرو شما است. اگر خودروی شما با تگرگ برخورد کرده یا با خودروی دیگری برخورد کرده است، از مزایای صافکاری PDR پی دی آر میباشد است. در مقایسه با روش سنتی، PDR مزایای زیادی دارد.
ترمیم های صافکاری بدون رنگ پی دی آر مقرون به صرفه هستند. PDR مالک خودرو را ملزم به خرید قطعات جدید یا رنگ جایگزین ندارد. این عوامل آن را به گزینه ای مقرون به صرفه تر در مقایسه با تعمیرات سنتی و معمولی تبدیل می کند.
ترمیم فرورفتگی بدون رنگ سریع است. ساخت و ساز سنتی دشوار است. آنها همچنین به یک دوره انتظار برای قطعات جدید یا رنگ های جدید نیاز دارند. صافکاری PDR پی دی آر با استفاده از یک فرآیند خاص بدون پرکننده های بدنه انجام می شود و ماشین شما را در کمترین زمان به جاده باز می گرداند.
صافکاری بدون رنگ ارزش فروش مجدد خودرو را افزایش می دهد. استفاده از رنگ جدید بر روی خودرو باعث کاهش چشمگیر قیمت خرید خودرو در زمان فروش می شود. به همین دلیل مهم است که ماشین را رنگ نکنید.

مزایا صافکاری pdr

حافظه فلزی چگونه بر روند ترمیم فرورفتگی بدون رنگ تأثیر می گذارد؟

یکی از مواردی که فرآیند ترمیم فرورفتگی بدون رنگ به آن متکی است «حافظه فلزی» است. این اساساً به این معنی است که فلز تمایل دارد به شکل اولیه خود بازگردد. معمولاً تا زمانی که فرورفتگی از یکی از محدودیت‌هایی که در بالا ذکر کردیم تجاوز نکند، می‌توان این کار را با صافکاری PDR پی دی آر به دست آورد.
مشکل تورفتگی های بزرگتر این است که گاهی اوقات فلز می تواند کشیده شود. این معمولا زمانی اتفاق می افتد که رنگ شما شروع به ترک خوردن کند. در این مواقع او دیگر نمی خواهد به فرم اولیه خود بازگردد، زیرا خاطره جدیدی به او داده شده است.
هنگامی که فرورفتگی دارای لبه تیز، چین خوردگی یا چیزی است که به نظر می رسد ممکن است باعث پیچ خوردن یا پارگی فلز شود، تقریباً به طور قطع فلز کشیده شده است. به همین دلیل است که این موارد تعمیر با فرآیند صافکاری PDR پی دی آر را بسیار دشوار می کند. پانل هایی مانند این اغلب نیاز به پر کردن یا تعویض بدنه دارند تا پانل به نظر برسد که هنوز شکل اصلی خود را حفظ کرده است.

انواع خودروهایی که با صافکاری PDR می توان فرورفتگی ها را تعمیر کرد

تقریباً هر وسیله نقلیه ای را می توان با صافکاری PDR پی دی ار تعمیر کرد. تا زمانی که خودرو با یکی از مواد قابل تعمیر ذکر شده در بالا ساخته شده باشد، می توان آنها را با استفاده از فرآیند تعمیر فرورفتگی بدون رنگ تعمیر کرد. تکنسین های PDR در Dented همه چیز را برطرف کرده اند! وقتی صحبت از خودرو می شود، ما روی کوپه، سدان، شاسی بلند ، خودروهای اسپرت سطح بالا و موارد دیگر کار کرده ایم. ما عاشق برداشتن فرورفتگی از خودروهای زیبا و بازگرداندن آنها به حالت اولیه خود هستیم.
ما همچنین روی انواع مختلفی از وسایل نقلیه مانند بازسازی خودروهای کلاسیک کار کرده ایم تا آنها را مانند روز اول کنیم . ما از تعمیر فرورفتگی بدون رنگ برای تعمیر فرورفتگی در وانت ها ، خودروهای شاسی بلند، جیپ، کراس اوور، وانت، مینی وانت، وانت پنل و غیره استفاده کرده ایم.
خواه وسیله نقلیه شما چپی باشد یا فقط جزئی باشد ، ما می‌توانیم فرورفتگی‌ها را از وسیله نقلیه شما پاک کنیم و آن را به زیبایی روزی که آن را به خانه رساندید، نشان دهیم. خودروهای مختلف پیچیدگی‌های متفاوتی دارند، اما تقریباً مطمئناً می‌توان همه آنها را با ترمیم فرورفتگی صافکاری PDR برطرف کرد، البته تا زمانی که آسیب خیلی شدید نباشد.

بهترین صافکاری PDR پی دی آر در تهران

اگر وسیله نقلیه شما دارای فرورفتگی باشد، چه خراش یا فرورفتگی ناشی از تصادف، احتمال زیادی وجود دارد که بتوان آن را با بهتری صافکاری پی دی ار در تهران  تعمیر کرد. اکثر فرورفتگی های جزئی را می توان توسط متخصصین ماهر و زبده تعمیر کرد تا زمانی که رنگ آن سالم باشد و ماهیت فرورفتگی خیلی پیچیده نباشد. از آنجایی که تعمیر فرورفتگی بدون رنگ می تواند 80 تا 90 درصد فرورفتگی ها را از بین ببرد، این بهترین راه برای از بین بردن فرورفتگی ها از ماشین شما است.
اگر به ناحیه پشت حفره دسترسی داشته باشیم، اغلب می توانیم حفره را با یک فرآیند هوشمندانه انجام دهیم . بهترین چیز در مورد بهترین صافکاری PDR در تهران این است که ما نیازی به افزودن پرکننده بدنه، رنگ آمیزی مجدد، یا حتی ایجاد اختلال در رنگ کارخانه خودروی شما در طول فرآیند تعمیر نداریم. به همین دلیل، صافکاری پی دی ار نسبت به فرآیند سنتی تعمیر فرورفتگی که در آن پانل بدنه سمباده می‌شود، پرکننده اضافه می‌شود و پانل دوباره رنگ می‌شود، زمان بسیار کمتری می‌برد.
هر آسیب یا فرورفتگی به نوعی منحصر به فرد است. هیچ دو وسیله نقلیه دقیقاً یکسان نیستند و هیچ دو شی یا وسیله نقلیه دیگری که می تواند به وسیله نقلیه شما آسیب برساند دقیقاً مشابه نیستند.به همین دلیل، ما شاهد تنوع گسترده ای از فرورفتگی ها در هر شکل و اندازه هستیم.
بخش مهمی از ترمیم فرورفتگی تغییر رنگ داده و تعیین اینکه آیا این فرآیند می تواند فرورفتگی شما را ترمیم کند یا خیر، ارزیابی پیچیدگی خود فرورفتگی است. فرورفتگی پیچیده تر به این معنی است که ترمیم آن دشوارتر است. چندین عامل مختلف وجود دارد که باید در نظر گرفته شود:
اگر فرورفتگی چین خورده باشد، ممکن است با صافکاری PDR قابل تعمیر نباشد. اگرچه تکنسین های ماهر PDR در جهان وجود دارد، اما چین و چروک ها باعث می شود که پانل بدنه به شکل اولیه خود بازگردد. یک مثال خوب از پیچیدگی دندانه زدن و نحوه تأثیر چین بر روند ترمیم فرورفتگی، فشردن قوطی یا بطری است.
بهترین صافکاری در تهران ابزار، پیک، چکش و تجهیزات ویژه‌ای دارند که امکان برداشتن برخی از فرورفتگی‌ها را با خراش‌های کوچک ممکن می‌سازد، اما این فرورفتگی‌ها معمولاً باید با فرآیند سنتی تعمیر فرورفتگی تعمیر شوند، زیرا رنگ و بدنه باید به هم بخورد. یک فیلر باید وارد شود. در برخی موارد شدید، پانل حتی ممکن است نیاز به تعویض داشته باشد.

بهترین صافکاری pdr

تفاوت بین صافکاری PDR پی دی آر و صافکاری همراه با رنگ

رنگ خودرو صافکاری زمانی استفاده می شود که رنگ خودرو در هنگام تصادف آسیب ببیند و خراشیده شود اما از صافکاری pdr زمانی استفاده می شود که رنگ آسیبی ندیده و فقط روی بدنه خودرو خراشیده و فرورفته باشد. صافکاری بدون رنگ و صاف کاری پی دی ار اغلب برای موارد بدنه خودرو که آسیب بدنه جزئی است استفاده می شود، اما اگر آسیب بدنه زیاد باشد، قسمت آسیب دیده باید بعد از صافکاری دوباره رنگ آمیزی شود.
در بازار خودرو ایران وقتی خودرویی تصادف می کند یا بدنه آن آسیب می بیند، قیمت خودرو به شدت کاهش می یابد. این کاهش قیمت زمانی اتفاق می افتد که شما قصد فروش خودرو را دارید و خریدار متوجه می شود که بدنه خودرو رنگ آمیزی شده است. اما اگر خرابی خودرو بدون رنگ و با روش صافکاری pdr ترمیم شود، این افت قیمت در خودرو اتفاق نمی افتد.
اکثر فرورفتگی های درب خودرو را می توان با صافکاری pdr بدون نیاز به رنگ آمیزی مجدد تعمیر کرد. از آنجایی که درب خودرو به راحتی از خودرو جدا می شود، روش صاف کاری pdr به شما این امکان را می دهد که به راحتی به قسمت های عقب درب خودرو دسترسی داشته باشید و فرورفتگی های ایجاد شده در درب را از بین ببرید و فرورفتگی را به شکل اولیه خود بازگردانید.در صورتی که فرورفتگی و آسیب دیدگی در صندوق عقب خودرو کم باشد به روش pdr به راحتی قابل ترمیم است مشروط بر اینکه رنگ درب ترک نخورده و فرورفتگی شدید نباشد.
یکی دیگر از عناصری که به کمک روش پی دی ار قابل تعمیر است، کاپوت خودرو است. کاپوت خودرو و همچنین درب خودرو به راحتی برداشته می شود و می توانید به قطعات زیر کاپوت دسترسی داشته باشید و با ابزار فرورفتگی ها را تعمیر کنید. برخی از انواع هودها مانند هود فایبرگلاس و فیبر کربن را نمی توان با روش PDR تعمیر کرد و کاپوت خودرو را باید با روش های دیگر تعمیر کرد.

تفاوت صافکاری pdr با نقاشی

جزئیات بدنه قابل تعمیر خودرو با صافکاری PDR

بسیاری از افراد می خواهند بدانند کدام قسمت های بدنه خودرو را می توان با صافکاری PDR پی دی آر ترمیم کرد. پاسخ به این سوال خیلی ساده نیست. شکل بدنه و شدت فرورفتگی خودرو و نحوه دسترسی به عقب بدنه از جمله عواملی است که به این امر بستگی دارد. در زیر اطلاعاتی در مورد قسمت های مختلف بدنه قابل تعمیر با صافکاری PDR آورده شده است.

گلگیرهای جلو با PDR قابل تعمیر هستند

گلگیرهای جلو در اکثر اوقات کاملا با دستگاه های pdr قابل ترمیم شدن هستند مگر در حالت های خاص و خودروهایی با جنس آلمینیوم مخصصوص خودرو هایی مانند بی ام و 740 li

اکثر درب ها را می توان با PDR تعمیر کرد

اکثر درب ها را می توان با فرآیند PDR تعمیر کرد. از آنجایی که درب به راحتی از خودرو جدا می شود، صافکاری PDR می توانند به راحتی به پشت درب ها دسترسی داشته باشند تا فرورفتگی ها را بیرون کشیده و به شکل اولیه خود بازگردانند. اگر درب خودروی شما دارای فرورفتگی کوچکی است، با صاف کاری PDR قابل تعمیر است. اما تا زمانی که رنگ ترک نخورده و فرورفتگی آن خیلی پیچیده نباشد.

درب موتور یا کاپوت را می توان با صافکاری PDR تعمیر کرد

از آنجایی که اکثر درب موتورها را می توان به راحتی از خودرو جدا کرد، تا زمانی که رنگ کاپوت دست نخورده باشد و فرورفتگی زیاد پیچیده نباشد، صافکاری PDR به راحتی می توانند برای ترمیم فرورفتگی ها به زیر کاپوت خودرو دسترسی داشته باشند. یک تکنسین قادر به تعمیر کاپوت ماشین شما خواهد بود. برخی از انواع درب موتورها مانند کاپود های فیبر کربنی و فایبر گلاس را نمی توان با PDR تعمیر کرد و باید کاپوت را تعویض کرد.سقف خودرو را معمولاً می توان با پی دی ار تعمیر کرد.
در صورت چپ شدن خودرو سقف خودرو آسیب می بیند. خوشبختانه اکثر فرورفتگی های سقف را می توان به طور کامل با فرآیند پی دی آر ترمیم کرد. در حالی که سقف خودروی شما دارای سانروف یا کروک است، برای یک تکنسین PDR راحت است که پشت فرورفتگی ها قرار بگیرد و آنها را تعمیر کند. آسیب های ناشی از تگرگ و سقوط اجسام روی سقف با این روش قابل ترمیم است.

کدام قسمت های بدنه را نمی توان با صافکاری PDR ترمیم کرد؟

اکثر قطعات بدنه خودرو تا زمانی که آسیب جدی ندیده باشند با فرآیند صافکاری PDR پی دی آر قابل تعمیر هستند، آسیب های شدید مانند سوراخ شدن باید با ابزارهای دستی تعمیر شوند. برخی از قسمت های بدن از مواد مختلفی ساخته شده اند که با فرآیند صافکاری بدون رنگ قابل ترمیم نیستند. این قطعات شامل سپرهای پلاستیکی، گلگیرهای فایبرگلاس، کاپوت فیبر کربنی است. در صورت آسیب دیدن صفحات پلاستیکی معمولاً این قطعه نیاز به تعویض دارد. وقتی صحبت از مواد شکننده تر به میان می آید، این مواد در صورت آسیب ترک خورده یا شکسته و خراشیده می شوند. در این صورت باید توسط سازنده سپر تعمیر شود.
تقریباً هر وسیله نقلیه ای را می توان با صافکاری PDR تعمیر کرد.پاک کننده های ما در مجموعه تخصصی مستر مکانیک هر گونه آسیب به بدنه را تعمیر می کنند. مجموعه ما بر روی انواع مختلف خودروها از جمله کوپه، سدان، خودروهای اسپرت و خودروهای لوکس (مرسدس بنز و بی ام و و غیره) کار می کند. ما عاشق صافکاری هستیم و آنها را به حالت اولیه خود باز می گردانیم.

به طور کلی، اکثر پانل های بدنه فلزی و آلیاژی را می توان با فرآیند تعمیر فرورفتگی بدون رنگ تعمیر کرد. اگر وسیله نقلیه شما از ورق فلز، آلومینیوم یا آلیاژ ساخته شده باشد، تا زمانی که پانل آن خیلی آسیب ندیده باشد، می توان آن را با فرآیند صافکاری PDR تعمیر کرد. این به این دلیل است که این نوع پانل ها را می توان با ابزار دستی شکل داد، چکش خوار هستند و همانطور که در بالا توضیح داده شد دارای حافظه فلزی هستند. اکثر پانل های بدنه خودرو را می توان با فرآیند تعمیر فرورفتگی بدون رنگ تعمیر کرد، اما برخی نیز وجود دارند که نمی توانند.

بخش هایی که توسط PDR قابل تعمیر نیستند

برخی از پانل های بدنه وجود دارند که به دلایل خوبی از مواد مختلفی ساخته شده اند، اما با فرآیند ترمیم فرورفتگی بدون رنگ قابل تعمیر نیستند. چیزهایی مانند سپرهای پلاستیکی، گلگیرهای فایبرگلاس، هودهای فیبر کربنی و کامپوزیت ها را نمی توان با فرآیند تعمیر فرورفتگی بدون رنگ تعمیر کرد.
این به این دلیل است که بیشتر این مواد از ابتدا بعید به نظر می رسد که فرورفته شوند. اگرچه سپرها و درهای پلاستیکی گاهی دارای فرورفتگی هایی هستند که به راحتی بیرون می زند، اما این پنل ها را نمی توان با PDR تعمیر کرد زیرا مانند سایر پنل ها حافظه فلزی ندارند.در صورت آسیب دیدن، پانل های پلاستیکی معمولاً به سادگی دور ریخته می شوند و جایگزین می شوند. چیزهایی مانند سپر، تزئینات و سایر قطعات پلاستیکی ماشین شما باید از نمایندگی یا فروشگاه معتبر سفارش داده شوند.
هنگامی که صحبت از مواد شکننده تر مانند فایبرگلاس یا فیبر کربن می شود، مواد در هنگام آسیب دیدگی و عدم فرورفتگی بیشتر مستعد ترک خوردن یا شکافتن هستند. در این صورت باید با فیلر یا به صورت تخصصی توسط متخصص دیگری تعمیر شوند.

چگونه فرورفتگی های ماشین را با اشکال مختلف با PDR رفع میشود

هر فرورفتگی به نوعی منحصر به فرد است. هیچ دو وسیله نقلیه دقیقاً یک شکل نیستند و هیچ دو شی یا وسیله نقلیه دیگری که می تواند به وسیله نقلیه شما آسیب برساند دقیقاً یک شکل نیستند. به همین دلیل، ما شاهد تنوع گسترده ای از فرورفتگی ها در هر شکل و اندازه هستیم.
ممکن است تعجب کنید – “شکل فرورفتگی ماشین من چگونه بر توانایی آن برای ترمیم با فرآیند ترمیم فرورفتگی بدون رنگ تاثیر می گذارد؟” – جواب کمی طولانی است اما در روشن شدن آن نقش دارد!

پیچیدگی تورفتگی

بخش مهمی از ترمیم فرورفتگی صافکاری PDR پی دی آر و تعیین اینکه آیا این فرآیند می تواند فرورفتگی شما را ترمیم کند یا خیر، ارزیابی پیچیدگی خود فرورفتگی است. فرورفتگی پیچیده تر به این معنی است که ترمیم آن دشوارتر است. چندین عامل مختلف وجود دارد که باید در نظر گرفته شود:

چین در فرورفتگی

اگر فرورفتگی کنده شده باشد، ممکن است با صافکاری PDR قابل تعمیر نباشد. اگرچه تکنسین های ماهر پی دی ار در دنیا وجود دارد، اما چین و چروک ها بازیابی شکل صحیح پنل بدنه را دشوار می کند.یک مثال خوب از پیچیدگی فرورفتگی ها و اینکه چگونه چین خوردگی بر روند ترمیم فرورفتگی تأثیر می گذارد، فشار دادن قوطی یا بطری است.
اینجوری بهش فکر کن وقتی قوطی یا بطری را فشار می دهید، یک فرورفتگی به جا می گذارد. اگر فرورفتگی که در آن باقی می گذارید گرد و صاف است، به طور معمول می توانید قوطی یا بطری را با دستان خود نگه دارید و به راحتی فرورفتگی را به شکل اولیه خود فشار دهید.
با این حال، اگر قوطی یا بطری را هنگام فشار دادن آن را چروک کنید، مهم نیست که چقدر تلاش می کنید تا چین را بیرون بیاورید، همیشه یک لبه وجود خواهد داشت. شما می توانید به مبارزه با فرورفتگی و چروک شدن تا آنجا که می خواهید ادامه دهید، تقریباً هرگز به شکل اولیه خود باز نمی گردد.
همین نظریه در مورد ماشین شما نیز صدق می کند. اگرچه اغلب از مواد مختلفی استفاده می شود و رنگ خودرو دارای خواص و خاصیت ارتجاعی متفاوتی است، یک فرورفتگی گرد راحت تر بیرون می آید و چروک شدن را دشوارتر می کند.
اکثر تکنسین‌های PDR ابزار، پیک و تجهیزات ویژه‌ای دارند که امکان برداشتن برخی از فرورفتگی‌ها را با یک فشار ملایم ممکن می‌سازد، اما این فرورفتگی‌ها معمولاً باید با فرآیند سنتی تعمیر فرورفتگی تعمیر شوند، زیرا رنگ باید مختل شود و بدن به پرکننده نیاز دارد.در برخی موارد شدید، پانل حتی ممکن است نیاز به تعویض داشته باشد.

عمق فرورفتگی

نکته مهم دیگر عمق فرورفتگی در وسیله نقلیه شما است. ترمیم فرورفتگی های کم عمق تر نسبت به فرورفتگی های عمیق تر اغلب آسان تر است. با توجه به اینکه قسمت بیشتری از پانل بدنه خودرو تحت تأثیر فرورفتگی عمیق‌تر قرار می‌گیرد، این می‌تواند قابلیت تعمیر و یکپارچگی پانل بدنه خودرو را محدود کند. هر چه عمق فرورفتگی بیشتر باشد، احتمال اینکه پانل به شکل اولیه خود بازگردد کمتر می شود.
قدرت و کیفیت رنگ وسیله نقلیه شما نیز یک عامل تعیین کننده خواهد بود. رنگ خودرو فقط قبل از شروع به ترک خوردن می تواند تا حد زیادی خم شود. خاصیت ارتجاعی رنگ در خودروسازان مختلف متفاوت است. برخی از وسایل نقلیه دارای ضخامت های مختلف رنگ و مواد افزودنی هستند که باعث می شود رنگ آنها انعطاف پذیرتر شود، در حالی که برخی دیگر شکننده تر هستند. خودرویی با رنگ انعطاف‌پذیرتر می‌تواند در برابر فرورفتگی‌های عمیق‌تر و پیچیده‌تر بدون ترک مقاومت کند و خودرویی که رنگ شکننده‌تر و رنگ سخت‌تری دارد، در صورت آسیب زودتر ترک می‌خورد.تکنسین های صافکاری PDR پی دی آر آموزش دیده اند تا قبل از تعمیر وسیله نقلیه شما به دنبال ترک های استرس زا و سایر علائمی باشند که نشان می دهد آسیب ممکن است از قدرت تسلیم رنگ فراتر رفته باشد. اگر رنگ علائم ترک خوردگی را نشان داد، پانل شما نیاز به رنگ آمیزی مجدد دارد و فرآیند سنتی ترمیم فرورفتگی مورد نیاز است.

علل متداول فرورفتگی های کوچک که می توان با PDR خودرو برطرف کرد

نکته مهم در مورد ترمیم فرورفتگی صافکاری PDR بدون رنگ این است که می تواند بسیاری از فرورفتگی های کوچک مختلف را که در اثر عوامل مختلف ایجاد می شوند، برطرف کند. این سریع ترین و مقرون به صرفه ترین شکل ترمیم فرورفتگی کوچک است. برخی از شما ممکن است این سوال را داشته باشید که چه نوع آسیب هایی را می توان با ترمیم فرورفتگی بدون رنگ ترمیم کرد و برخی از دلایل رایج فرورفتگی های کوچک ممکن است چیست. تقریباً هر مالک وسیله نقلیه پس از پارک کردن خودرو در جایی به سراغ خودروی خود می‌رود و در مقطعی از زندگی خود متوجه آسیبی می‌شود. ما یک لیست مفید از آنچه می تواند باعث ایجاد فرورفتگی در وسیله نقلیه شما شود ایجاد کرده ایم تا به شما کمک کند تا بفهمید چه اتفاقی افتاده است!

برخورد می تواند باعث ایجاد فرورفتگی های کوچک شود

برخوردها اغلب باعث فرورفتگی های کوچک می شوند. همه ما می دانیم که تصادفات اتفاق می افتد و گاهی اوقات وسایل نقلیه با یکدیگر تصادف می کنند. اگر یک فرورفتگی کوچک در سپر، در، گلگیر یا پانل بدنه خودروی خود مشاهده کردید، ممکن است ناشی از برخورد وسیله نقلیه دیگری با آن باشد.به ماشین خود خوب نگاه کنید. اگر می توانید رنگ متفاوتی را در فرورفتگی خود ببینید، به احتمال زیاد وسیله نقلیه دیگری با خودروی شما برخورد کرده است. در حالی که این می تواند هشدار دهنده باشد، رنگ خودروی دیگر معمولاً پاک می شود، و تا زمانی که رنگ شما ترک نخورده و ضربه خراش خیلی شدید نباشد، این فرورفتگی ها را می توان با صافکاری پی دی آر ترمیم کرد.

ضربه خوردن به درها یکی از دلایل رایج فرورفتگی های کوچک است

همه ما قبلا این کار را انجام داده ایم. یا به طور تصادفی خیلی نزدیک به وسیله نقلیه دیگری پارک کرده اید یا آنها این کار را در فروشگاه مواد غذایی انجام داده اند. در حالی که می خواهید مواد غذایی خود را در کابین وسیله نقلیه خود قرار دهید یا وارد آن شوید، به طور تصادفی با درب وسیله نقلیه دیگری برخورد می کنید. در بیشتر موارد وسایل نقلیه دارای روکش جانبی و چیزهای دیگر برای محافظت از پانل های واقعی بدنه در برابر آسیب هستند، در برخی موارد وسایل نقلیه اینگونه نیستند و در نهایت با یک فرورفتگی نامطلوب در کناره ها مواجه می شوند.
ضربه های درب شکل نسبتاً متمایزی دارند. اکثر درها دارای یک لبه بیرونی گرد هستند که با پانل بدنه وسیله نقلیه شما تماس پیدا می کند و در یک حرکت تاب دار به وسیله نقلیه شما برخورد می کند.نتیجه نوعی فرورفتگی تخم مرغی یا هلالی است که گاهی اوقات دارای لبه یا چین جزئی در داخل است.
از نظر امکان ترمیم فرورفتگی درب، همان قوانین تعمیر فرورفتگی های کوچک در اثر برخورد اعمال می شود. اغلب خراش هایی از درب دیگر روی سطح وجود دارد که با وسیله نقلیه شما تماس پیدا می کند و گاهی اوقات حتی اثری از رنگ دیگر باقی می ماند. تا زمانی که رنگ ترک نخورده، چین خوردگی جدی وجود نداشته باشد و قسمت پشت فرورفتگی قابل دسترسی باشد، فرورفتگی درب با تعمیر فرورفتگی بدون رنگ قابل ترمیم است.

آسیب ناشی از تگرگ با صافکاری PDR قابل ترمیم است

در طول فصل بارانی، تکنسین‌های صافکاری PDR پی دی آر معمولاً به لطف تعمیرات بسیاری از آسیب‌های ناشی از تگرگ که باید انجام شوند، بسیار مشغول هستند. آسیب تگرگ معمولا بر روی پانل های افقی بدنه خودرو تاثیر می گذارد. وقتی تگرگ از آسمان می‌بارد، معمولاً فرورفتگی‌های کوچکی روی کاپوت، سقف، صندوق عقب، گلگیرهای بالایی و پانل‌های یک چهارم خودرو ایجاد می‌کند.
تگرگ‌های بزرگ‌تر که از آسمان می‌بارند به این معنی است که احتمالاً فرورفتگی‌های بزرگ‌تری در وسیله نقلیه شما وجود دارد.در برخی موارد، در صورت وزش باد شدید در طول طوفان تگرگ، کناره‌های خودروی شما حتی ممکن است در اثر تگرگ آسیب ببیند. وزش باد شدید می تواند باعث آسیب تگرگ به سمت باد خودرو شود و همچنین نیاز به تعمیر خسارت تگرگ دارد.
نکته اصلی در مورد خسارت تگرگ، اندازه و میزان فرورفتگی هایی است که خودروی شما در تگرگ دریافت کرده است. اگر تگرگ ها به اندازه کافی بزرگ باشند، در واقع می توانند فرورفتگی هایی ایجاد کنند که خیلی بزرگ یا خیلی پیچیده هستند که با فرآیند ترمیم فرورفتگی بدون رنگ قابل ترمیم نیستند.
از آنجایی که بیشتر تگرگ ها طبیعت دایره ای دارند، فرورفتگی مشابه آنچه توپ گلف ایجاد می کند در وسیله نقلیه شما ایجاد می کنند. اغلب هیچ خراش تگرگ وجود ندارد زیرا آنها صاف هستند، اما تکنسین های صافکاری PDR باید مطمئن شوند که در رنگ وسایل نقلیه شما ترکی وجود ندارد زیرا فرورفتگی عمیق تر می تواند از حد رنگ شما فراتر رود. تا زمانی که هیچ شکافی وجود نداشته باشد و به قسمت پشت پانل بدنه دسترسی داشته باشید، معمولاً یک فرورفتگی کوچک ناشی از آسیب تگرگ قابل ترمیم است. PDR یکی از بهترین گزینه های موجود برای تعمیر آسیب تگرگ است.

فرورفتگی های کوچک ناشی از حوادث ورزشی

یکی دیگر از علل شایع فرورفتگی وسایل نقلیه، تصادفات ورزشی است. همه ما قبلاً این اتفاق را در فیلم‌ها دیده‌ایم، بچه‌ای در خارج از پارک با توپ بیس‌بال برخورد می‌کند، هدف کسی با تاب گلف خاموش می‌شود، و تعدادی توپ ورزشی روی یک وسیله نقلیه فرود می‌آید و به آن آسیب می‌زند. در فصل بهار و تابستان در طول فصل ورزش، این اغلب اتفاق می افتد.
چیزهایی مانند توپ های بسکتبال، توپ های بیس بال، توپ های فوتبال، توپ های گلف و موارد دیگر می توانند در هنگام پرواز از مسیر خارج شوند. خوشبختانه، فرورفتگی های ناشی از این حوادث ورزشی اغلب فرورفتگی های گرد جزئی و کم عمقی هستند که با استفاده از فرآیند ترمیم فرورفتگی صافکاری PDR پی دی ار قابل ترمیم هستند.
هنگامی که توپ های ورزشی با وسیله نقلیه شما تماس پیدا می کنند، اغلب فقط یک سوراخ گرد بدون خراش ضربه ایجاد می کنند. در برخی موارد شدید، توپ های گلف می توانند فرورفتگی های جدی تری ایجاد کنند، اما این بعید است. اگر رنگ کارخانه خودرو شما هیچ علامتی از ترک خوردن در ناحیه پشت فرورفتگی نشان نمی دهد، می توانید از یک تکنسین PDR دسترسی داشته باشید، این فرورفتگی های کوچک اغلب قابل تعمیر هستند و وسیله نقلیه شما به خوبی جدید به نظر می رسد!

موارد دیگری که باعث ایجاد فرورفتگی های کوچک در وسایل نقلیه می شود

موارد بسیار دیگری نیز وجود دارند که می توانند باعث ایجاد فرورفتگی های کوچک در وسیله نقلیه شما شوند.مواردی مانند افتادن اجسام، مانند افتادن سیب از درخت یا افتادن چیزی از سقف، می تواند باعث ایجاد فرورفتگی در شیشه های افقی بدنه خودرو شود. حتی تصادفات ساده ای مانند برخورد سبد خرید در پارکینگ مرکز خرید با وسیله نقلیه شما یا دوچرخه سواری کودک به وسیله نقلیه شما می تواند باعث فرورفتگی های کوچک شود.
صرف نظر از علت ایجاد فرورفتگی در وسیله نقلیه شما، تا زمانی که فرورفتگی بیش از حد شدید نباشد، رنگ دست نخورده باقی بماند و قسمت پشت پانل بدنه توسط تکنسین PDR قابل دسترسی باشد، فرورفتگی های کوچک در وسیله نقلیه شما را می توان با فرآیند ترمیم فرورفتگی بدون رنگ آمیزی

تأثیر رنگ بر فرآیند PDR

ممکن است فکر کنید که رنگ ربطی به از بین بردن فرورفتگی‌ها از بدنه فلزی یا آلومینیومی ندارد، اما در واقع بین رنگ و برداشتن فرورفتگی کار زیادی وجود دارد. همانطور که قبلا ذکر شد، رنگ خودرو انعطاف پذیر است، به این معنی که می تواند در برابر بسیاری از ترک ها مقاومت کند. برخی از رنگ ها دوام بیشتری نسبت به بقیه دارند و می توانند قبل از شکست در برابر فرورفتگی های جدی تری مقاومت کنند. اگر رنگ ترک خورده یا خراشیده باشد، نمی توانیم از صافکاری PDR برای تعمیر آن قطعه استفاده کنیم. و بدنه ماشین نیاز به رنگ آمیزی دارد.
نکته جالب در مورد رنگ خودروهای مدرن این است که علاوه بر زیبایی و ظاهر خودرو، نقش یک لایه محافظ را ایفا می کنند و خاصیت ارتجاعی خوبی دارند. اکثر رنگ های پلی اورتان اکریلیک پایه آب دارای خاصیت ارتجاعی عالی و سازگار با محیط زیست هستند.به دلیل خاصیت ارتجاعی و انعطاف پذیری بالایی که دارند، فرورفتگی ها و فرورفتگی هایی که معمولاً بزرگتر از قدرت تسلیم رنگ هستند را می توان به طور کامل با فرآیند صافکاری PDR ترمیم کرد.
برخی از رنگ‌های قدیمی‌تر خودرو، خاصیت ارتجاعی یا انعطاف‌پذیری مشابه رنگ‌های خودروهای مدرن را ندارند. با این حال، استثناهایی برای این قاعده وجود دارد. برخی خودروهای مدرن از رنگ‌های نازک‌تر و روکش‌های شفاف استفاده می‌کنند که چسبندگی بیشتری به رنگ نسبت به رنگ‌های پلی‌اورتان اکریلیک پایه آب می‌دهد.

قیمت و هزینه صافکاری pdr

در حالی که ممکن است به نظر برسد که رنگ شما ربطی به از بین بردن فرورفتگی از پانل بدنه فلزی یا آلومینیومی ندارد، اما در واقع ارتباط زیادی با آن دارد و محدودیت‌های فرآیند صافکاری PDR چیست!
همانطور که قبلاً ذکر شد، رنگ خودرو دارای محدودیت کشسانی است که تا چه حد می تواند قبل از ترک خوردن کشیده شود. برخی از رنگ‌ها نسبت به سایرین انعطاف‌پذیرتر هستند و می‌توانند در برابر فرورفتگی بزرگ‌تر و شدیدتر قبل از آسیب یا مختل شدن رنگ مقاومت کنند. اگر رنگ ترک خورده یا تا حد فلز خراشیده شده باشد، فرآیند تعمیر فرورفتگی بدون رنگ بعید است که فرورفتگی شما را برطرف کند و پانل بدنه خودروی شما نیاز به رنگ آمیزی مجدد دارد.
خوبی رنگ خودروهای مدرن این است که چیزی بیش از ارزش زیبایی شناختی ارائه می دهد. این کار خیلی بیشتر از اینکه وسیله نقلیه شما را خوب جلوه دهد، انجام می دهد! به عنوان یک لایه محافظ عمل می کند و خواص مطلوب بسیاری دارد.
بیشتر رنگ های مینای پلی اورتان اکریلیک پایه آب دارای خواص کشسانی بسیار خوبی هستند و هنوز هم بسیار سازگار با محیط زیست هستند.به دلیل خاصیت ارتجاعی و دوام زیاد، برجستگی ها و فرورفتگی هایی که معمولاً باعث می شود رنگ شما از حد خود فراتر رود و ترک بخورد یا از بین برود، اکنون از طریق فرآیند صافکاری PDR پی دی ار کاملاً قابل تعمیر هستند.
برخی از رنگ‌های قدیمی‌تر خودرو مانند رنگ‌های خودروهای مدرن، خاصیت ارتجاعی یا کشسانی ندارند. با این حال، استثناهایی برای این قاعده وجود دارد. برخی از وسایل نقلیه مدرن از رنگ‌های شکننده‌تر و روکش‌های شفاف‌تر استفاده می‌کنند که می‌تواند باعث انعطاف‌پذیری کمتر رنگ نسبت به رنگ‌های مینای پلی‌اورتان اکریلیک پایه آب شود. همه ما وسایل نقلیه قدیمی را در انبارهای زباله و پارکینگ های دهه هفتاد و هشتاد دیده ایم که یک فرورفتگی کوچک باعث ترک خوردن رنگ و شروع به کنده شدن آن شده است. در چنین مواردی، پانل به سادگی نیاز به رنگ آمیزی مجدد دارد.

ابزارهای صافکاری PDR

تکنسین های PDR برای تکمیل موفقیت آمیز کار خود به ابزارهای صافکاری PDR نیاز دارند. رایج ترین ابزار برای این کار میله های PDR هستند، این میله های فلزی بلند برای کشیدن فلز در جای خود استفاده می شوند و معمولاً گران هستند. کیت های این کار شامل میله هایی با اشکال و طول های مختلف، ابزار سیمی، قلاب، ابزار شیشه ای، تخت، اهرمی، گردان، ماهی، دسته های گرد یا قلاب، و واکس های ریخته گری می باشد. همچنین دیدن تکنسین‌هایی که از نوار چسب برای مشخص کردن فرورفتگی‌ها، چراغ‌های LED و کیت‌های چسب‌کشی استفاده می‌کنند، معمول است

قیمت و هزینه صافکاری PDR چقدر است؟

قیمت صافکاری شما به عواملی مانند میزان آسیب، اندازه منطقه آسیب دیده و محل آسیب بستگی دارد. در تصادفات شدیدتر، دسترسی به قسمت پشتی بدنه آسان نیست. به همین دلیل، اگر آسیب بیشتر باشد، هزینه و زمان بیشتری نسبت به یک صافکاری ساده خواهد داشت. برای خسارت های جزئی از 500 هزار تومان تا 3 میلیون تومان و برای خسارت های بزرگتر حدود 6 تا 20 میلیون تومان تمام می شود.
یکی دیگر از مواردی که باید به آن توجه کنید میزان آسیب وارد شده به وسیله نقلیه شما است. طبیعتا قیمت سقف ماشین صافکاری از در یا گلگیر گرانتر خواهد بود. با این وجود، تعیین دقیق دستمزد صافکاری دشوار است، زیرا حوادثی که رخ می دهند هرگز یکسان نیستند. از طرفی صافکاری بدون رنگ همیشه ارزانتر از صافکاری و رنگ خواهد بود و در صافکاری PDR نیازی به استفاده از بتونه و رنگ نیست، قطعا هزینه کمتری را در بر دارد

هزینه تعمیر فرورفتگی شما به عوامل ذکر شده در بالا در فرآیند تخمین بستگی دارد. ترمیم بدنه پیچیده تر نسبت به یک ترمیم فرورفتگی ساده بیشتر طول می کشد و هزینه بیشتری دارد. فرورفتگی که تعمیر آن دشوارتر است، زیرا نمی توان به راحتی به ناحیه پشت فرورفتگی دسترسی پیدا کرد، همچنین تعمیر آن به زمان بیشتری نیاز دارد و هزینه بیشتری نیز خواهد داشت.
نکته دیگری که باید در نظر بگیرید میزان فرورفتگی روی وسیله نقلیه شما است. تعمیر سقفی با آسیب تگرگ و 30 فرورفتگی نیز از یک درب گران‌تر خواهد بود. صرف نظر از این، تعیین دقیق هزینه تعمیر بدنه شما دشوار است. هیچ دو فرورفتگی یکسان نیستند، بنابراین مقایسه آن دشوار است!
صرف نظر از هزینه، ترمیم فرورفتگی بدون رنگ همیشه هزینه کمتری نسبت به فرآیند ترمیم صافکاری سنتی دارد و برای محیط زیست نیز بهتر است. از آنجایی که ما نیازی به استفاده از پرکننده های بدن، رنگ آمیزی مجدد یا استفاده از مواد شیمیایی مضر در فرآیند ترمیم فرورفتگی بدون رنگ خود نداریم، هیچ تاثیر نامطلوبی بر محیط زیست نداریم و در هزینه شما صرفه جویی می کنیم.اگرچه تکنسین های آموزش دیده ما نرخ کار قابل مقایسه ای با کارگاه های بدنه خودرو دارند، اما ما اغلب می توانیم فرورفتگی ها را سریعتر ترمیم کنیم و در هزینه های مواد در مقایسه با روند سنتی تعمیر فرورفتگی صرفه جویی کنیم. تعمیر فرورفتگی بدون رنگ ارزان ترین و موثرترین راه برای ترمیم فرورفتگی روی ماشین شما است.
برای تمام نیازهای خود به تعمیر فرورفتگی بدون رنگ، به مستر مکانیک مراجعه کنید
امیدواریم این راهنمای جامع برای ترمیم صافکاری pdr مفید بوده باشد و به بسیاری از سوالات PDR شما پاسخ داده باشد. ما می‌خواهیم مطمئن شویم که شما در مورد تعمیر ماشین خود به خوبی آموزش دیده‌اید تا بدانید که چگونه PDR می‌تواند ماشین شما را بدون شکستن بانک تعمیر کند. این واقعا یکی از بهترین راه ها برای تمیز کردن ماشین شما است.
در مستر مکانیک ، ما تلاش بیشتری می کنیم تا مطمئن شویم که ترمیم خودروی شما تا حد امکان سریع و بدون هزینه اضافی است. ما با هر وسیله نقلیه مشتری به گونه ای رفتار می کنیم که گویی مال خودمان است و اطمینان حاصل می کنیم که با هر تعمیری که انجام می دهیم بهترین کار و کیفیت را ارائه می دهیم. این مزیت قوی و نحوه ارائه کیفیت بی نظیر با رقبای خود است.اگر می‌خواهید وسیله نقلیه شما توسط متخصصان واقعی تعمیر شود تا به زیبایی روزی که از کارخانه خارج شده بود ، به نظر برسد، امروز برای دریافت مشاوره کاملا رایگان از مستر مکانیک دیدن کنید.

مستر مکانیک این تضمین را میدهد که همانند روز اول از خودروی خود نهایت لذت را ببرید

Like The First Day

برای رفع مشکل خودروی خود و یا هماهنگی جهت ارسال خودروبر رایگان در تمامی نقاط تهران ، با کارشناسان مستر مکانیک تماس بگیرید

راه های ارتباطی با مستر مکانیک

4.6/5 - (24 امتیاز)

‫4 دیدگاه ها

  1. سلام
   بله ، باید به شعبه اشرفی یا چیتگر مراجعه کنید
   شعبه شهرک غرب تخخصی برای خودرو های خارجی میباشد

 1. سلام
  برای هیوندا النترا که حدود دو وجب در صندوق عقب تو رفته هزینه صافکاری پی دی ار چقدر میشه؟

  1. با سلام خدمت شما کاربر گرامی
   برای استعلام دقیق قیمت باید به شعبه شهرک غرب مراجعه کنید
   یا اینکه برای هزینه حدودی عکس های ناحیه آسیب دیده را به واتساپ یا تلگرام مجموعه ارسال نمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
error: محتوا محافظت شده میباشد