صافکاری و نقاشی

شاسی کشی با دستگاه

شاسی کشی تخصصی ماشین های خارجی با دستگاه تمام اتوماتیک آلمانی

تصادفات یک اتفاق رایج در بین افرادی است که از اتومبیل استفاده می کنند. به همین دلیل در اثر انواع تصادفات، خودرو می تواند آسیب های مختلفی را متحمل شود. برخی از این آسیب ها سطحی و جزئی هستند و با صافکاری pdr و صافکاری بدون رنگ قابل ترمیم هستند. اما در برخی موارد ضربه شدیدتر می شود و خودرو نیاز به تعمیر اساسی تری دارد.
شاسی کشی ماشین با دستگاه تمام اتوماتیک آلمانی یکی از اقدامات تخصصی در صافکاری و نقاشی محسوب می شود، در واقع شاسی کشی خودرو کاربردی است که برای خودروهایی با آسیب های جدی تری استفاده می شود. این روش که از نوع صافکاری است برای ضربه های عمیق تری که به داخل شاسی خودرو نفوذ کرده است استفاده می شود. اکنون با ما همراه باشید تا همه چیزهایی را که باید در مورد شاسی کشی بدانید توضیح می دهیم.
همانطور که در بالا ذکر شد، شاسی کشی با دستگاه یکی از عملیات تعمیر خودرو محسوب می شود. حال سوالی که مطرح می شود این است که در واقع شاسی خودرو چیست؟ شاسی خودرو همانند بدنه اصلی خودرو است. هر دستگاه یا هر جسم دارای بدنه اصلی است که بقیه تجهیزات با توجه به آن بدنه ها روی آن سوار می شوند.بنابراین شاسی خودرو اصلی ترین استخوانی است که در اثر ضربه های سنگین می تواند فرو بریزد. حال شاسی کشی با استفاده از دستگاه های خاص و ترفندهای موجود این شاسی را تعمیر کرد که به آن شاسی کشی می گویند. توجه داشته باشید که شاسی کشی باید توسط افراد با تجربه و دستگاه تمام اتوماتیک دقیق انجام شود.

مرکز موقتا تعطیل میباشد لطفا تماس نگیرید

زیرا این اسکلت اولیه خودرو در صورت آسیب دیدگی یا آسیب های دیگر می تواند مشکلات جدی ایجاد کند. شاسی کشی ماشین ، که برای تعمیرات خودرو در نظر گرفته می شود به نوعی صافکاری است. در واقع در این روش کارشناسان و مکانیک ها تا حد امکان سعی می کنند با استفاده از روش هایی بدون کمترین آسیب به خودرو آنها را تعمیر کرده و مجددا شاسی خودرو را تعمیر کنند.

در مرکز خدمات خودرویی مستر مکانیک از تجهیزات به روز و پیشرفته آلمانی برای شاسی کشی خودرو استفاده می شود. جهت اطلاع از هزینه صافکاری و شاسی کشی خودرو بایستی خودرو به صورت حضوری توسط استادکاران مجموعه کارشناسی شود و پس از اعلام هزینه شاسی کشی و توضیحاتی پیرامون مدت زمان شاسی کشی و روند انجام کار، در صورت رضایت مشتری کار آغاز می شود. ساعت کار مجموعه خدمات خودرویی مستر مکانیک از ساعت 9 صبح الی 7 بعد از ظهر می باشد. جهت مشاهده نمونه کارهای بیشتر با ما تماس بگیرید

شاسی کشی خودرو یک سرویس تخصصی صافکاری و نقاشی است که نیاز به تخصص و تجهیزات خاص دارد که باعث شده برخی از مراکز صافکاری خودرو اقدام به انجام شاسی کشی نکنند. اما خوشبختانه در سرویس تعمیرات و رنگ مستر کانیک که در غرب تهران واقع شده است، انواع خدمات تخصصی مربوط به صافکاری  ماشین خارجی به نحو احسن و با دقت بالا انجام می شود.
از دستگاه زیر شاسی در جهت کشش، صاف کردن و مرکزیت دقیق شاسی خودروهای تصادفی استفاده می شود. با توجه به اینکه روش های سنتی و قدیمی شاسی کشی برای خودروها قدیمی و غیراستاندارد بوده و باعث صاف نشدن و تراز نشدن دقیق شاسی می شود لذا استفاده از جک شاسی (با توجه به اینکه شاسی خودرو اسکلت اصلی محسوب می شود. خودرو از نظر ایمنی بسیار مهم است، خودرو در سطح قابل قبولی قرار دارد.
شاسی کش در مدل های زمینی با جک و تجهیزات کشش اتاق تولید می شود و در مراکز حرفه ای صافکاری و رنگ خودرو برای تنظیم و کشیدن شاسی و قسمت های مختلف خودروهای تصادفی استفاده می شود. کشنده شاسی دارای ابزار مخصوص شاسی کشی است که با کشیدن دقیق شاسی به استاندارد سازنده خودرو، فرمان و کشش لاستیک را از بین می برد.
مستر مکانیک که یکی از مراکز حرفه ای خودرو صافکاری در غرب تهران می باشد دارای پیشرفته ترین تجهیزات شاسی کشی خودرو در کشور می باشد.

خرید لوازم یدکی خودرو

نمونه کارها

برای مشاهده نمونه کارهای بیشتر به صفحه اینستاگرام ما مراجعه کنید

شاسی کشی ماشین چیست؟

در برخی از تصادفات به خصوص تصادفات سر به سر، ضربه به خودرو می تواند به حدی باشد که علاوه بر بدنه خودرو، شاسی خودرو نیز آسیب ببیند. چنین خودروهایی قبل از هر چیز نیاز به تعمیر شاسی خود دارند که به آن خودرو شاسی کشی می گویند.
شاسی کشی به مجموعه اقداماتی اطلاق می شود که از نظر بازگرداندن شاسی خودرو به شکل اولیه خود انجام می شود. در بسیاری از تصادفات جاده ای ضربه و فشار وارده به خودرو به حدی است که شاسی خودرو از حالت استاندارد و اولیه خود خارج شده و شکل آن تغییر می کند.
همانطور که گفته شد شاسی خودرو اسکلت اصلی خودرو است. در نتیجه اگر شاسی خودرو در تصادف آسیب ببیند، قبل از هر اقدامی، شاسی خودرو باید صافکاری باشد. شاسی خودرو صافکاری شاسی کشی نامیده می شود.
شاسی کشی توسط تیم های صافکاری انجام می شود و نیاز به دقت و ظرافت زیادی دارد زیرا لازم است اسکلت و بدنه خودرو به حالت اولیه خود بازگردد و تمام زوایای چهار ضلعی اسکلت کاملاً مشابه قبل از تصادف باشد.

شاسی کشی ماشین

انواع شاسی کشی خودرو های خارجی

همانطور که در ابتدای مقاله اشاره شد، تصادفات رانندگی را می توان به دو دسته اصلی و عمومی تقسیم کرد. یکی از این دو نوع تصادف، تصادف شدید است که منجر به آسیب به شاسی خودرو می شود. همانطور که در بالا ذکر شد، شاسی خودرو اسکلت اصلی خودرو است. بنابراین اگر شاسی خودرو در تصادف آسیب ببیند، قبل از انجام هر کاری شاسی خودرو باید صافکاری شود. شاسی خودرو صافکاری شاسی کشی نامیده می شود.

فرآیند شاسی کشی در صافکاری خودرو مانند سایر بخش های این حرفه انواع مختلفی دارد.به طور کلی، سه نوع شاسی کشی وجود دارد که بیشتر توسط متخصصان استفاده می شود:
شاسی کشی با میله
شاسی کشی با کانکتور ماشین 4 پین
شاسی کشی با دستگاه شاسی

شاسی کشی ماشین های خارجی با دستگاه تمام اتوماتیک آلمانی پیشرفته

این روش جدیدتر و مدرن تر از دو روش دیگر است. با پیشرفت علم دستگاهی ساخته شده است که ترکیبی از دو روش اول است و عملیات شاسی کشی را کاملاً مکانیکی و دقیق انجام می دهد. در این روش خودروی صافکاری، صافکار با استفاده از علم و تجربه خودرویی خود، میزان نیروی مورد نیاز برای بازگرداندن شاسی خودرو به حالت اولیه را محاسبه و وارد می کند.
دستگاه های شاسی کشی دارای هرم هایی هستند که برای تنظیم شاسی خودرو استفاده می شود. از دیگر دستگاه های خودروهای شاسی کشی می توان به جک های پمپ، جک های فولک اشاره کرد که هر کدام اصول خاص خود را در شاسی کشی دارند و تنها صاف کننده های حرفه ای می توانند از آنها برای بازگرداندن شاسی خودرو به حالت اولیه استفاده کنند.
توجه داشته باشید که شاسی کشی در صافکاری بسیار مهم و ضروری است. اگرچه پیشرفت تکنولوژی در واحدهای جدید شاسی کشی وضعیت اولیه شاسی خودرو را تا حد زیادی بازگردانده است، اما هرگز دوام و کارایی شاسی اصلی خودرو را نخواهد داشت.شاسی کشی مشکلاتی را در خودرو ایجاد می کند که به مرور زمان افزایش می یابد و این مشکلات هزینه های زیادی را به صاحب خودرو تحمیل می کند.
یکی از مهمترین ایرادات پس از شاسی کشی سایش تایر است که باعث فرسودگی تایر در مدت زمان بسیار کمتری نسبت به شاسی بدنه اصلی خودرو می شود. در هنگام خرید خودروهای دست دوم بررسی بدنه شاسی کشی ضروری و حیاتی است زیرا خرید خودروهای شاسی کشی شده هزینه های زیادی را به صاحب خودرو تحمیل می کند.

عواقب یک شاسی کشی نادرست چیست؟

اگر تعمیر شاسی کشی خودرو به درستی انجام نشود عواقب بسیار مهمی برای خودرو دارد. به همین دلیل این کار باید توسط دستگاه های پیشرفته و متخصصان انجام شود تا مشکلات ذکر شده در زیر به مرور زمان برای خودرو و کاربران آن پیش نیاید. برخی از این ضررهای جعلی شاسی کشی عبارتند از:

سایش تایر

اگر شاسی کشی به درستی انجام شود و میله ها به خوبی باز نشوند، لاستیک ها به مرور زمان فرسوده می شوند. در نتیجه ساییدگی کش ها با فشار وارده از بین می روند.

فشار روی سایر قسمت های خودرو

یکی دیگر از مشکلات تعمیر شاسی کشی معیوب فشاری است که به سایر قسمت ها وارد می کند. اگر به موارد بالا دقت کرده باشید، اشاره کردیم که شاسی اسکلت و بدنه اصلی خودرو است و زمانی که این بدنه آسیب ببیند و به درستی تعمیر نشود، می تواند به سایر قسمت ها فشار وارد کند.

انحراف فرمان

یکی از عوارض مشکلات شاسی خودرو، انحراف فرمان است. اگر خودرو ناهماهنگی دارد، ابتدا باید چرخ و سیستم فرمان را بررسی کنید.اگر در چرخ و فرمان مشکلی مشاهده نکردید، باید شاسی خودرو را بررسی کنید.

سر و صدا و اصطکاک در جلو

اگر در هنگام رانندگی احساس کردید که سیستم تعلیق جلو ساییده می شود و قطعات خودرو به یکدیگر ساییده می شوند، به احتمال زیاد تعمیر شاسی خودرو به درستی انجام نشده است. اگر صدا و اصطکاک در یک سمت خودرو باشد، احتمال آسیب بیشتر است.

شاسی کشی ماشین با دستگاه

هزینه تعمیر شاسی کشی ماشین خارجی

برای بر آورد هزینه تعمیر شاسی کشی ماشین خارجی نکات مهم زیادی وجود دارد. در واقع وقتی یک ماشین تصادف می کند و اسکلت اصلی آن آسیب می بیند. برای استفاده مجدد باید تعمیر شود. بنابراین شاسی کشی همان صافکاری است اما دستگاه هایی که برای این منظور استفاده می شوند قدرت بیشتری دارند و فشار بیشتری به خودرو وارد می شود.
همچنین باید توجه داشته باشید که از نظر قیمت خودروهایی که شاسی کشی هستند افت می کنند. یعنی اگر می خواهید ماشین خود را که شاسی کشی است بفروشید باید کمتر از قیمت اصلی و دست دوم این کار را انجام دهید. همچنین شاسی کشی خوب است، آسیبی را که در بالا ذکر کردیم به خودروها وارد نمی کند و همچنین خودرو می تواند به درستی کار کند.
به طور کلی هزینه شاسی کشی ماشین خارجی با توجه به میزان آسیب متفاوت است و هر چه خودرو به کار بیشتری نیاز داشته باشد گرانتر خواهد بود. اگر ماشین شما به شاسی کشی و صافکاری نیاز دارد، آنها را به بهترین شاسی کشی ماشین خارجی در تهران ببرید تا خدماتی مناسب را دریافت کنید.

سخن پایانی

ضربه های وارد شده به شاسی علاوه بر مشکلات هندلینگ و فرمان، تاثیر زیادی بر قیمت نهایی خودرو نیز خواهد داشت. بنابراین تعمیر صحیح و دقیق این قطعه می تواند تا حدودی از بروز خسارت مالی در هنگام فروش خودرو جلوگیری کرده و عملکرد خودرو را به حالت استاندارد بازگرداند.
بنابراین انجام این فرآیند با دقت بسیار حائز اهمیت است و در صورت بروز مشکل در شاسی خودرو بهتر است به مراکز تخصصی و متخصصین این امر مراجعه شود تا ساختار خودرو به حالت استاندارد خود بازگردد و به تعداد زیاد مشکلات ناشی از این مشکل در خودرو از بین می روند.

5/5 - (6 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
error: محتوا محافظت شده میباشد