صافکاری و نقاشی

صافکاری گلگیر با PDR

صافکاری تخصصی گلگیر با تکنولوژی PDR

گلگیرهای خودرو یکی از آسیب پذیرترین قطعات در برابر آسیب هستند و می توانند در معرض فرورفتگی باشند. تراز گلگیر خودرو باید به صورت حرفه ای انجام شود تا از ارزش خودرو کاسته نشود. در این صفحه صافکاری گلگیر از صفر تا صد را پوشش می دهیم و روش ها و هزینه های صافکاری گلگیر خودرو را توضیح می دهیم.

پس از شنیدن در مورد گلگیر، اولین سوالی که مطرح می شود این است که گلگیر خودرو چیست و گلگیر خودرو در کجا قرار دارد. گلگیر قسمتی از خودرو است که در بالای چرخ ها قرار می گیرد و روی همه خودروها وجود دارد و از انتهای درب خودرو تا سپر خودرو می رود.

گلگیر خودرو قسمتی است که بیشترین ضربه و آسیب را می بیند و حتی در کوچکترین برخوردها آسیب می بیند. به طور کلی می توان گفت که کاربرد گلگیر برای محافظت از قطعات داخلی و لاستیک خودرو در برابر ضربه است و می تواند به خودرو هم زیبایی بیافزاید.

برخی از خودروها از خودروهای موتوری ساخته می شوند، برخی دیگر متفاوت هستند و به طور کلی خودروهای موتوری به دو دسته ثابت و غیر تعمیری تقسیم می شوند.

صافکاری گلگیر ماشین با PDR

در ابتدای مقاله اشاره کردیم که گلگیر خودرو مهمترین قسمت بدنه خودرو است، وظیفه اصلی گلگیر جلوگیری از آسیب پذیری لاستیک خودرو است، به این معنی که خودروهای اول فاقد قطعات بودند. به نام گل گیر به دلیل اینکه خاکی بودن جاده در آن زمان در هنگام بارندگی باعث گل و لای می شد و بدنه خودرو در هنگام حرکت در اثر ریختن گل کثیف می شد، برای جلوگیری از آن بال در بدنه خودرو ایجاد شد. ریختن گل حال ممکن است به دلایل مختلف این قسمت از کار آسیب ببیند که صافکاری PDR یکی از بهترین راه ها برای ترمیم و ترمیم آسیب های ناشی از آن است و صافکاری گلگیر خودرو بدون رنگ نتیجه بهتری نسبت به رنگ کردن با بتونه خواهد داشت.

خرید لوازم یدکی خودرو

حالا که متوجه شدید گلگیر ماشین شما کجاست و می دانید که این قطعه برای چیست، اگر گلگیر ماشین شما آسیب جدی ببیند، احساس می کنید که باید گلگیر ماشین خود را صاف کنید. روش‌های مختلفی برای صافکاری گلگیر وجود دارد که بسیاری از مراکز تخصصی سعی می‌کنند از شراره‌های گلگیر بدون برش، فلر گلگیر خلاء و فلر گلگیر بدون رنگ استفاده کنند.

در روش صافکاری جدید، آسیب های خودرو بدون رنگ و بتونه ترمیم می شود، بنابراین از ابزارها و تجهیزات جدید صاف کننده برای این کار استفاده می شود.

بسته به محل قرار گرفتن گلگیر خودرو و شکل آن بسیار مورد توجه قرار می گیرد، بنابراین مراجعه به جایی که گلگیر خودرو در آن بهینه شده است بسیار مهم است.

بسته به ماشین آلات موجود و مهارت کارکنان صافکاری گلگیر ، روش های مختلفی برای صاف کردن خودرو وجود دارد. بسته به عرض و عمق آسیب ، مناسب ترین روش برای صاف کردن گلگیر استفاده می شود. محبوب ترین روش صافکاری گلگیر ماشین بدون رنگ است. نتیجه بهتر، زمان کمتر و هزینه کمتر است زیرا ماشین هنوز رنگ نشده است.

یکی دیگر از دستگاه هایی که برای تعمیر گلگیر خودرو و تعمیر آسیب دیدگی استفاده می شود دستگاه صافکاری لیزری است.

دستگاه لیزری که برای صاف کردن استفاده می شود دستگاهی است که با ایجاد امواج در بدنه خودرو و گلگیرها برای حرکت مولکول های داخل بدنه خودرو، فرورفتگی های بدنه و گلگیرها را ترمیم می کند.

در صافکاری گلگیر لیزری ، متخصص می تواند شدت امواج لیزر را تنظیم کند و اگر با یک بار انجام این کار آسیب به گلگیر خودرو ترمیم نشد، می تواند چندین بار این عمل را تکرار کند تا آسیب دیدگی گلگیر به طور کامل برطرف شود.

وسیله دیگری که برای صاف کردن گلگیر خودرو استفاده می شود، صافکاری گلگیر با دستگاه امواج الکترو مغناطیس است. دستگاه هات باکس امواج مغناطیسی روی شاتر ایجاد می کند و می تواند فرورفتگی ها و خراش ها را ترمیم کند. استفاده از این دستگاه یکی از روش های تراز مغناطیسی است که می تواند خودرو را بدون آسیب رساندن به رنگ آن تعمیر کند.

نمونه کارها

برای مشاهده نمونه کارهای بیشتر به صفحه اینستاگرام ما مراجعه کنید

تصادف و تاثیر آن بر قسمت های مختلف بدنه خودرو

رانندگی پر از خطراتی است که هرگز از آنها خبر ندارید و هر راننده ای در ابتدا کم و بیش با این حادثه دست و پنجه نرم کرده است، این تصادف رانندگی آنقدر جدی است که سپر را از بین ببرد. کاپوت، سپر جلو یا عقب، شاسی و غیره. .، در بحث تخصصی رنگ بدنه و شاسی خودرو و هر قسمت دیگر باید روش های خاص خود را برای ترمیم و تعویض خرابی ها داشت که هر کدام مهارت خاص خود را دارند.در حرفه صافکاری گلگیر خودرو، لازم است. حرفه صافکاری به طور کلی یک هنر محسوب می شود و کیفیت کار را می توان بسته به هنر آن دانست. شدت اعمال شده بر روی بدنه بسته به هنر صافکار گلگیر ، میزان نیاز به تعویض یا صاف کردن این قسمت از خودرو را اندازه گیری می کند و قدرت و سایر عوامل توسط تکنسین تعیین می شود، خواه دستگاه صافکاری بدون رنگ باشد یا با رنگ

خودروها بر اساس طراحی در نظر گرفته شده متفاوت هستند و طراحی خودرو بسته به نوع و هدف خودرو و دولایه بودن یا تک لایه بودن آن ها در صورت تصادف خودرو، قطر پانل های بدنه را تعیین می کند. تعمیر قطعات دولایه دشوارتر و پرهزینه تر است. تمامی این مراحل توسط کارشناسان رنگ بدنه گروه مستر مکانیک انجام می شود. قسمت هایی مانند قسمت کاپوت، اطراف درهای کابین و بالای گلگیرها مکان هایی هستند که صندلی های مستعمل به صورت دوتایی استفاده می شود و در صورت آسیب دیدن این قسمت ها در خودرو، نیاز به تعمیر توسط تعمیرگاه خواهد داشت.

نقش صافکاری گلگیر بدون رنگ در قیمت خودرو

اگر گلگیر خودروی شما ضربه خورده و آن را تعمیر نکرده اید، موقعی که زمان فروش خودرو فرا می رسد، ارزش خودروی شما کاهش می یابد، پس بهتر است به محض اینکه آسیبی به گلگیر و بدنه خودرو وارد شد، آن را تعمیر کنید.

البته باید به این نکته توجه داشته باشید که اگر صافکار حرفه ای آسیب وارد شده به خودروی شما را تعمیر کند، ممکن است از افت قیمت آن جلوگیری کند و اگر نتیجه کار تمیز و خوب نباشد، قیمت خودرو را کاهش خواهد داشت.

صافکاری گلگیر خودرو

مراحل صافکاری بدون رنگ گلگیر

حال اگر خودروی شما تصادف کرد، تعمیر آن به مهارت مکانیک برای یافتن هنر خود بستگی دارد و در واقع مانند سفالگری است که تصمیم می گیرد با ابزار مخصوص خود تعمیر کند. ماشین بدون رنگ کارخانه باید خوب کار کند تا بدون رنگ صاف شود تا هیچ گونه موج و فرورفتگی در رنگ بدنه قابل مشاهده نباشد، مثلاً اگر ماشین به موتور برخورد کند و این برخورد از جلو اتفاق افتاده باشد، به طوری که گلگیر جلو از خودرو. زده شد، در این صورت برای صافکاری بدون رنگ، قبل از اینکه گل افشان ها را باز کنید، پیچ های سپر را باز کنید تا کار متوقف نشود و به کار آسیبی نرسد، سپس شروع به تمیز کردن و سمباده زدن می کنند. آب به طور مداوم در گل به طوری که سطح بدنه خودرو کاملا صیقلی و صاف باشد تا ضربات وارد شده به ناحیه مورد نظر تا حد امکان دقیق باشد.

تیم صافکاری مستر مکانیک که در زمینه صافکاری گلگیر خودرو تخصص دارند، در مرحله بعد قسمتی را که قرار است صاف شود با استفاده از شعله مستقیم در پشت قطعه حرارت می دهند تا فلز قطعه نرم و قابل انعطاف برای کار شود. سپس با استفاده از ابزارهایی مانند پانچ و قالب های صندوق عقب شروع به شکل دادن به محل آسیب دیده می کنند تا به حالت اولیه برگردد و رنگ خودرو سالم بماند. در مرحله ای دیگر خودرو در معرض نور مستقیم خورشید قرار می گیرد و با استفاده از انواع ابزارهای دیگر مانند آبنما شروع به پاک کردن و حذف امواج ریز و خشن روی بدنه خودرو می کنند که به آن صافی بدون رنگ می گویند.

در نهایت پس از انجام تمامی این مراحل؛ آنها شروع به بستن قسمت باز ماشین می کنند تا بررسی کنند که آیا با هم برخورد کرده اند یا خیر یا مثلاً قسمتی از گوشه لامپ خم شده است. ضربه و فشار در محفظه ها. این قسمت نیز بسیار مهم است. متخصصان ما در امر صافکاری گلگیر خودرو با پی دی آر بسیار مجرب هستند و می تواند مراحل دیگری را در کار در نظر بگیرد تا نظافت و رضایت مشتری را تضمین کند. بدون رنگ آمیزی، کارشناس شروع به نوشتن برخی از قسمت هایی می کند که نیاز به تعمیر دارند، لکه های کوچک، من شروع به نوشتن می کنم که در آن یک تکه کاغذ تا شده یا یک تکه کوچک رنگ که افتاده است را لمس می کند. در این مرحله رنگ آمیزی این نقاط حتی در اندازه های بسیار کوچک ضروری است که بدون توجه به ظرافت کار توسط نقاش انجام می شود.

اما در مستر مکانیک براق این مرحله نیز با ظرافت و ابزار خاص انجام می شود. در این سبک ابتدا شروع به زدن رنگ مناسب می کنند و با استفاده از برس های مخصوص قسمت هایی که رنگ پریده است و آفتاب باقی می ماند شروع به زدن رنگ می کنند و با آب و سمباده نرم شروع به تراشیدن می کنند. به طوری که سطح با سطح بدنه یکنواخت باشد و در انتها این نقاط با دستگاه پولیش صیقل داده شوند.

مستر مکانیک این تضمین را میدهد که همانند روز اول از خودروی خود نهایت لذت را ببرید

Like The First Day

برای رفع مشکل خودروی خود و یا هماهنگی جهت ارسال خودروبر رایگان در تمامی نقاط تهران ، با کارشناسان مستر مکانیک تماس بگیرید

راه های ارتباطی با مستر مکانیک

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
error: محتوا محافظت شده میباشد