صافکاری و نقاشی

سپر سازی ( تعمیر و ترمیم سپر )

ترمیم و تعمیر سپر ماشین تخصصی

سپر در جلو و عقب خودرو قرار می گیرد. همانطور که از نام آن پیداست، این واحد ، واحد دفاعی اولیه خودرو است. بدین ترتیب در صورت تصادف اولین قطعه ای که قطعا آسیب می بیند سپر خودرو است. در نتیجه زمانی که اتفاقی می افتد باید برای تعمیر سپر خودرو خود نیز به دنبال سپر سازی ماشین خارجی باشید. هر گونه نقص در این قسمت نمایانگر ظاهر خودرو خواهد بود. همچنین خودرو باید توسط افراد حرفه ای تعمیر شود تا تمامی ایرادات برطرف شود. اکثر عیوب سپر خودرو با تعمیر سپر ماشین رفع می شود. اما اگر آسیب زیاد است و به طور کامل خورد و شکسته شده دیگر غیرممکن است، سپر ماشین شما باید تعویض شود.

سپر خودرو برای محافظت از بدنه و قسمت عقب و جلویی آن طراحی شده است و استحکام آن باید به حدی باشد که در صورت تصادف بتواند وظیفه اصلی خود را که حفظ جان سرنشینان خودرو است به خوبی انجام دهد. سپرها از مواد مختلفی ساخته می شوند. این قطعات در ابتدا فلزی بودند و با وجود استحکام، ضربه را آنطور که انتظار می رفت جذب نمی کردند. اضافه وزن هم داشتند. امروزه در تولید سپر برای دارندگان خودرو، علاوه بر کارایی و کیفیت، ظاهر سپرها نیز اهمیت دارد. به همین دلیل است که تغییر بزرگی در دنیای حفاظت رخ داده است. در صورتی که سپر خودرو شما آسیب دیده است و برای تعمیر و جوشکاری پلاستیک سپر به بهترین صافکاری تهران مراجعه کنید

سپرها اغلب اولین قسمتی از خودرو هستند که در صورت تصادف تماس را جذب می کنند. بنابراین، اطمینان از تعمیر صحیح و ایمن سپر ماشن بسیار مهم است. ما در مستر مکانیک بهترین و مهم ترین ابزارها را برای تیم مناسب ارائه می دهیم تا کار را به درستی انجام دهند. امکان صافکاری PDR در صورت فرو رفتگی در بخش گلگیر ها و پایه اتصال سپر به بدنه وجود دارد.

تعمیر تخصصی سپر ماشین های خارجی

سپرها برای محافظت از ساختار خودرو طراحی شده اند، زیرا اغلب اولین قسمت از خودرو هستند که هر گونه ضربه را در هنگام برخورد جذب می کنند. تکنسین های تعمیر سپر خودرو آموزش دیده اند تا این قطعات حیاتی را به شرایط قبل از تصادف بازگردانند.

در سپر سازی ، تیم ما تمام تعمیرات مناسب برای هر سپر را با دقت انجام می دهد و هر گونه خط و خش، فرورفتگی، شکستگی و ترک یا خط و خش را از روی سپر شما پاک می کند. بسیاری از قسمت های سپر پلاستیکی قابل تعمیر هستند به خصوص درپوش سپر که معمولاً توسط خودرو آسیب می بیند.

خرید لوازم یدکی خودرو

نمونه کارها

برای مشاهده نمونه کارهای بیشتر به صفحه اینستاگرام ما مراجعه کنید

فرآیند تعمیر سپر خودرو

زره ترموپلاستیک از ذوب گلوله های پلاستیکی بسیار کوچک و سپس تزریق پلاستیک مذاب به قالب ایجاد می شود. پس از سرد شدن قالب، سپر از قالب خارج شده و سپر جدید تولید می شود. از آنجایی که ترموپلاستیک ها بسیار انعطاف پذیر، آسان برای استفاده و بازیافت هستند و مقرون به صرفه هستند، بیشتر درپوش های شوک از ترموپلاستیک ساخته می شوند.

سپرها که از پلاستیک نیمه سخت یا گرماسخت ساخته شده اند، به دو ماده پلیمری مختلف تزریق می شوند و به طور دائم در یک قالب به یکدیگر متصل می شوند. سپرها بادوام هستند، اما تعمیر مناسب نیاز به دانش درست دارد.

سپر آسیب دیده خود را به مستر مکانیک بسپارید و ما آن را تعمیر می کنیم تا کاملاً جدید به نظر برسد. و مثل همیشه تکنسین های ما از جدیدترین ابزار تعمیر استفاده می کنند

انواع سپر خودرو

با توجه به هدف ساخت خودرو و کاربرد آن در جامعه، سپرها از دو نوع فلزی و پلیمری ساخته می شوند. هنگام ساخت سپر برای وسایل نقلیه شخصی مناسب برای مصارف شهری، از کامپوزیت های پلیمری برای ساخت سپرها استفاده می شود که معمولا دارای چندین لایه هستند. از فایبرگلاس برای افزایش استحکام آن استفاده می شود. تخته پشتی فایبرگلاس انعطاف پذیرتر است و به راحتی شکل می گیرد.

هنگام ساخت سپرهای فولادی از ترکیبات فولادی استفاده می شود که وزن آنها بیشتر از فایبرگلاس بوده و برای وسایل نقلیه خارج از شهر مناسب است.

سپرهای فولادی در صنعت خودروسازی امروزی نقش چندانی ندارند. دلیلش این است که سنگین است و هزینه تولید بالایی دارد. همچنین تعمیر آن دشوارتر است. در تولید لوازم داخلی خودرو استفاده از ضربه گیرهای فایبرگلاس در حال گسترش است.

تعمیر سپر فایبرگلاس

در صنعت پلاستیک ها به دلیل اینکه به راحتی چکش خوار هستند و استحکام بیشتری نسبت به فلز دارند کاربرد فراوانی دارند، پلاستیک هایی که در حال حاضر در سپر خودرو استفاده می شود به روش های مختلفی با هم ترکیب و فشرده می شوند تا بتوان از آنها در سپر سازی استفاده کرد. یکی از این روش ها جوشکاری پوشش پلاستیکی است که در آن دو پلاستیک سازگار پیوند مولکولی را تشکیل می دهند.

بیشتر سپرهای خودروهای شهری از فایبرگلاس ساخته شده اند. حفاظ کامپوزیت پلیمری دارای چندین لایه شیشه می باشد تا علاوه بر زیبایی، مقاومت خوبی نیز داشته باشند و به راحتی شکسته نشوند. همچنین تعمیر سپر فایبرگلاس آسان است و با استفاده از جوش پلاستیک می توان سپر شکسته را تعمیر کرد.

قیمت تعمیر سپر خودرو به چه چیزی بستگی دارد؟

از آنجایی که سپرها انواع مختلفی دارند، هزینه تعمیر سپر ماشین آسیب دیده به عوامل زیادی بستگی دارد. نوع و مدل ماشین شما و میزان آسیب دیدگی سپر شما بر قیمت تعمیر سپر شما تاثیر می گذارد. با توجه به این مورد نمی توان قیمت سپر خودرو را هزینه ثابت و اعلامی در نظر گرفت. مثلا خودروهای خارجی سپر بیشتری نسبت به خودروهای داخلی دارند. هزینه تعمیر سپر لندکروز قطعا با هزینه تعمیر سپر هیوندای آی 20 برابری نمی کند. همانطور که قبلا ذکر شد، هر چه آسیب به سپر خودرو شما بیشتر باشد، زمان و مراحل بیشتری برای تعمیر و ترمیم سپر توسط تکنسین صرف می شود که به نوبه خود باعث افزایش قیمت تعمیر سپر شما می شود.

سپر سازی

جوش سپر پلاستیکی انواع خودروهای خارجی

کارشناسان و متخصصان تعمیر سپر خودرو و جوش پلاستیک در تهران در مجموعه خدمات خودرویی مسنر مکانیک آماده خدمت رسانی به همراهان عزیز می باشند. ما کلیه خدمات مربوط به سپر خودرو از جمله تعمیر سپر شکسته و جوش پلاستیک در تهران را ارائه می دهیم.

راه هایی برای رفع ترک خوردگی سپر خودرو

جوش پلاستیک معمولاً برای تعمیر سپرهای پلاستیکی ترک خورده یا شکسته خودرو استفاده می شود. چون این روش مقرون به صرفه است، دوام و استحکام بالایی نیز دارد. به خاطر داشته باشید که تعمیر سپر آسیب دیده حداقل 2 ساعت زمان می برد و مراحل زیر را دنبال کنید.

حذف سپرهای آسیب دیده و ترک خورده: برای ترمیم سپرهای آسیب دیده و ترک خورده، سپر باید برداشته شود. به طور معمول، سپر خودرو با پین و پیچ متصل می شود. تعمیرکار با برداشتن پیچ به آرامی سپر را از بدنه جدا کرد.

تراز کردن قسمت های شکسته و شکسته سپر: برای نگه داشتن و تراز کردن قسمت های جدا شده سپر از گیره های مخصوص استفاده کنید. این کار در کیفیت بهتر جوش پلاستیک بسیار موثر است.

جوش دادن قسمت های آسیب دیده سپر: قبل از شروع جوشکاری باید ناحیه مورد نظر کاملاً تمیز شود و قطعات پلاستیکی یا اضافی این قسمت کاملاً از سپر جدا و تمیز شوند. سپس لبه پلاستیکی با استفاده از آهن لحیم کاری از داخل ذوب می شود و به یکدیگر متصل می شود. جوشکاری سپر از داخل باعث افزایش استحکام می شود و از نمایان شدن ناحیه جوش در ظاهر سپر جلوگیری می کند. نکته مهم دیگر پرکردن فضاهای خالی ایجاد شده در اثر شکستگی و ترک است. برای این منظور از یک قطعه پلاستیک دیگر در حین جوش خوردن ترک و شکست استفاده می شود. با گرم کردن قطعه اضافی پلاستیک در نقطه شکست، استحکام سپر در نقاط آسیب دیده افزایش می یابد.

پرداخت ناحیه تحت درمان: پس از ترمیم البته محل جوش پلاستیک صاف و براق به نظر نمی رسد. بنابراین لازم است تکنسین های تعمیر سپر پلاستیکی خودرو، محل تعمیر را با سمباده صاف و یکدست کنند.

رنگ آمیزی سپر تعمیر شده: آخرین مرحله تعمیر سپر پلاستیکی خودرو، مرحله رنگ آمیزی است. اگر قسمت کوچکی از سپر تعمیر شده است، بهتر است فقط آن قسمت را رنگ کنید. مهارت تعمیرکار سپر پلاستیکی خودرو در این مرحله عامل مهمی است تا محل تعمیر بدون تفاوت رنگ با سایر قطعات رنگ آمیزی شود.

سخن پایانی

تعمیر سپر یکی دیگر از انواع تعمیر و بازسازی سپر آسیب دیده است. صاف کردن معمولاً در مواردی که آسیب جزئی و در سطح دندانه شده باشد می تواند مؤثر باشد. وقتی صحبت از سپرهای فلزی به میان می‌آید، صاف کردن یک کار رایج است که می‌توان آن را طی مراحلی که در بخش تعمیر سپر ماشین فلزی توضیح دادیم انجام داد. با این حال، هنگام صاف کردن سپر پلاستیکی خودرو، آسیب دیدن سپر باید بررسی شود. به هر حال وجود ترک و شکستگی مانع از صافی سپر پلاستیکی خودرو می شود. نکته مسطح سپر بازگرداندن شکل سپر به حالت اولیه است. هنگامی که سپر در اثر ضربه تغییر شکل می دهد، تکنسین تعمیر سپر پلاستیکی خودرو باید سعی کند سپر تغییر شکل یافته را با حداقل فشار و ضربه به حالت اولیه بازگرداند. در چنین شرایطی کارشناسان مستر مکانیک از وسایل گرمایشی استفاده می کنند که معمولا حرارتی در حدود 50 درجه سانتیگراد تولید می کنند. لبه ها با یک دستگاه گرمایش گرم می شوند، سپس ناحیه مرکزی قسمت فرورفته. این گرما باعث نرم شدن پلاستیک می شود و با وارد کردن فشار از سمت مقابل می توان دندانه را ترمیم کرد. اما نمی توان انتظار داشت که سپر به این راحتی به شکل اولیه خود بازگردد. در این صورت تعمیرکار باید از سمباده ریز برای صاف کردن قسمت های برآمده استفاده کند و در صورت نیاز حفاظ را طوری رنگ کند که قسمت تعمیر شده با سایر قسمت ها همخوانی داشته باشد.

مستر مکانیک این تضمین را میدهد که همانند روز اول از خودروی خود نهایت لذت را ببرید

Like The First Day

برای رفع مشکل خودروی خود و یا هماهنگی جهت ارسال خودروبر رایگان در تمامی نقاط تهران ، با کارشناسان مستر مکانیک تماس بگیرید

راه های ارتباطی با مستر مکانیک

5/5 - (4 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
error: محتوا محافظت شده میباشد