صافکاری و نقاشی

صافکاری سقف و ستون

صافکاری تخصصی سقف و ستون خودرو با PDR

همه ما دوست داریم ماشینی بدون لکه و خط و خش داشته باشیم و اگر آن را به تکنسینی بسپاریم، تنها با استفاده از آن بدون رنگ و بدون کاهش ارزش، می تواند ماشین ما را تعمیر و ترمیم کند. اما چگونه می توان قسمت آسیب دیده خودرو را بدون استفاده از رنگ و با استفاده از صافکاری پی دی ار ترمیم کرد؟ پاسخ این سوال در دست یک صافکار حرفه ای است. ادامه این مقاله را دنبال کنید تا یکی از بهترین صافکاری در تهران را به شما معرفی کنیم.

سقف و ستون خودرو یکی از مهم ترین قطعات خودرو است که سلامت این دو قطعه در زمان خرید و فروش ماشین تخصصی و قیمت آن بسیار مورد تاکید قرار گرفته است. به همین دلیل کارشناسان ما در مرکز صافکاری مستر مکانیک خدمات تخصصی صافکاری سقف و ستون خودرو را ارائه کردند. در نظر بگیرید که سلامت هر قسمت یعنی سقف و ستون ماشین تاثیر بسزایی در شرایط رانندگی و البته پایداری خودرو دارد. بنابراین کارشناسان ما معتقدند تعمیر و صاف کردن این قطعات باید به گونه ای انجام شود که بر پایداری و آیرودینامیک خودرو تاثیری نداشته باشد. به گفته متخصصان مستر مکانیک صافکاری سقف و ستون ماشین باید طبق استانداردهای منتشر شده توسط سازنده تعمیر شود. به همین دلیل متخصصی که می خواهد این قطعات خودرو را تعمیر و ترمیم کند باید بتواند نوع پلتفرم خودرو و متریال استفاده شده برای شاسی، سقف و ستون ها را به دقت تجزیه و تحلیل کند تا بهترین روش صافکاری سقف و ستون را انتخاب کند. مستر مکانیک همواره به ارائه بهترین و تخصصی ترین خدمات در زمینه صافکاری سقف و ستون خودرو می پردازد. به همین دلیل تیم بزرگ ما با در نظر گرفتن تعهدات و آرمان های پیش روی خود برای اولین بار در ایران خدمات تخصصی بدنه خودرو را بسته به نوع پلت فرم و شرایط آیرودینامیکی آن ارائه میکند. اگر شما نیز به دنبال بهترین مرکز تعمیر و اصلاح خودروهای خود هستید، می توانید با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید تا کارشناسان ما مشاوره های لازم را به شما ارائه دهند.

نمونه کارها

برای مشاهده نمونه کارهای بیشتر به صفحه اینستاگرام ما مراجعه کنید

صافکاری سقف ماشین با PDR

برای صافکاری سقف ماشین تا حد امکان نباید از دستگاه مکش استفاده کرد، زیرا سقف خودرو نرم است و مکش می تواند به قسمت سالم سقف آسیب برساند. تراز کننده PDR در تسطیح سقف حرفه ای است که ابتدا ستون ها و رول ها را جک می زند (در صورت شکسته شدن ستون ها) سپس سقف را می سازد و پس از ساخت آن شروع به تکان دادن و پیچیدن ورق با دستگاه می کند. .

مهمترین مرحله در صاف کردن سقف ماشین با تکنولوژی PDR ، کار چوموک است. در این مرحله سمباده حرفه ای تراش خود را دور سقف می چرخاند و کار چموک را انجام می دهد. یکی از مهم ترین نکات تغییر زاویه تراش است. به دلیل اینکه نمای سقف خودرو افقی و زاویه دید 360 درجه است، کوچکترین نقص در صافی سقف به سرعت تشخیص داده می شود.

یکی از مهم ترین قسمت های خودرو که در هنگام فروش و قیمت گذاری خودرو برجسته و مورد توجه ویژه قرار می گیرد، قسمت بالای خودرو است. سقف خودرو در تصادفات جدی آسیب می بیند و نیاز به صافکاری و حتی تعویض قطعه دارد. از آنجایی که سقف خودرو و همچنین تکیه گاه های آن نقش مهمی در رانندگی و راندن خودرو دارد، باید به صورت تخصصی و حرفه ای نیز انجام شود. بنابراین، پرداخت حرفه ای مورد نیاز است.

خرید لوازم یدکی خودرو

وسعت سقف خودرو بسته به مواد مورد استفاده در ساخت و ساز متفاوت است، به عنوان مثال در گذشته از فولاد برای ساخت سقف خودرو استفاده می شد. اما با توجه به مشکل افزایش وزن خودرو از موادی مانند آلومینیوم و فیبر کربن به جای فولاد استفاده می شود. و روش تراز کردن برای هر نوع منحصر به فرد است. بنابراین قبل از شروع فرآیند صافکاری سقف خودرو، تکنسین باید ابتدا مواد به کار رفته در ساخت آن را به وضوح بشناسد.

آیا برای صافکاری سقف و ستون قسمت نمدی باید باز شود؟

این سوالی است که هر مشتری از صافکار می پرسد. دلیل اهمیت این سوال برای مشتریان این است که آنها دوست ندارند بخش نمدی را باز کنند، اما متاسفانه در بیشتر موارد بخش نمدی باید باز باشد یا حداقل بخشی از آن باز باشد. به این دلیل که ساکشن کاپ های استفاده شده روی پنل برای صاف کردن PDR در صاف کردن سقف خودرو موثر نیستند، بنابراین صاف کننده برای این منظور باید بتواند به پشت پنل و سقف برسد. نمد را باز میکنند ، البته در برخی موارد می توان بدون باز کردن نمد سقف را با چوب کار تراز کرد.

هزینه صاف کردن سقف خودرو چقدر است؟

قیمت صاف کردن سقف خودرو با پی دی آر نسبت به سایر قطعات گرانتر است و دلیل گرانی صاف کردن سقف خودرو این است که کار آن به تجربه بسیار بیشتری نسبت به سایر قطعات خودرو و همچنین به طور کلی برای صاف کردن سقف خودرو نیاز دارد. در یک خودرو باید سقف نمدی را باز و بسته کرد یا سانروف را باز و بسته کرد.بستن سقف نمدی یک پروسه تخصصی است که زمان زیادی می برد. همچنین به دلیل افقی بودن سقف آن کوچکترین امواج آنها را نشان می دهد.

بنابراین pdr سقف خودرو به زمان و نیروی کار بیشتری نسبت به سایر قسمت های خودرو نیاز دارد

آیا باز کردن سانروف برای صافکاری سقف ضروری است؟

یکی از رایج ترین نگرانی های مصرف کنندگان در مورد تعمیرسقف خودرو با سانروف این است که آیا سانروف خودرو باز می شود یا خیر. این نگرانی نیز قابل درک است زیرا باز و بسته شدن سانروف اگر به درستی انجام نشود می تواند باعث ورود آب باران به داخل خودرو شود.

به طور کلی هنگام صافکاری سقف ماشین متخصص تمایلی به بازکردن سقف خودرو ندارد، زیرا باز و بسته کردن سقف خودرو کاری دشوار و زمان بر است، اما در برخی موارد، قطعات سقف که متخصص نیاز به باز کردن دارد شفاف نیستند، در این مثال تکنسین سانروف باید تمام قطعات را باز کند.

صافکاری ستون خودرو با PDR

اگرچه ستون های خودرو در معرض خطر بالایی برای آسیب تصادفی نیستند و اغلب در تصادفات جدی آسیب می بینند، اما اگر در تصادف آسیب جدی ببینند، نیاز به صافکاری ستون با PDR دارند، زیرا ستون های خودرو نقش مهمی دارند. بنابراین در صورت آسیب دیدن خودرو نمی توان به خوبی کنترل کرد. بنابراین خودرو باید در اسرع وقت به مکانیک خبره تحویل داده شود تا با تجهیزات حرفه ای تعمیر شود.

توجه داشته باشید که صافکاری ستون خودرو با PDR کار بسیار تخصصی است، تخصصی تر از صافکاری گلگیر یا صافکاری کاپوت میباشد . از آنجایی که ستون ها در تصادفات سنگین شکل خود را از دست می دهند، قبل از شروع فرآیند هموارسازی، شکل کلی آنها باید بازسازی شود. پس از بازگشت ظاهر ستون ها به حالت اولیه، فرآیند هموارسازی آنها آغاز می شود

البته همه ترازهای حرفه ای و واجد شرایط محدود به استفاده از فرآیند شاسی کشی برای اصلاح شکل کلی پایه ها نیستند. پس از تکمیل شاسی ستون، از میله های PDR نیز برای شکل دادن به بالای ستون ها استفاده می کنند. می توان گفت که میله های PDR یکی از بهترین و حرفه ای ترین ابزار است زیرا با این میله ها دستگاه صافکاری بدون نیاز به استفاده از چکش و ضربات مکرر می تواند تمامی فرورفتگی های روی ستون های خودرو را از بین ببرد. در واقع از میله های PDR برای صافکاری بدون رنگ استفاده می کنند تا به راحتی فرورفتگی ها را از بین ببرند. جالب است بدانید طراحی میله های PDR ساخته شده از فولاد کاملا هوشمندانه است، دهانه آنها به صورت زاویه ای طراحی شده است تا یک متخصص بتواند به راحتی فرورفتگی های ایجاد شده در بالا را از بین ببرد

صافکاری سقف و ستون با پی دی ار

مراحل استفاده از میله های PDR

صافکار قبل از استفاده از میله‌های PDR برای از بین بردن فرورفتگی ستون‌های خودرو، ابتدا قطعات خودرو مانند چراغ‌ها، سپرها و لاستیک‌ها را جدا می‌کند تا در حین فرورفتگی به راحتی به عقب برگردند. پس از این کار، موقعیت فرورفتگی دقیقاً توسط دستگاه ریلکسیشن تعیین می شود تا بتوان با اعمال نیرو از پشت به محلی که تحت تأثیر فرورفتگی قرار گرفته است، آن را ثابت کرد. باز هم تاکید می کنیم که فقط پولیش های متخصص و آموزش دیده از میله های PDR استفاده می کنند، زیرا پولیش های بی تجربه در استفاده از میله های PDR فقط شکل میله ها را تغییر داده و به آنها آسیب می رسانند.

پس از استفاده از نوارهای PDR برای از بین بردن فرورفتگی ها، بسته به رنگ خودرو، فرآیند پولیش و واکس زدن محل آسیب دیده شروع می شود تا با استفاده از نوارهای PDR یا کشیدن شاسی، لکه ها و خراش هایی که روی پایه ها ایجاد شده است، از بین برود. . در نهایت پس از پرداخت، مجدداً از استیک های PDR استفاده می کنند تا نوک ها و قطعات نهایی را به شکل اولیه بازگردانند

اگر به دنبال یک مرکز تخصصی خدمات بدنه خودرو حرفه ای هستید، تیم مستر مکانیک را با کادری جوان و متخصص در زمینه خدمات خودرویی به شما پیشنهاد می کنیم. همچنین اگر خودروی شما نیاز به ترمیم دارد، کارشناسان این مجموعه از بهترین و پیشرفته ترین تجهیزات آلمانی برای تعمیر و بازیابی آن استفاده می کنند.

مستر مکانیک این تضمین را میدهد که همانند روز اول از خودروی خود نهایت لذت را ببرید

Like The First Day

برای رفع مشکل خودروی خود و یا هماهنگی جهت ارسال خودروبر رایگان در تمامی نقاط تهران ، با کارشناسان مستر مکانیک تماس بگیرید

راه های ارتباطی با مستر مکانیک

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
error: محتوا محافظت شده میباشد