صافکاری و نقاشی

صافکاری ماشین ایرانی

صافکاری تخصصی ماشین های ایرانی با تجهیزات پیشرفته آلمانی

در این مقاله نحوه صافکاری ماشین ایرانی را توضیح می دهیم. ماشین های لوکس، گران قیمت و کمیاب معمولا توسط هر مجموعه ای انجام نمی شوند. اما صافکاری خودروی ایرانی به دلیل نوع ساخت، شرایط ترمیم بدنه راحت تری دارد به خصوص صافکاری pdr به دلیل نوع ساختار بدنه و شاسی های خودرو

منظور از صاف کردن بدنه برای خودروهای مختلف چیست؟

با مراجعه به مرکز صافکاری بدون رنگ با انواع آن مواجه می شوید. روش صافکاری در نظر گرفته شده برای هر خودرو بستگی به میزان و نوع آسیب وارده به بدنه خود خودرو دارد. حتی صاف کردن خودروهای ایرانی با خودروهای خارجی متفاوت است. هزینه در نظر گرفته شده برای این کار بستگی به کار انجام شده دارد. صافکاری ماشین ایرانی امروزه در مقابل صافکاری ماشین خارجی به دلیل عدم پیچیدگی بسیار ارزانتر است و همه دستگاه های صافکاری برای انجام این کار برای آنها مجهز هستند . و هزینه انجام این سرویس برای این نوع خودروها بسیار کمتر است . بنابراین در کشور ما صافکاری خودروهای ایرانی بهتر و راحت تر انجام می شود. و از آنجایی که تعداد خریداران خودروی ایرانی زیاد است خدمات مربوط به آنها مانند صافکاری ماشین های ایرانی در سطح وسیع تری انجام می شود.

صافکاری تخصصی ماشین های ایرانی در مستر مکانیک

اکثر خودروهای ایرانی برای تولید خود از استانداردهای جهانی استفاده نمی کنند. صافکاری ماشین های ایرانی به دلیل اینکه بدنه آنها ضخامت کمتری دارد، کار پیچیده و سختی نیست. ورق های نازک مورد استفاده در صنعت خودروسازی معمولاً محصولات فولادی نورد تخت هستند که حداقل عرض 610 میلی متر و ضخامت کمتر از 76.5 میلی متر دارند. اما ممکن است ورق های استفاده شده در هر یک از خودروهای ملی با یکدیگر متفاوت باشد. اما به طور کلی بدنه خودروهای ایرانی از ضخامت مناسبی برخوردار نیست که باعث می شود در اثر ضربه های مختلف دچار آسیب های مختلف شوند. و بر این اساس و با توجه به کیفیت پایین تولید آن، همچنین به دلیل عدم استفاده از تکنولوژی خاصی در تولید آن، صافکاری ماشین ایرانی به راحتی انجام می شود.

با افتخار تمامی خودرو های داخلی با ضمانت 100 درصدی و با تجهیزات و ابزار آلات آلمانی سال 2022 میلادی انجام میشود

صافکاری و نقاشی تخصصی ماشین ایرانی

خرید لوازم یدکی خودرو

 

مفاهیم و اصطلاحات صافکاری و نقاشی

شاسی: شاسی کشی ماشین روشی برای برگرداندن شاسی خودرو به جای اولیه است که معمولا با جرثقیل و جک انجام می شود.

دستگاه مکش: وسیله ای است که با فشار منفی یا قدرت مکش، فرورفتگی های بدنه خودرو را از بین می برد.

رنگ کوره ای: این رنگ فقط در کارخانه های خودروسازی تولید می شود.برای ساخت این رنگ به سیستم پخت و اتاق رنگ نیاز دارید.

پولیش بدنه : پولیش خودرو برای لایه برداری بدنه استفاده می شود. پولیش خودرو توسط متخصص انجام می شود. پولیش بیش از حد به رنگ روی بدنه آسیب می رساند، زیرا پرداخت زیاد باعث کنده شدن رنگ می شود.

واکس: کار واکس شبیه پولیش است با این تفاوت که یک لایه رنگ جدا نمی شود و عمدتاً برای شفافیت و پولیش رنگ استفاده می شود.

نحوه صاف کردن با رنگ:
برخی از آسیب های وارد شده به بدنه خودرو به قدری عمیق است که با صاف کردن آن بدون رنگ نمی توان آن را از بین برد. در صافکاری ماشین ایرانی با رنگ نیز همان مراحل صافکاری بدون رنگ انجام می شود با این تفاوت که ابزار و وسایل مورد استفاده در صافکاری با رنگ نسبت به صافکاری بدون رنگ قویتر و زبرتر است. از همین تجهیزات برای روان سازی خودروهای ایرانی نیز استفاده می شود.

صاف کردن رنگ به سه بخش تقسیم می شود:
بدون تراشه رنگی (با استفاده از کمی بتونه)
با قالب گیری تمام رنگی (نیاز به سنگ و درزگیری فوری)
روش سیم پیچی (نیاز به سنباده و بتونه)

در صافکاری ماشین ایرانی رنگ پس از رفع ناهمواری های بدنه نوبت به رنگ آمیزی و رنگ آمیزی خودرو می رسد.برای صاف کردن رنگ قسمتی از بدن همان مراحل قبل اما با حساسیت کمتر انجام می شود و همچنین برای سهولت در کار نقاش دوباره رنگ قسمت مورد رنگ آمیزی تراشیده می شود هر چه صاف تر باشد.

تفاوت صافکاری ماشین ایرانی با رنگ و بدون رنگ چیست؟

مهمترین تفاوت این دو روش صافکاری ماشین ایرانی میزان آسیب وارده به بدنه خودرو است. ممکن است آنقدر جدی باشد که یک عضو بدنه نیاز به تعویض داشته باشد. در صورت نیاز به تعویض قطعه، بازسازی بدنه با سرعت بیشتری انجام می شود. اما اگر قطعات آسیب دیده نیاز به تعمیر با صافکاری داشته باشد، کار با چالش مواجه می شود و زمان بیشتری برای این کار صرف می شود. البته صافکاری خودروی ایرانی از پیچیدگی کمتری برخوردار است.

امروزه تیونینگ به یکی از موفق ترین خدمات در حوزه خودرو تبدیل شده است. با افزایش استفاده از خودرو و افزایش تعداد آنها در شهرها و جاده های کشور، صافکاری و نقاشی حرفه ای ماشین ایرانی و سایر فعالیت های مربوط به ترمیم و تعمیر بدنه جایگاه ویژه ای پیدا کرده است. با توجه به افزایش قیمت خودرو و روی آوردن مردم به خرید خودروهای دست دوم، صافکاری و نقاشی حرفه ای بدنه بسیار حائز اهمیت است.هر گونه لکه، فرورفتگی، فرورفتگی یا از بین رفتن رنگ روی بدنه خودرو می تواند باعث کاهش زیادی در قیمت آن شود. بنابراین، مالکان خودرو را مجبور می کند تا خودروهای تصادفی خود را به یک صافکار حرفه ای بسپارند تا از افت شدید قیمت خودرو خود جلوگیری کنند. بنابراین با انجام یک صافکاری کامل، بدنه مانند روز اول می شود و خودرو دچار افت شدید قیمت نمی شود. خدمات زیادی برای صافکاری ماشین های ایرانی در کشورمان ارائه می شود.

دیتلینگ مستر مکانیک

مستر مکانیک با استفاده از تجربه تیم حرفه ای و مجرب خود یکی از به روزترین خدمات صافکاری در تهران است که با استفاده از تجربه تیم حرفه ای و مجرب خود خدمات متنوعی از جمله صافکاری، صافکاری بی رنگ را ارائه می دهد. . ، تجربه رنگ بدنه، سرامیک خودرو، پولیش خودرو و … که با استفاده از پیشرفته ترین ابزار صافکاری و ماشین آلات مدرن، انواع خودروهای داخلی و خارجی ر ترمیم می کند.

صافکاری و نقاشی ایرانخودرو

صافکاری ماشین های ایرانخودرو

ایران خودرو (با نام تجاری IKCO) یک شرکت خودروسازی ایرانی است که دفتر مرکزی آن در تهران است و در مرداد 1341 توسط دو برادر به نام‌های احمد و محمود خیامی تأسیس شد. این شرکت ابتدا ایران ناسیونال نام داشت و اولین گروه از محصولات آن نوعی اتوبوس بود، اما به مرور تولید خود را افزایش داد و به برند ملی ایران تبدیل شد.

ایران ناسیونال در سال 1345 با قراردادی با شرکت روتز انگلستان، تولید پیکان را برنامه ریزی کرد و در 24 اردیبهشت 1346 کارخانه ویژه آن افتتاح و تولید انبوه آن آغاز شد. از سال 1346 تا 1357 پیکان در مدل های کار، لوکس، جوانان، استیشن و وانت تولید می شد. در این سال ها انواع کامیون، اتوبوس، مینی بوس و آمبولانس نیز در این شرکت با همکاری دایملر بنز ساخته می شد. در سال 1352 این شرکت به دنبال خودکفایی و فروش کلیه محصولات ایرانی بود. در این راستا کارخانه ها و شرکت های عرضه کننده متعددی در سراسر ایران تأسیس شد. در سال 1356 شرکت قصد جدی تولید جایگزینی برای پیکان را داشت، اما با انقلاب سال 1357 و جنگ ایران و عراق این پروژه متوقف شد و پس از جنگ، شرکت با پژو فرانسه و با شرکت پژو به توافق رسید. شرکای خارجی تولید خودروهای جدید در ایراندر دهه 1360 به دلیل نابسامانی های اقتصادی در ایران، این شرکت به مرز تعطیلی کامل رسید. زمانی که پژو تمایل خود را برای همکاری اعلام کرد، ایرانخودرو دچار تحول بزرگی شد. پژو شریک ایران خودرو در ایران شد و تعداد زیادی از محصولات این شرکت را در ایران به فروش رساند. پژو 405، 206، 207 و پارس توانستند بخش بزرگی از بازار ایران را در اختیار بگیرند که سود قابل توجهی برای این شرکت فرانسوی بود. ایران خودرو همچنین با رنو، دیگر شرکت خودروسازی فرانسوی همکاری کرد و ال 90 را که یکی از محصولات ارزان قیمت این شرکت بود، با موفقیت در بازار ایران به فروش رساند.

بسیاری از کارشناسان ایرانی معتقدند به دلیل عدم مدیریت صحیح، ایران خودرو از یک شرکت خودکفا به ابزار فروش شرکت های خارجی تبدیل شده است. البته این شرکت دو خودرو کاملا انحصاری سمند (2002) و دنا (2015) تولید کرده است. سمند تولید شده در سال 1381 اولین خودروی ملی ایران محسوب می شد.

صافکاری نقاشی سایپا

صافکاری ماشین های سایپا

سایپا (مترادف: شرکت خودروسازی ایران (به فرانسوی: Société anonyme iranienne de Production des Automobiles)) یک شرکت خودروسازی ایرانی است که در سال 1344 تأسیس شد. اولین خودروهای این شرکت، محصولات شریک فرانسوی آن، سیتروئن و از 1347، سایپا، مستقر در تهران، بسیاری از مدل های شیان را تولید کرد.

دولت ایران در 25 تیر 1377 مالک شرکت سایپا شد  و سایپا از آذر 1378 تحت نظارت سازمان نوسازی و توسعه صنایع ایران قرار گرفت. در سال 1372 تولید پراید، اولین خودروی سایپا آغاز شد و در در سال 1387، تیبا، دومین خودروی ملی ایران، با تمامی قطعات آن در ایران معرفی شد. این خودرو به عرضه محصولات سایپا در ایران ادامه داد، اما در دهه های 1380 و 1390 سایپا چندین خودرو انحصاری را طراحی و روانه بازار کرد که همگی با استقبال خوب مشتریان مواجه شدند: تیبا 2، ساینا، کوئیک و اطلس. علاوه بر این، شاهین که بدنه آن بر پایه سایپا sp100 و موتور آن بر پایه موتورهای ME16 و M15T ساخته شده است، دومین گام ایران در ساخت خودروی ملی محسوب می شد و در سال 2024، سایپا آریا محصولی جدید خواهد بود. سایپا.

سایپا در سال 1344 به نام خودروهای شرکت سایپا ، وانت آکا و سواری شیان بود.اطلاعیه کامل از سایپک: Société anonyme iranienne de Production des Automobiles سیتروئن با همکاری شرکت خودروسازی فرانسوی سیتروئن تأسیس شد.

این شرکت از سال 1347 اقدام به تولید انواع مدل های شیان می کند و در سال 1352 با قراردادی با شرکت خودروسازی رنو فرانسه، رنو 5 در مدل های 2 و 4 در به بازار عرضه شد. پس از سال 1353 خودروهای شیان ماهاری و ژیان پیکاب نیز در مدل معمولی و دو مدل لوکس تولید شدند.

در سال 1354 نام شرکت به نام فعلی سایپا تغییر یافت که به اختصار به «سهامی عام خودروسازی ایران» تبدیل شد.

مستر مکانیک این تضمین را میدهد که همانند روز اول از خودروی خود نهایت لذت را ببرید

Like The First Day

برای رفع مشکل خودروی خود و یا هماهنگی جهت ارسال خودروبر رایگان در تمامی نقاط تهران ، با کارشناسان مستر مکانیک تماس بگیرید

راه های ارتباطی با مستر مکانیک

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
error: محتوا محافظت شده میباشد